Tribuna/Футбол/Блоги/Повісточка/На ЧС їдуть троє суддів, які замішані в гучних скандалах. Для ФІФА їхня репутація – не перепона

Зупиняв матч раніше необхідного, підозрювався в корупції, дав дуже дивний пенальті.

Блог — Повісточка
19 листопада 2022, 20:25
11

Цей ЧС стане історичним і для суддівського корпусу – на ньому працюватимуть уперше одразу три арбітрині: Стефані Фраппар із Франції, Саліма Мукасанґа з Руанди та Йосімі Ямасіта з Японії.

Та й загалом суддівський корпус достатньо потужний. Тут і судді фіналів єврокубків Іштван Ковач, Славко Винчич та Клеман Тюрпен, і Ентоні Тейлор, який для глядачів великих турнірів запамʼятався у першу чергу тим, як професійно відреагував на втрату свідомості Крістіаном Еріксеном, і Факундо Тельо, який максимально професійно впорався із останнім матчем «Боки» та «Расінга» (хоч для цього і треба було роздати 10 червоних).

Утім, є в переліку арбітрів імена, які грубо помилялися останніми роками. Чи не повториться це на головному турнірі світу?

Данні Маккелі, Нідерланди: поставив сумнівний пенальті на Стерлінгу у півфіналі Євро

Цей епізод півфіналу АнгліяДанія навряд чи хтось забув. Тоді в екстратаймі за рахунку 1:1 Рахім Стерлінг впав у штрафному майданчику після мінімального дотику із Єнсеном, за що Данні Маккелі поставив 11-метровий.

Тоді ВАР не втрутився, бо не вважав це «грубою помилкою», як і те, що на полі було два мʼячі.

Однак голова суддівського комітету УЄФА Роберто Розетті сказав, що це був «чистий контакт», і що пенальті Данні Маккелі призначив правильно. Схоже, у ФІФА та УЄФА справді у це вірять.

Дженні Сіказві, Замбія: двічі достроково зупинив матч КАН

Якби не зустріч тоді ще одноклубників Мане та Салаха у фіналі Кубка Африки чи заборона усім воротарям Комор грати, то найгучнішим матчем турніру точно стала б зустріч групового етапу Туніс – Малі.

Усе через Дженні Сіказві, який тепер судитиме ЧС-2022. Спочатку він зупинив матч на відмітці 85:08 – за пʼять хвилин до закінчення чистого основного часу (навіть без компенсованого!)

Невдовзі зрозумів помилку, дав дограти, але все одно не усі 90 хвилин – на 89:44 зупинив матч вдруге.

І проблема не лише в тому, що просто 90 хвилин не дограли – у другому таймі було кілька серйозних зупинок: ВАР, вилучення, пенальті. Після того федерація ще й вирішила за півтори години покликати гравців дограти – але це рішення та таймінг вже не на совісті арбітра.

Як і у випадку з Маккелі, імʼя Сіказві публічно «очистили». Голова суддів Кубка Африки Ессама Абдель-Фатах усе пояснив тепловим ударом:

«Рефері постраждав від теплового удару та дуже сильного зневоднення, внаслідок чого він втратив орієнтацію та був доставлений до лікарні. Це призвело до того, що на 80-й хвилині він втратив сприйняття часу і закінчив матч на 85-й хвилині. Дженні повернувся на поле після вказівок помічників, а потім закінчив матч на 89-й хвилині.

Коли відбулася така ситуація, четвертий суддя збирався завершити матч [замість Сіказві], але одна із двох команд відмовилася».

Сам Сіказві пояснив, що взагалі ледь не помер та цим закінченням матчу його «врятував бог». Як після такого він працюватиме на турнірі, де температура буде стабільно в районі +30 градусів – у камерунському місті Лімбе, де відбувався матч, у той день якраз було +31.

Кевін Ортега, Перу: був помічений із футболками «Боки», подарувавши їй перемогу з пенальті

Цей скандал пройшов трохи повз, але все одно вартий уваги. У травні цього року він потрапив до центру уваги на матчі Кубка Лібертадорес, у якому болівійський «Олвейз Реді» приймав аргентинську «Боку».

Гості виграли завдяки єдиному пенальті на 37 хвилині – перегляньте момент із пенальті (на 0:35) самостійно:

Річ у тім, що болівійцям воно дуже не сподобалося – поліція навіть провела обшуки у суддівській кімнаті Кевіна Ортеги. І виявила там пакунки із формою «Боки». Багато пакунків.

Тоді «Бока» пояснила це «аргентинською традицією» та категорично відкинула звинувачення. І попри те, що КОНМЕБОЛ узагалі-то забороняє такі пакунки, вони справді трапляються дуже часто – інцидент лишився без уваги конфедерації.

Чекаємо його на матчі збірної Аргентини із футболкою Мессі?

***

Щоб не пропустити найголовніші новини напередодні турніру та під час самого ЧС, підписуйтеся на наші оновлені під головну подію року соцмережі: