Tribuna/Футбол/Блоги/FootUAball/Шахтар-Порту. 1:3. Ігровий розлад

Розглянемо деталі першого матчу Ван Леувена в Лізі Чемпіонів

Перед початком ЛЧ у всіх були побоювання: яким буде Шахтар в цьому році, як буде грати, як буде відбуватися інтеграція нових футболістів, і чи буде продовження прогресу молодих футболістів(Судаков, Бондаренко, Конопля, Бондар, Келсі).

Як бачимо по результату: перший млинець нанівець. Зараз будемо розбиратися, чому так вийшло.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8 хвилина: 0:1, Порту забиває. І тут помилялися всі, кому не лінь:

а) Назарина в центрі поля не встиг піти у відбір;

b) Лемкін губив позицію: спочатку біг за Галєно(скрін: 1), а потім відпустив його і став "інертним", нікого не криючи(скрін 2).

c) Перед сейвом Різника Міроші тримав Галєно(скрін 1), а вже після сейву - відпускає 13 номера Порту і той забиває м'яч(скрін 2).

13 хвилина: 1:1, забиває Шахтар! В центрі поля передача на фланг Зубкову, той протягнув до штрафної м'яч(скрін 1), віддав на Коноплю, якій навісив на Келсі(скрін 2). А той в свою чергу виграв боротьбу у Пепе! і класно пробив головою.

15 хвилина: 1:2, забиває Порту. Антигерой епізоду - Сікан(причому, двічі).

а) спочатку віддає неточну передачу на Міроші(скрін 1);

b) далі - програна боротба на лівому фланзі, м'яч відскакує на Сікана і той робить неточну передачу вже у центральну зону захисту(скрін 2);

с) і знову можна відзначити Лемкіна, який ані на м'яч не пішов, ані не зміг зупинити Галєно, коли той виграв боротьбу у Коноплі(скрін 3).

18 хвилина: момент у Порту. Незрозуміло, чому ані гравці в центрі поля, ані цз не вступали у відбір, а притискалися до свого карного майданчику(скріни 1,2). Знову відзначаємо Назарину і Лемкіна, які інертні у відборі.

26 хвилина: знову проблеми в обороні Шахтаря. Знову Лемкін не встигав за Галємо(скрін 1), але в останню мить відібрав м'яч у бразильця(скрін 2)

29 хвилина: 1:3, забиває Порту. Провал на правому фланзі захисту. Двома передачами Галємо обігрався з партнером і відіграв Лемкіна та Коноплю(скрін 1), пробіг до штрафного та віддав на Таремі, якого не встигав перекрити Степаненко, бо Ракицький, який мав його страхувати - вибігав на Галємо(скрін 2). Хаос, повний хаос, який спричинений трьома! передачами.

Після цього варто відзначити в першому таймі(ще раз) абсолютно інертну гру команди в захисті, а також великий брак у Назарини, який не міг якісно та технічно приборкати м'яч.

Після першого тайму особисто я очікував на такі заміни: Сікан-Кащук, Назарина-Бондаренко, Міроші-Азаров, Гочолейшвілі-Конопля. Але, на моє глибоке здивування пілся перерви Ван Леувен не провів жодної! заміни.

45-50 хвилини: Шахтар активно розпочинає другий тайм, і на 49 хвилині Судаков і Назарина класно розіграли комбінацію(скрін 1), після якої Єгор завдавав удару(скрін 2) - кіпер Порту врятував.

І це все, на що вистачило "гірників", далі перевага була не те, щоб у Порту, а просто сам Шахтар не міг(навряд чи не хотів) йти і пресингувати суперника.

Єдине, що можна відзначити - удар Порту з-за меж штрафного - Різник врятував. І удари Зубкова на 65 хвилині і 79 хвилинах. Все.

Варто відзначити, що після виходу на поле Кащука, Бондаренка, Азарова(65 хвилина) з'яилося менше помилок в захисті. Але ватро відзначити, що і Порту не тиснув. Він доводив гру до логічного завершення.

Перші висновки з гри:

гра в захисті - жах;

тренер перемудрив зі складом. незрозуміло, чому замість Назарини, Міроші, Сікана не грали Бондаренко/Криськів, Азаров і Кащук. Також, дуже серйозні запитання щодо Лемкіна - провальний матч для гравця.

І головне запитання: де оте бажання та жага до перемоги, яку ми бачили рік тому в Лейпцигу. Інертність гравців була не лише в захисті, але і в центрі поля. Єдині, кому можна сказати "молодці": Келсі, який забив і боровся за кожен м'яч, Різник, який рятував команду і Зубков - гравець, від якого найбільше гостроти йшло.

Попереду ще 5 матчів, але за перший - залізна "двійка" голландцю. Поки що так.