Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Геніальне соло Різника, 3:3 «Карпат» та перша перемога вмираючого «Васта» – дуже яскравий тур ПФЛ
Огляд

ФСК «Маріуполь» підтримав травмованого партнера.

Автор — Ihor Chernyavskiy
17 жовтня, 19:29
2

Це точно найбагатший на події тур ПФЛ за останній місяць чи навіть півтора. Були як суто футбольні, так і не футбольні цікавинки. А що головне – мінімум негативу чи скандалів, пов’язаних з суддівством.

Результати туру

Перестрілка в західноукраїнському дербі під акомпанемент Сеньківа

«Карпати» нарешті видали яскравий матч, який точно нікого не залишив байдужим – надрезультативна нічия (3:3) з «Прикарпаттям». Подібне сталося вперше у цьому сезоні, адже раніше матчі львів’ян проходили майже за одним і тим же нудним сценарієм «суперник наглухо закрився – «Карпати» зламують автобус», на що неодноразово скаржився Мирон Маркевич.

Але якщо після попередніх матчів головного тренера «Карпат» не задовольняла гра попереду, то тепер у нього є серйозні претензії до захисників. Воно й не дивно, адже майже кожен гол івано-франківців – це наслідок індивідуальних помилок у перехідній фазі.

Окремо варто виділити перші 15 хвилин матчу, які задали тон усій грі. Вже на 9-й хвилині найкращий бомбардир Першої ліги Андрій Хома шокував «Карпати», але вже протягом найближчих двох хвилин господарі відповіли голами Євгена Підлепенця та Тимофія Сухаря. А найбільш файно те, що після такого буревійного старту команди не сильно втратили у темпі й місцями показували футбол рівня Вищої, а не Першої ліги.

Навколофутбольна складова теж була на рівні. «Карпати» постійно намагаються викликати ажіотаж навколо своїх матчів, наскільки це можливо в умовах війни. Цього разу львівський клуб запросив коментувати Андрія Сеньківа, а також організував цікаву студію за участі воїна ЗСУ та ексгравця «Карпат» Павла Ониська, представника «Піккардійської терції» Ярослава Нудика і головного редактора «Футбол24» Олега Бабія.

Це сталося – «Васт» переміг!

Якщо «Карпати» втратили очки вже втретє у сезоні, то в Одесі сталося дещо екстраординарне. Завдяки двом пенальті у грі з «Реал» Фарма» миколаївський «Васт» здобув свою першу перемогу в сезоні (2:1) та піднявся з останнього місця в Другій лізі.

Це красива історія відродження, бо ще наприкінці літа багато хто встиг завчасно похоронити цей клуб – «Васт» не приїхав на кілька матчів і, як трубили в ЗМІ, був дуже близький до припинення існування. Але миколаївська команда не здалася, пройшла через численні приниження (розгромні поразки 1:5, 1:7, 0:9) та досягла свого.

Після дебютної перемоги «Васта» в професійному українському футболі залишилося всього дві команди, які ще не перемагали цього сезону – «Кремінь-2» та «Минай».

На окрему увагу заслуговує колоритний одеський стадіончик «Іван», на якому свої домашні матчі проводить «Реал Фарма». Просто погляньте, у якій близькості до поля розташовані залізничні колії:

Матч у Сумах тривав близько 4 з половиною годин

З вищезгаданим стадіоном «Іван» сильно контрастує «Ювілейний», що у Сумах. Арена виглядає по-футбольному симпатично та затишно, а з висоти пташиного польоту – так взагалі вау:

Освітлення на «Ювілейному» також у повному порядку. Щоправда, минулої п’ятниці його довелося увімкнути вимушено. Матч між місцевою «Вікторією» та «Кременем» мав закінчитися ще при денному світлі, але через повітряну тривогу на Сумщині початок гри було відкладено аж на дві години. Ще на півгодини затримався і другий тайм, тож матч завершувався при сутінках і без допомоги освітлювальних башт обійтися було ніяк.

Щодо самої гри, то тут без сюрпризів. «Вікторія», яка йде на другому місці, розгромила головного аутсайдера групи Б, «Кремінь», з рахунком 3:0. Сумська команда повернулася на переможний шлях, а кременчуцька – й досі не може віднайти свою гру навіть після зміни головного тренера.

Нагадаємо, саме «Вікторія» дісталася «Шахтарю» у чвертьфіналі Кубка України. Після жеребкування головний тренер сум’ян Анатолій Безсмертний одразу попросив не «хоронити» його команду завчасно. Якщо матч проводитимуть у Сумах, то на «гірників» чекає неабияке випробування.

Геніальний гол Різника – прикраса туру

У Тернополі відбулося дербі «Нив» – тернопільська здолала бузову (2:0). Результат дещо неочікуваний, враховуючи турнірне положення команд, але найбільше здивувало не це.

На 58-й хвилині форвард тернополян видав щось із розряду «Must see». Здавалося б, що потрібно робити в ситуації, коли ти опинився в ізоляції одразу проти двох захисників? Притримати м’яч, почекати партнерів, спробувати заробити стандарт – правильні відповіді. Але Андрій Різник вперто пішов проти логіки та віднайшов ідеальний алгоритм.

Соло у виконанні Різника стало не тільки ефектним, але й ефективним – воно допомогло тернопільській «Ниві» перервати 6-матчеву безвиграшну серію, а також вклинитися в боротьбу за топ-5 – до конкурентів тепер лише 2 пункти.

Гравці «ФСК Маріуполь» круто підтримали травмованого одноклубника

«ФСК Маріуполь» вчергове здивував, обігравши «Полтаву» у виїзному матчі (2:0), і також перервав свою триматчеву безвиграшну серію.

Але головне у вчорашньому матчі було не це, а красивий жест від усіх гравців маріупольської команди. Перед матчем вони підтримали нападника Іллю Зубкова, який у кубковому матчі з «Зорею» зламав ключицю та вибув до кінця року.

Втім, підопічні Олега Краснопьорова не обмежилися красивим банером. У другому таймі вони зробили своєму товаришу ще кращий подарунок, відсвяткувавши переможний гол із футболкою з 98-м номером, під яким грає Ілля.

Кілька слів про самого Зубкова, якого не знає широка публіка. Це 25-річний нападник, вихованець «Динамо», який все ніяк не міг знайти свою команду. Не отримавши шансу в рідному клубі, він кілька років скитався ближнім зарубіжжям (Чехія, Австрія), потім пограв за «Альянс» та «Металіст 1925», але зірок з неба не хапав і там. З початком повномасштабного вторгнення Ілля приєднався до лав територіальної оборони.

Цього літа Зубков нарешті знайшов те, що так довго шукав – міцну команду з амбіціями і, що головне, справжніх друзів, які не залишать без підтримки в скрутний момент.