Tribuna/Футбол/Блоги/FootUAball/Шахтар-Барселона. 1:0. Шахтарівський футбол.

Шахтар-Барселона. 1:0. Шахтарівський футбол.

Блог — FootUAball
7 листопада, 23:18
6

Матчі проти таких команд завжди демонструють рівень гравців, тренера та клубу.

В матчі 4 туру групового етапу Ліги Чемпіонів Шахтар зіграв проти Барселони. Після першого матчу були неоднозначні висновки: провальний та боязливий 1 тайм і більш хоробрий другий. Але у Барселони не грало багато основних гравців, а у "гірників" на ходу змінювався тренер.

Тому всі чекали цей матч з огляду на те, аби зрозуміти силу і потенціал цих гравців Шахтаря з цим новим коучем.

---------------------------------------------------------------------------

1-10 хвилина: Барселона на початку зустрічі почала пресигнувати "гірників", і це давали на початку дивіденти: на 2 хвилині Левандовський запресингував Гочолейшвілі і майже відібрав м'яч. Основна ціль була: перетерпіти стартові 10-15 хвилин.

15 хвилина: момент у Шахтаря! Ракицький своєю фірмовою передачею пустив Матвієнка по флангу(скрін 1), Микола поборовся проти Канселу, забіг у карний майданчик і пробив(скрін 2,3) - Тер Штеген врятував!

(Показовий момент: на 17 хвилині матчу Зубков підтягував "гірників", аби ті йшли в пресинг, разюча різниця в порівнянні з тим, як обережно грав Шахтар в 1 таймі проти Барси в минулому матчі)

І до 40 хвилини небезпечних моментів не було. Було багато боротьби, епізодів, але небезпечних - нуль. У Барси взагалі було 2 удари і жодного! у ствір воріт. Так володіння було велике, але дивіденди з нього не змогла витягнути

40 хвилина: гол! 1:0, Шахтар забиває! Знову Судаков! Розпочав атаку, віддавши класну передачу на Гочолейшвілі(скрін 1), грузин наздогнав м'яч, подав(скрін 2), а Сікан виграв верхову боротьбу у Крістенсена(скрін 3) і забив свій третій гол в цьогорічній Лізі Чемпіонів! До слова, у Мбаппе та Голанда - по 2 забитих м'ячі.

Перший тайм. 1:0. Пристойна гра. Близький до ідеалу тайм по грі в атаці та захисті.

Знову, як і в першому таймі, другий тайм почала Барселона з пресингу та навали на гірників.

І в Барселони з'являються перші напівмоменти.

47 хвилина: Ферран Торрес обігрався з Алонсо на правому фланзі(скрін 1), пробіг по флангу, змістився в центр і пробив(скрін 3) - вище воріт!

48 хвилина: і одразу ж відповідь Шахтаря! І вона гостріша! Матвієнко віддав довгу передачу на Гочолейшвілі(скрін 1), той пробіг метрів 35, прийняв м'яч(скрін 2), поборовся проти Алонсо(скрін 3) і пробив(скрін 4) - Тер Штеген тягне!

Навала від Барселони продовжувалась, "каталонці" нагнітали, подавали, фінтили. забігали, прострілювали, але все підчищали польові гравці Шахтаря або Різник. Жодного моменту, де можна було б сказати: суперсейв від Різника.

57 хвилина: момент у Сікана! Знову Судаков прийняв м'яч в центрі поля і протягнув його до карного майданчика "каталонців"(скрін 1), віддав на Зубкова(скрін 2), той класно віддав на своєчасне забігання Сікана(скрін 3), і Данило пробиває(скрін 4) - Тер Штеген тягне!

61 хвилина: напівмомент у Барси, який виглядав як потенційно небезпечний. Ямал отримав м'яч на лівосу фланзі(скрін 1), накрутив Матвієнка і подав(скрін 2). У Фелікса не вийшов удар(скрін 3), м'яч відлетів до Габі, який несильно пробив - Різник забрав. Маленька пожежа, яка могла призвести до великих проблем.

67 хвилина: момент у гірників! Вступили у відбір і центрі гірники(скрін 1), розігнали атаку віддавши на Гочолейшвілі, той віддав на Зубкова, Олександр запустив Невертона у штрафну(скрін 2), Невертон, здається, не дивлячись націлено на ворота пробиває(скрін 3) - повз.

Останні пів години(час, включно з компенсованим) Шахтар підсів, а Барселона йшла на останні штурми. Вийшли свіжі гравці і почали нагнітати. Але! Було багато епізодів небезпечних, але не було жодного! моменту, аби можна було сказати: Різник врятував команду від втрати перемоги.

Гравці Шахтаря наче леви боролися до останньої секунди 90+7 хвилини і вибороли перемогу! Найкращий гравець матчу - вся команда.

Цікаво, це була демонстрація того, що таке "шахтарівський футбол"?

------------------------------------------------------------------------------------

Це - історична перемога. Над Барселоною в Лізі Чемпіонів здобути вікторію - це вартує трохи більше, аніж просто 3 залікові бали.

Це історія. Це кайф. Це драйв. Це клас.

І це демонстрація того, чого ти вартий: як тренер, як гравець, і вцілому, чого вартує клуб.

До слова, востаннє Шахтар перемагав Барселону ще в групі Ліги Чемпіонів сезону 2008-2009.

Це сезон, коли Шахтар виграв Кубок УЄФА.