Tribuna/Теніс/Блоги/Crazy=genius/Костюк у шаленому матчі перемогла росіянку Аванесян: ледь не згризла ракетку, видала камбек
Відео

Марта вперше в кар'єрі крокує до 1/8-ї Australian Open.

Блог — Crazy=genius
19 січня, 09:22
6

Марта Костюк стала першою українкою, яка вийшла до четвертого кола Australian Open-2024. Вона перемогла росіянку Еліну Аванесян (№74 WTA) у складному трисетовому матчі – 2:6, 6:4, 6:4.

Усього гра тривала 2 години 33 хвилини. За вихід у чвертьфінал Костюк гратиме проти переможниці матчу Марія Тимофеєва – Беатріс Хаддад Мая.

Костюк побила свій рекорд на Australian Open

21-річна тенісистка вже точно може занести цей мейджор в актив. Марті підкорилося два солідні особисті досягнення:

✅ вперше в кар’єрі вийшла до 1/8 фіналу Australian Open;

✅ вдруге зіграє в 1/8 фіналу на турнірах «Великого шолому».

До цього 2021 році вона дійшла до четвертого кола «Ролан Гаррос», де зазнала поразки від польки Іги Сьонтек.

Матч – справжні американські гірки. Марта дуже залежна від емоцій

«Думаю, на корті я намагалася виглядати як Карлос Алькарас і грати видовищно. Сподіваюся, що ви прийдете і підтримаєте мене в моєму наступному матчі», – казала Костюк після своєї минулої перемоги на АО.

Тоді українка у яскравому 3-годинному матчі здолала бельгійку Елізу Мертенс. Своїх обіцянок вболівальникам Марта дотрималася – проти Аванесян зіграла у тому ж стилі. Дуже нестабільно та вкрай яскраво.

В українки у матчі в шість разів більше ейсів (6 проти 1) та більш ніж у два рази більше віннерів (49 проти 20). І водночас Костюк допустила дуже багато невимушених помилок – 67. У спортсменки без прапора їх було 46.

Та й загальна тенденція гри – гойдалки. Коли Марта програє, вона кричить до тренерів, б'є та гризе ракетки, швидко втрачає концентрацію.

А коли ловить кураж, зриває овації та видає дуже круті розіграші під хайлайти на тисячі переглядів.

Та ж тенденція була й зараз. У другому сеті матчу проти Аванесян українка вела з рахунком 5:2, але потім програла два гейми поспіль. У вирішальному 10-му геймі Марта перемогла із 6-го сетболу.

У фінальному сеті Костюк вела 4:0, проте далі програла аж чотири (!) гейми поспіль. Але потім знову зловила кураж: захистила свою та під нуль забрала подачу суперниці.

Таким чином всі три матчі цьогорічного Australian Open українська тенісистка виграла у вирішальному сеті.