Tribuna/Футбол/Блоги/FootUAball/Барселона-Шахтар. 2:1. Наслідки тренерського хаосу у "гірників"

Барселона-Шахтар. 2:1. Наслідки тренерського хаосу у "гірників"

Блог — FootUAball
26 жовтня, 22:32
10

Чому Шахтар зіграв нижче своїх можливостей проти знекровленої Барси?

Шахтар до 3-го туру групового раунду ЛЧ підходив у дуже цікавому положенні: у "гірників" за останні 10 місяців з'явився новий 4! головний тренер. І хоч у Марино Пушича було обмаль часу на підготовку команди до гри(точніше - в нього його взагалі не було), до гри в столиці Каталонії команди готував Даріо Срна, але вже з лави запасних вказівки давав новий головний тренер.

Чому Шахтар програв, через які проблеми в грі, і чи могли вони зіграти краще і досягти позитивного результату(бодай нічиї) - розбираємось.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8 хвилина: запресингувала Барса "гірників". Матвієнко віддавав на Судакова(скрін 1), того запресингував Ромеу(скрін 2, 3), м'яч відскочив на Маріна, який "поклав" Матвієнка на замасі(скрін 4), і пробив(скрін 5) - Різник робить сейв!

12 хвилина: перший удар Шахтаря в бік воріт Барселони. Але варто відзначити, яке класне відкривання Криськіва передувало удару. Судаков побачив вільного Криськіва(скрін 1), Дмитро класно використав цю вільну зону і свою відкривання в ній, протягнув м'яч(скрін 2,3) і віддав на Зубкова(скрін 4). Той в свою чергу фірмово почав підлащтовувати м'яч під ліву ногу і пробивати.

Але головне: класне відкривання Криськіва продемонструвало стриману нахабність "гірників", що вони теж хочуть атакувати. Шкода, що це був чи не єдиний момент, у 1 таймі, коли Шахтар позиційно вдало атакував.

16 хвилина: останній позитивний момент гри Шахтаря у 1-му таймі на атаку. Після вкидання Канселу ауту, Матвієнко в центрі поля! запресингував Торреса(скрін 1), потім "круглий" відскочив до Гюндогана, якого запресингував Бондаренко(скрін 2), Ілкай скинув до захисників, де Сікан увімкнувся у відбір і підхопив м'яч(скрін 3), після чого м'яч із рікошетами опинився у Бондаренка, який підібрав його і завдав сильного удару(скрін 4) - захисник прийняв на себе удар.

25 хвилина: лівий фланг Шахтаря провалився. Марін черпаком віддав хорошу передачу на Канселу(скрін 1), той пробіг та накрутив Матвієнка у штрафній(скрін 2,3) і завдав удару(скрін 4) - на щастя, не сильний вийшов удар у Жоау і Різник забрав спокійно м'яч.

28 хвилина: гол, 1:0, Барселона забиває! Для початку - треба відзначити передачу-цукерку від Гюндогана на Маріна(скрін 1). Але, безперечно, питань до захисту в цьому 5-секундному моменті вдосталь. Чому ніхто не тримав Маріна під час його вривання до штрафної, внаслідок чого він завдавав удару(скрін 2), і чому, після відскоку м'яча від поперечини ніхто не страхував вільного Торреса(скрін 3), який і завдав вирішального удару. В ці 5 секунд Барса створила 2 гольові моменти(один з яких реалізувала), а гравці Шахтаря - дивилися на м'яч, замість того, аби слідкувати за гравцями Барси.

Шкода, що "гірники" грали непогано епізодично, і, здавалося, що вони дещо боялися Барселону. Не вистачало тої нахабності, яка була у "гірників" ще в минулорічній ЛЧ. Про це ми, до речі, згадуємо вже 3-й матч цьогорічної ЛЧ поспіль.

36 хвилина: гол, 2:0, Барселона забиває! Знову 5 секунд, і Барса забиває. Все почалося з передачі від захисника в центр поля(скрін 1), Торрес прийняв м'яч, розвернувся і віддав на Маріна(скрін 2,3), той в свою чергу прошов легко Азарова і влучив прямо в "дев'ятку"(скрін 4,5). Без шансів для Різника. І знову питання: чому так легко Барселона дійшла 2! передачами та 5! дотиками до м'яча до штрафної?

Перший тайм показав: з цієї Барсою, яка вийшла на цей матч - грати можна, але Шахтар або ж не міг, може, не знав, чи не хотів грати нахабно та ризиковано проти "каталонців". Ну, і звісно, те, х чим у "гірників" біда останні років 6-7: захист.

На другий тайм команда вийшла більш заряджена на боротьбу. На боротьбу, не маючи страху. Так, Барселона також йшла вперед і вмикала пресинг, але Шахтар почав проявляти стриманість та холоднокровність.

53 хвилина: нарізка скрінів, як Шахтар виходів з-під пресингу Барси. Насолода.

62 хвилина: ГОЛ, 2:1, Шахтар забиває! Судаков прийняв м'яч в центрі поля(скрін 1), віддав на Азарова(скрін 2), той у свою чергу - віддав хорошу передачу на хід Георгію(скрін 3,4), і "десятка" гірників забиває свій дебютний гол в ЛЧ.

69 хвилина: момент у Барселони! Ямал спокійно прийняв м'яч на лівому фланзі(скрін 1), віддає на Маріна, якого ніхто не накриває (скрін 2) - стійка рятує гірників!

83 хвилина: останній дуже хороший момент в Шахтаря у цьому матчі! Судаков віддав на Азарова(скрін 1). той подавав до штрафної(скрін 2), і Степаненко у падінні небезпечно пробивав(скрін 3) - проруч зі стійкою.

З цього матчу можна зробити декілька висновків:

1. Тасування тренерів дало про себе знати: Шахтар втратив час, коли звільнив Йові та призначив Ван Леувена. Голандця звільнили трохи запіздно(можна було перед матчами збірної), а новий тренер не встигав підготувати під такий складнйи матч команду. Де-факто, готував Срна, а керував - Марино. Теж трохи заважало команді зрозуміти, що від них хочуть.

2. Навіть напіврезервний склад Барси сильніший за основу молодого Шахтаря.

3. Поки трансфери "гірників" не розкриті і не дають позитивного впливу(Азаров, Лемкін і бразильці).

4. У Матвієнка почався регрес. Його треба негайно продавати, бо команда не зможе ані заробити на гравцеві, і так само, гра і кар'єра Миколи буде регресувати.

5. Судаков - наступний великий продаж Шахтаря за 50+ мільйонів.