Tribuna/Футбол/Блоги/FootUAball/Шахтар-Марсель. 2:2. Емоційне протистояння за рівної гри.

Шахтар-Марсель. 2:2. Емоційне протистояння за рівної гри.

Блог — FootUAball
17 лютого, 11:37
8

Розбір першого матчу українського клубу в 1/16 Ліги Європи

Як це вже стало традицією: українські клуби підходять до єврокубкових протистоянь взимку після 2-х місяців перерви від офіційних матчів. І завжди цікаво: як команда буде виглядати на фоні суперника, в якого є вже ігрова практика.

____________________

2 хвилина: перший момент за Шахтарем! Після розіграшу Марселю від воріт, Шахтар увімкнув пресинг(скрін 1), використовуючи 5! футболістів, Судаков запресингував гравця(скрін 2), м'яч відскочив до Зубкова, який одразу вирішив пробивати(скрін 3) - перший сейв від Пау Лопеса!

Хочеться відзначити, що перші 10 хвилин були абсолютно за донецькою командою: вони володіли ініціативою, часто йшли у пресинг суперника, гравці Марселю періодично помилялися у простих епізодах, віддаючи неточні короткі передачі. Вцілому - було неочікувано з перших хвилин побачити такий націлений Шахтар і такий хаотично-збентежений Марсель.

11 хвилина: перша спроба від Марселя завдати удар у ствір воріт. Після розіграшу кутового Мерлен вирішив пробити метрів з 19(скрін 1) - влучив у футболіста Шахтаря.

Але головною дійовою особою першого тайму був суддя Ерік Ламбрехт - був непослідовний у своїх діях, на відверті фоли з боку тієї чи іншої команди не свистів, а в одному моменті, коли гра не зупинилася після фолу на Зубкові і м'яч був у грі - по суті, відібрав забитий гол у "гірників". Було відчуття, неначе вийшов судити матч ЛЄ якийсь арбітр з УПЛ)

Але перед цим епізодом з незарахованим голос команди з Донецька - хочется зробити нарізку, як же класно Шахтар вийшов з-під пресингу Марселя і вийшов у контратаку!

Перший тайм - мінімум роботи у Різника, не так багато моментів було і в Шахтаря, але як для першого тайму у першому офіційному матчі за 2 місяці - дуже непогано!

51 хвилина: перший непоганий удар від Марселю - мимо воріт, але закручував непогано Унахі.

54 хвилина: удар від Шахтаря. Розігрували "гірники" м'яч у центрі поля, Степаненко віддав на Зубкова(скрін 1, хоча як же просилася передача у вільну зону на Коноплю), Зубков протягнув м'яч до карного і пробив(скрін 2) - вище воріт!

58 хвилина: мабуть, найгостріший момент на обидві команди за майже годину гри виник у Марселя! Перший провал на правому фланзі(прошу запам'ятати момент про проблему з флангами оборони). Аріт і Мерлен розіграли між собою "круглого"(скрін 1), 3 номер Марселю зробив забігання по флангу і навісив у карний майданчик(скрін 2), де Мумбанья переграв у боротьбі Азарова і не зумів замкнути пустий воротарський кут. Дуже небезпечний момент!

Відзначимо брак в передачах у Шахтаря у першій половині другого тайму, і дещо "гірники" почали фізично просідати, що не дивно як для першого офіційного матчу за останні 2 місяці.

64 хвилина: забиває ГОЛ Марсель... Усе почалося з боротьбі на лівому фланзі Шахтаря, де гравці Марселю вибороли м'яч(скрін 1), вивела Клосса на забігання по флангу(скрін 2), Клосс зробив у штрафний майданчик(скрін 3), де Конопля відпустив одного з найнебезпечених гравців французського клубу - Обамеянга, який забив свій 30-й гол у Лізі Європи за усю кар'єру(скрін 4).

68 хвилина: ГООЛ! Шахтар зрівнює рахунок в матчі! Все почалося зі штрафного, Зубков подав(скрін 1), Пау Лопес вибив м'яч з карного(скрін 2), Конопля поборовся і скинув на Матвієнка, якого ніхто не перекривав(скрін 3) і Микола забиває свій 5 гол в сезоні за Шахтар(скрін 4).

70 хвилина: момент у Марселя! І знову правий фланг провалюється. Вивели Обамеянга і Мумбанья у вільну зону(скрін 1), останній протягнув м'яч і простілив у карний(скрін 2), де знову програв боротьбу Азаров і Луіс Енріке дивом не замкнув цю передачу(скрін 3).

86 хвилина: ще один небезпечний момент у Марселя. Марлен, по суті, самотушки прошйов правим флангом пів команди "гірників" і пробив(скрін 1,2) - Різник відбиває!

90 хвилина: забиває ГОЛ Марсель... І знову правий фланг, на якому вже після 77 хвилини грає інший правий захисник Гочолейшвілі. Обамеянг протягнув м'яч по флангу(скрін 1) і прострілив на 1 метрів, де гравець, що вийшов на заміну, пробиває(скрін 2) і робить рахунок 1:2 наприкінці матчу.

90+3 хвилина: ГООЛ забиває Шахтар! Нічого не став вигадувати Шахтар - простий навіс від Зубкова(скрін 1) і пробиває головою один з найнижчих гравців! "гірників" - Егіналду(скрін 2)!

_________________________

Чи була в якоїсь з команд перевага? По грі - ні, за потенціалом - так, у Марселя, бо команда вже в тонусі(хоч результати і кепські) і має технічно обдарованих футболістів, які можуть вирішити долю матчу, Обамеянг і його 1+1 тому підтвердження.

Але Марсель - це не є суперник, якого не можна проходити і сподіватися лише на фортуну, у Шахтаря за його новим стилем дуже багато гарвців залучені до атак, і на флангах залишається простір, але Марсель його почав використовувати не одразу, а якщо і використовував, то це були або високий клас гравців у грі одни-в-один, або ж просто через те, що гравці Шахтаря не встигали перекривати зону, бо "наїлися" як для першого матчу після перерви.

Це ніяким чином не є виправдовуванням для "гірників", це радше підтвердження того, що у Пушича та команди є шанс тактично переграти Марсель на Велодромі. Так, буде дуже складно.