Tribuna/Біатлон/Блоги/Crazy=genius/Стратегічний провал жіночої збірної на ЧС з біатлону: все почалося з ЧЄ, а закінчилось трьома колами Меркушиної у сінгл-міксті

Погане планування спричинило історичний антирекорд.

Блог — Crazy=genius
16 лютого 2023, 19:50
18

Україна показала свій найгірший результат в історії у сінгл-міксті на ЧС з біатлону. Анастасія Меркушина та Дмитро Підручний посіли аж 15-те місце з 4-ма штрафними колами.

Критичний удар по будь-яких шансах завдала Анастасія Меркушина. На третьому етапі вона стала 21-ю за швидкістю – програла більше 30-ти секунд на короткому колі одиночного міксту (точне відставання не можемо подивитися через збій SIWIDATA).

А потім пішла й на три кола штрафу – хрест на амбіціях потрапити навіть у топ-10.

Після цього Підручний вже ризикував та пішов на ще одне коло на фінішному етапі.

Три факти, які показово демонструють провал планування жіночої збірної України на ЧС

1) На першу особисту гонку ЧС була заявлена Дар'я Блашко, яка показала найгірший хід спринту серед всіх (!) учасників.

95-й час ходом показала Блашко в спринті. Та з чистою стрільбою посіла 84-те місце в гонці, програвши 4 хвилини Деніз Германн-Вік.

Після цього з'явилася інформація, що Дар'я більше не буде брати участь в гонках чемпіонату світу.

Блашко серйозно перехворіла напередодні турніру – перенесла запалення нерва вестибулярного апарату. Але таки у незадовільній формі поїхала на ЧС.

2) Україна не заповнила квоту на індивідуалку. А Меркушина, яку зняли, провалила сингл-мікст.

За день до старту сінгл-міксту на ЧС пройшла жіноча індивідуальна гонка. Україна провалила цей старт – найкращою з команди стала Джима, яка посіла аж 40 місце.

На гонку, що йде до заліку Кубка націй, збірна не заповнила свою можливу квоту – стартували лише три спортсменки. Індивідуалку мала бігти Анастасія Меркушина, але знялася задля підготовки для парної гонки з Підручним.

Як бачимо, не допомогло. «Фізичний стан – прірва між тим, що мало б бути. Я б вмерла, якби ще індивідуальну гонку пробігла», – розповіла Анастасія після естафети.

3) Головний тренер каже, що на підготовці до ЧС позначився ЧЄ.

«Розумію, що напевно чемпіонат Європи, який був у Швейцарії, трохи позначився на нашій швидкості», – сказав Олександр Кравченко після спринту.

Нагадаємо, що на турнірі серед дублів топзбірних основа жіночої збірної України взяла 2 медалі: золото Меркушиної в спринті та срібло Джими в індивідуалці.