Tribuna/Футбол/Блоги/Повісточка/Компенсований час став зіркою ЧС-2022 – порахували, скільки та кому компенсовували

Дослідження Tribuna.com.

Блог — Повісточка
20 грудня 2022, 22:31
6

Однією з фішок ЧС-2022 стала велика кількість компенсованого часу. Вона кинулася в очі вже у другий ігровий день – коли сумарно судді компенсували аж 47 хвилин.

Після такого у публіку навіть вийшов голова суддівського комітету ФІФА П'єрлуїджі Колліна із поясненням:

«Ми сказали всім не дивуватися, якщо вони побачать, як четвертий арбітр підіймає табло з великою цифрою. Якщо ми хочемо бачити більше чистого ігрового часу, то повинні бути готові до такої кількості додаткового часу.

У матчі з трьома забитими м'ячами приблизно п'ять або шість хвилин займають святкування. Тому ми хочемо точно розраховувати доданий час наприкінці кожного з таймів. Це може робити четвертий арбітр».

У той же день ми вирішили порахувати увесь компенсований час турніру – ділимося із вами результатами. Таблицю з підрахунками (кількість фактично зіграного заокруглювали у бік зменшення чи збільшення залежно від кількості переграних чи недограних секунд) можна переглянути тут.

На ЧС-2022 зіграли додаткових 8 з лишком матчів

Головні цифри, заради яких робився підрахунок – ось:

Це означає, що в середньому 90 хвилин матчу тривали 101-102 хвилини – аномально багато. До прикладу, за даними Squawka, на ЧС-2018 матч у середньому тривав 98 хвилин, на Євро-2020 – 97 хвилин. До кожного матчу в середньому компенсовували 10-11 хвилин, фактично грали – 11-12.

За таймами розподіл склався так:

• у перших таймах в середньому компенсовували по 3 хвилини, грали – по 4;

• у других таймах в середньому компенсовували по 6-7 хвилин, грали по 7;

• у перших екстратаймах в середньому компенсовували по 1 хвилині, грали по 1-2;

• у других екстратаймах в середньому компенсовували по 2 хвилини, грали по 2.

За стадіями ж усе склалося таким чином:

• на груповому етапі компенсували 511 хвилин, зіграли 556, у середньому за матч додавали по 11 хвилин, перегравали по 12;

• в 1/8 фіналу компенсували 65 хвилин, зіграли 72, у середньому за матч додавали по 8 хвилин, перегравали по 9;

• у чвертьфіналах компенсували 46 хвилин, зіграли 56, у середньому за матч додавали по 12 хвилин, перегравали по 14;

• у півфіналах компенсували та зіграли по 18 хвилин – у кожному по 9.

Найпопулярніше число четвертих арбітрів – +6

Серед усіх компенсацій часу до таймів найбільше додавали по 6 хвилин – 24 рази. Далі йдуть +5 хвилин (20 разів) та +4 хвилини (18 разів).

Три хвилини не любив ніхто – вони відверто псують розподіл.

Найбільше в середньому перегравав Іран. Але рекорд за часом на ЧС побила Аргентина

Глянули й на розподіл за країнами-учасницями. Склався він так:

Найбільше у середньому переграв Іран – через ті самі +14 у першому таймі матчу з Англією та малу кількість матчів (для команди Саутґейта вони «розмазалися»).

Але найбільше сумарно хвилин переграла Аргентина, якій компенсували 86 – майже матч. Загалом команда-переможець зіграла 792 хвилини на ЧС, встановивши рекорд. Попередній належав Хорватії на ЧС-2018 – ті тоді зіграли 778 хвилин на турнірі.

Найменше затримувалися у сумі Німеччина, Туніс, Канада та Сербія – по півгодини кожна, у середньому – Швейцарія та Бельгія, відкладаючи свисток лише на 8 хвилин.