Tribuna/Футбол/Блоги/Volia/Найкраща кінцівка в історії англійського футболу, неминучий Рамос та «Агуерооооо!»: легендарні голи у компенсований час у ХХІ столітті
Спецпроєкт

Коли все вирішилося на останніх секундах.

Блог — Volia
Автор — Kostiantyn Stepaniuk
21 квітня 2023, 20:17
37

Коли вам скажуть, що футбольний матч триває всього 90 хвилин – не вірте. Безліч разів команди залишали найцікавіше на доданий арбітром час, протягом якого траплялися магічні речі.

Tribuna.com у спецпроєкті разом з Volia згадує 10 легендарних голів, забитих у компенсований час, які вирішували долю матчів, протистоянь або ж цілих чемпіонств та турнірів.

2009-й рік, Майкл Оуен у ворота «Манчестер Сіті» (4:3), 90+6 хвилина

Таку підбірку неможливо не розпочати одним із голів «Манчестер Юнайтед» під керівництвом сера Алекса Фергюсона. Термін «Фергі Тайм» став невід'ємною частиною англійського футболу в часи, коли легендарний шотландець тренував «червоних дияволів».

Один із таких голів трапився у вересні 2009-го, коли на «Олд Траффорд» манкуніанці зустрілися із на той час не дуже зірковими, проте принциповими сусідами з «Манчестер Сіті». Зустріч видалася дуже драматичною – протягом основного часу «МЮ» тричі виходив вперед, «Сіті» тричі зрівнював рахунок (Белламі зробив рахунок 3:3 аж на 90-й хвилині), але господарям все ж вдалося вчетверте забити у матчі та вирвати перемогу.

Героєм епізоду та усього поєдинку став Майкл Оуен, який на той час уже переживав кар'єрний спад. Фергюсон кинув його в бій на 79-й хвилині матчу, а на 90+6-й він забив надважливий переможний м'яч.

«МЮ» до останнього боровся з «Челсі» за чемпіонство того сезону, але все ж набрав всього на один пункт менше та закінчив сезон на другому місці. «Містяни» фінішували п’ятими.

2013-й рік, Феліпе Сантана у ворота «Малаги» (3:2), 90+3 хвилина

Зрозуміємо, якщо ви – один/одна із тих, хто закохався у дортмундську «Боруссію» у сезоні 2012/13, коли команда під керівництвом Юргена Клоппа наробила галасу у Лізі чемпіонів, вийшла у фінал та прикро програла у ньому «Баварії».

Після впевнено виграної групи «чорно-жовті» пройшли «Шахтар», але ледве не спіткнулися у протистоянні з ще одним відкриттям турніру «Малагою». Перший матч у Іспанії закінчився внічию 0:0, тож все вирішували у матчі-відповіді у Дортмунді.

На гол Хоакіна ще у першому таймі відповів Левандовський, але справжні веселощі розпочалися у заключні 10 хвилин. Елізеу вивів «Малагу» вперед на 82-й хвилині, тож «Дортмунду» потрібно було забивати двічі. Команда понеслася вперед усіма силами, а Марко Ройсу вдалося зрівняти рахунок на 90+1-й хвилині.

Команда Клоппа не зупинилася і продовжила тиснути на суперника – і це вилилося у переможний м’яч на 90+3-й хвилині, який забив центральний захисник Феліпе Сантана. Розмови з приводу офсайду ходили ще довгий час, але у дортмундців була добре підготована відповідь – свій другий гол «Малага» також забила з положення поза грою.

Це, мабуть, один із найемоційніших камбеків в історії ЛЧ.

2016-й рік, Деян Ловрен у ворота «Дортмунда» (4:3), 90+1 хвилина

У 2016-му вже сама «Боруссія» стала жертвою шаленого камбеку, кульмінацією якого став гол у компенсований час. У чвертьфіналі ЛЄ дортмундці зустрілися із «Ліверпулем» – це був перший сезон Клоппа на чолі мерсисайдського клубу.

Матч у Німеччині закінчився з рахунком 1:1, тож інтригу залишили на зустріч на «Енфілді». «Дортмунд» вже на 9-й хвилині вигравав 2:0, на 57-й – 3:1, тому здавалося, що вже нічого не завадить підопічним Томаса Тухеля вийти у півфінал. Але «Ліверпуль» не здався, забив двічі протягом наступних 20 хвилин, а найемоційніше залишив на кінцівку.

Деян Ловрен у компенсований час прибіг на розіграш штрафного удару, який завершився навісом у карний майданчик дортмундців у виконанні Джеймса Мілнера і точним ударом головою від хорвата.

