Tribuna/Біатлон/Блоги/Crazy=genius/Україна стала 5-ю в жіночій естафеті Рупольдинга. Джима та Петренко ледь не затягли збірну в медалі

Поки найкраща гонка сезону.

Блог — Crazy=genius
10 січня, 19:33
12

У німецькому Обергофі жіночою естафетою стартував п'ятий етап Кубка світу з біатлону. Україна вперше в сезоні увійшла до топ-5. Перемогу вдруге поспіль здобула Франція.

Петренко та Джима провели ідеальні перші два етапи

Ірина Петренко пропустила останню жіночу естафету, що пройшла на минулому етапі КС в Обергофі, через проблеми з самопочуттям. Але камбек у Рупольдингу вийшов неочікувано потужним:

◼ Ірина видала перфектну стрільбу – два чисті рубежі та перша швидкострільність серед всіх (!) спортсменок у гонці;

◼ передала естафету третьою, показавши третій час ходу на фінішному колі – програла лише 4 секунди Магнуссон та Жанмонно.

Таким чином Петренко стала першою в збірній України у цьому сезоні, кому вдалося поєднати чисту стрільбу із хорошим ходом.

Але далі у такому ж стилі пройшла свій етап Юлія Джима – вибила свій перший нуль на рубежах у цьому сезоні та втримала гандикап на фінішному колі, передавши естафету Меркушиній третьою.

Якщо порівнювати хід Джими та Петренко, то Юлія була швидша за Ірину на 12 секунд. Але серед представниць свого етапу обидві стали сьомими з несуттєвими відставаннями.

Меркушина допустила три промахи – це стало критичним в контексті боротьби за медалі

Анастасія Меркушина прийняла естафету третью з відставанням у 9,5 секунди, а передала шостою із програшем в 56,5 секунди. В неї вийшов дзеркально протилежний до Джими і Петренко етап.

Допустила три промахи (усього їх в України чотири) та провела слабке фінішне коло, на якому Меркушина програла 20 секунд Брорссон – майже половина всього програного часу на етапі.

Христина Дмитренко остаточно закріпила за собою місце в жіночій естафеті на КС

Христина Дмитренко лише у цьому сезоні дебютувала на Кубку світу з біатлону і, схоже, вже закрила питання свого відбору в естафету. Вперше вона потрапила у конкуренту боротьбу на вирішальному фінішному етапі. І не підвела – підтягнула команду у топ-5.

Українка перестріляла італійку Карарру на вогневому рубежі та не підпустила її до себе на фінішному колі. Хороша перемога у спарингу із співставною за рівнем спортсменкою.

Ходом Дмитренко стала найгіршою серед наших спортсменок. Проте примітно, що виклалася найкраще Христина саме на фінішному колі, яке стало найшвидшим для неї.

Такий виступ точно має додати впевненості 24-річній Дмитренко. Проте питання, чому її не допускали до збірної на КС раніше, віддаючи перевагу натуралізованим росіянками, залишається відкритим.

***

Загальна статистика:

◼ за швидкострільністю Україна стала другою, програвши 1,5 секунди Франції;

◼ за швидкістю ходу – 7-ма, 1,5 хвилини програшу Швеції.

У Кубку націй жіноча збірна посідає 9-те місце – підібралася до Австрії на відстань 57 очок.