«Енфілд» буквально з'їхав з глузду!

2013-й рік, Трой Діні у ворота «Лестера» (3:1), 90+7 хвилина

АПЛ, Ліга чемпіонів та Ліга Європи – це все круто, але навіть вони не бачили того, що сталося у Чемпіоншипі у травні 2013-го.

Хронологія подій:

«Вотфорд» та «Лестер» грають матч-відповідь півфіналу плей-оф Чемпіоншипа за підвищення. «Лиси» виграли перший матч вдома з рахунком 1:0.

Йде 90+6 хвилина зустрічі. «Вотфорд» перемагає з рахунком 2:1, який влаштовує «Лестер» за рахунок голу на виїзді. І тут гості заробляють пенальті, який і взагалі може поставити жирну крапку у протистоянні.

Голкіпер Мануель Альмунія відбиває пенальті у виконанні Антоні Кнокерта, а також рятує команду після добивання. «Вотфорд» біжить в контратаку, яка завершується голом Троя Діні на 90+7-й хвилині. Цей гол виводить господарів у фінал плей-оф.

Діні знімає футболку і біжить святкувати разом з фанатами, а сотні вболівальників вибігають на поле.

Уявили? А тепер все те ж, але у відео.

2009-й рік, Андрес Іньєста у ворота «Челсі» (1:1), 90+3 хвилина

Півфінал ЛЧ 2008/09 між «Челсі» та «Барсою» – один із найбільш суперечливих матчів в історії турніру. Норвезький арбітр Том-Хеннінг Евребе хоч і видалив Абідаля у другому таймі, проте ухвалив чимало неправильних рішень на користь «Барселони» (не призначив очевидні пенальті відразу у декількох епізодах).

Втім, зараз не про це. Той матч також запам'ятався красивими голами у виконанні футболістів обох команд. Вже на 9-й хвилині зустрічі рахунок шедевральним ударом зльоту відкрив Майкл Ессьєн, але він так і не став переможним для лондонців.

Андрес Іньєста прекрасним ударом з 17 метрів зрівняв рахунок на 90+3-й хвилині матчу, коли Пеп Гвардіола вже привітав Гуса Гіддінка з виходом у фінал ЛЧ.

«Барса» взяла титул у тій Лізі чемпіонів, обігравши у фіналі «Манчестер Юнайтед» (2:0).

2019-й рік, Лукас Моура у ворота «Аякса» (2:3), 90+6 хвилина

Півфінали ЛЧ загалом часто дарують справжні емоції, яких ми часом так чекаємо від футболу. У сезоні 2018/19 у 1/2-й зустрілися «Тоттенгем» Маурісіо Почеттіно та головне відкриття того розіграшу турніру «Аякс».

Спочатку амстердамці жодного разу не програли у групі Ліги чемпіонів, в якій грали з «Баварією», у 1/8-й вибили мадридський «Реал», а у чвертьфіналі – «Ювентус». За крок до вирішального матчу команда Еріка тен Гаґа зустрілася із лондонцями, чий шлях був дуже непростим.

«Шпори» ледве не вилетіли в ЛЄ ще на стадії групового етапу, винесли «Дортмунд» у 1/8-й, а потім зустрілися із «Сіті», з якими влаштували серйозну драму. Гол Фернандо Льоренте (пам'ятаєте такого?) став вирішальним (зіграли 4:4 за сумою двох матчів), і «Тоттенгем» відправився у півфінал.

«Аякс» мінімально переміг у першому матчі в Лондоні, а згодом впевнено вигравав в Амстердамі з рахунком 2:0 після голів Де Лігта та Зієша. Втім, згодом за справу взявся Лукас Моура, який оформив хет-трик у другому таймі та якимось чином вивів «Тоттенгем» у фінал, забивши переможний м'яч у протистоянні (лондонці знову пройшли далі за рахунок забитих на виїзді голів) на 90+6-й хвилині.

Запитайте у будь-якого фаната «Тоттенгема», яка у нього перша згадка про Лукаса – він розповість про цей матч.

2022-й рік, Родріго у ворота «Ман Сіті» (2:1), 90+1 хвилина

Пам'ятаєте, що «Ман Сіті» у півфіналі Ліги чемпіонів цього сезону зіграє із мадридським «Реалом»? А пам'ятаєте, що на тій же стадії вони зустрічалися і минулого року та подарували вболівальникам незабутній футбол та результат?

Після 4:3 на користь «містян» у Манчестері команда Пепа Гвардіоли відправилася у Мадрид задля закріплення успіху, але потрапила у пастку останніх хвилин. Після голу Ріяда Мареза на 73-й хвилині здавалося, що все вирішено, але Родріго, який вийшов на заміну у другому таймі, був іншої думки.

На 90-й хвилині він зрівняв рахунок у матчі, а вже за хвилину перевів гру у додатковий час, в якому Бензема забив переможний гол та вивів мадридців до фіналу турніру, який вони благополучно виграли.

Цікаво, що ж нам подарує цьогорічне протистояння цих команд?

2017-й рік, Серджі Роберто у ворота «ПСЖ» (6:1), 90+5 хвилина

У «ПСЖ» було чимало апсетів у Лізі чемпіонів в останні роки. Найбільший із них, напевно, – це поразка у фіналі від «Баварії» у 2020-му, а найбільш незабутній – виліт від «Барселони» на стадії 1/8-ї у сезоні 2016/17.

І дотепер важко пояснити, як парижани, які виграли перший матч вдома з рахунком 4:0, примудрилися втратити таку шалену перевагу, та ще й таким чином, як це все сталося.

Серджі Роберто забив за каталонців всього 16 голів, але цей влучний удар у ворота «ПСЖ» – абсолютно точно найважливіший м'яч у його футбольній кар'єрі.

2014-й рік, Серхіо Рамос у ворота «Атлетіко», 90+3 хвилина

У перемогах «Реала» в ЛЧ вже спокійно можна заплутатися. За останні 10 років «королівський клуб» 5 разів піднімав над головою найпрестижніший клубний трофей, а остання перемога стала вже 14-ю в історії клубу.

Двічі у минулому десятилітті у вирішальному матчі доля зводила «Реал» із сусідами з «Атлетіко» – в обох випадках «білі» виявилися переможцями, проте у сезоні 2013/14 усе могло скластися інакше, якби не фантастичний Серхіо Рамос.

«Матрацники» спокійно перемагали 1:0 після году Дієго Годіна у першому таймі та були дуже близькими до першого в історії титулу Ліги чемпіонів, як на 90+3-й хвилині Рамос зрівняв рахунок чудовим ударом головою після подачі з кутового від Луки Модрича.

Той гол допоміг «Реалу» повірити в себе у додатковий час, адже протягом наступних 30 хвилин мадридці забили тричі та забрали на той час свій десятий трофей після перемоги 4:1.

2012-й рік, Серхіо Агуеро у ворота «КПР» (3:2), 90+4 хвилина

Якщо 92:48 Рамоса ще можна випустити з пам'яті, то легендарні 93:20 Серхіо Агуеро в матчі проти «Квінз Парк Рейнджерс» просто неможливо забути.

Символічно, що серія домінації «Манчестер Сіті» в англійській прем'єр-лізі розпочалася саме у сезоні 2011/12, що все у вирішальному матчі сталося саме таким чином, що у того, що відбувається нині, є такий початок.

Отож, 90+4-та хвилина матчу – «Ман Сіті» грає внічию 2:2 із «КПР». Задля першого в історії АПЛ чемпіонства «містянам» обов'язково потрібно перемагати, адже «МЮ», з яким вони до останнього туру боролися за титул, у паралельному матчі мінімально переміг «Сандерленд».

«Сіті», який буквально дві хвилини тому лише зрівняв рахунок у матчі, продовжує нестися вперед. Балотеллі ледве не втратив м'яч після передачі Агуеро, але все ж зміг віддати передачу у підкаті на все того ж Куна, аргентинець прибрав захисника і... Далі сталася історія.

Навряд чи можна уявити ще більш скажену кінцівку до сезону АПЛ, ніж це було у 2012-му.

***

Які з голів, що немає у списку, ви б ще згадали?

Кожен українець робить усе і трохи більше для допомоги країні та армії, і компанія Volia поставила собі за мету давати щось додатково навзаєм для абонентів.

Для всіх нових абонентів, що замовлять підключення стандартних телепакетів з інтернетом («Базовий», «Релакс», «Сімейний»), або послугу фіксованого інтернету, або інтернет і ТБ та навіть мобільний зв’язок, компанія Volia надає додаткові можливості у вигляді однієї з п’яти особливих «Сил Волі».

Одна з таких «Сил Волі» – це «Сила Часу». Це подвоєння строку дії промоперіоду на будь-який пакет. Насолоджуйся життям та використовуй кожну хвилину на свою користь – як футболісти на полі з нашої підбірки!

Переглянути всі інші пропозиції можна за посиланням.