Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/В Богунова вселився Мессі, два шедеври у ворота «Металіста» та гармата Рябова – феєрія голів у ПФЛ
Огляд туру

У Другій лізі вже вдруге забивають 10 голів за матч.

Автор — Ihor Chernyavskiy
2 жовтня, 19:00
6

Минулого вік-енду у Першій та Другій лігах відбувся вже 10-й тур чемпіонату України. Свої матчі зіграли всі команди, окрім «Тростянця» – цього разу була його черга пропускати тур.

Результати туру

Богунов божить у матчі з «Полтавою»

«Інгулець» продовжує впевнено летіти до повернення в УПЛ. Лідерство в групі Б вже не викликає сумнівів – у суботу петровці збільшили відрив від найбільшого переслідувача, сумської «Вікторії», до 9 очок.

Хоча у виїзному матчі з «Полтавою» все починалося не найкращим чином – попри повну ігрову перевагу підопічні Владислава Лупашка пропустили гол у роздягальню, коли Максим Горжуй технічно прибрав одразу двох захисників і не залишив шансів голкіперу, відправивши м’яч у ворота транзитом через поперечку.

Але по перерві Юрій Козиренко шикарним ударом у ближню дев’ятку відновив паритет, а потім настав час сяяти головному герою гри. Вінгер «Інгульця» Ярослав Богунов заробив пенальті вже через кілька хвилин після виходу на заміну, а на 80-й хвилині остаточно добив «Полтаву».

В обох гольових епізодах Богунов просто знущався з суперників, викручуючи їм хребці своїми численними переступами та фінтами. Обов’язково зацініть гол та яскравий танець Ярослава. Ну, чим не Мессі?

«Васт» і «Кремінь-2» нарешті відкрили лік своїм очкам

Це сталося: миколаївський «Васт» і дубль кременчуцького «Кременя» заробили свої перші залікові пункти в цьому сезоні. Відтепер у жодному дивізіоні чемпіонату України не залишилося команд з «баранкою» у графі «Очки».

Символічно, що головні аутсайдери Другої ліги в очному матчі не змогли виявити сильнішого й лише завдяки цьому набрали по одному очку. Втім, варто віддати «Кременю-2» та «Васту» належне – хоч забивають дуже рідко, та роблять це зі смаком. До вашої уваги класний гол «Васта» зі штрафного та симпатична комбінація у виконанні гравців «Кременя».

«Металіст» міг піднятися з дна, але не втримав перевагу в два м’ячі

Цього сезону було вже чимало воротарських ляпів, але привоз голкіпера «Епіцентра» Сергія Чорнобая стоятиме особняком. Він не зафіксував м’яч після прострілу з флангу, подарувавши Євгену Рязанцеву момент з xG 0,99.

Вже за три хвилини харків’яни подвоїли перевагу – відзначився Петро Луців. Але, як і в попередніх матчах, «Металісту» не вистачило концентрації, щоб довести справу до переможного кінця.

Наприкінці першого тайму півзахисники «Епіцентра» розбудили в собі видатних снайперів та стали претендентами на гол туру. Спершу Данило Кравчук більярдним пострілом скоротив відставання, а вже за дві хвилини у ближню дев’ятку м’яч поклав Сергій Стень.

«Металіст» не може перемогти вже у п’яти матчах поспіль. Після дев’яти зіграних зустрічей харків’яни займають останнє місце, відстаючи від «Епіцентра» на 7 очок.

Рябов ледь не порвав сітку воріт, а «Карпати» – «Хуст»

Шедеври у виконанні Кравчука та Стеня заслуговують на найкращі відзнаки, але гармата Артура Рябова переплюнула все. Точніше – перебила.

Саме потужний удар 23-річного півзахисника розпочав розгром «Хуста», після чого дубль зробив Іґор Невес. Завдяки двом голам у ворота «Хуста» бразильський легіонер «Карпат» у таблиці бомбардирів наздогнав Андрія Хому («Прикарпаття») та Руслана Паламаря («Нива» Бузова). Тепер у кожного з них по 5 м’ячів.

Після матчу Мирон Маркевич чи не вперше був повністю задоволений і результатом, і грою своїх підопічних: «Якщо чесно, то вже хотілося здобути таку перемогу. Ми вже зачекалися таких впевнених перемог: і вболівальники, і тренери. Зважаючи на те, що «Хуст» свої останні матчі провів на серйозному рівні, ми сподівались перемогти. Виграти 3:0 в такої команди – це непогано».

Після того, як «Нива» Бузова зазнала першої поразки в сезоні від «Агробізнеса» (0:1), «Карпати» та «Інгулець» залишаються єдиними непереможними командами в усьому українському футболі. Якщо лідери продовжать свої безпрограшні серії до весняного очного матчу, то за півроку на нас чекає просто шалена боротьба за чемпіонство.

18+ у матчі «Дружба» – «Металург-2»

«Дружба» з Мирівки влаштувала дублюючому складу «Металурга» зовсім не дружній прийом. Господарі відправили у ворота запорожців аж дев’ять м’ячів, на які гості змогли відповісти лише одним-єдиним голом престижу.

Але тільки після ознайомлення з оглядом матчу стає зрозуміло, що рахунок і близько не відображає домінацію «Дружби». Насправді чинний лідер Другої ліги міг спокійно забивати не 9, а всі 20 голів, якби реалізував ще безліч моментів – ось настільки у «Металурга-2» все погано з захистом.

Бонус: ультрас на гаражах у Хмельницькому

Матч між «Поділлям» та «Прикарпаттям» (1:1) запам’ятався більше не футболом, а атмосферою, яку створили небайдужі фанати. Через війну вболівальникам досі не можна відвідувати матчі, але хмельниччани не залишають рідну команду без підтримки.

Турнірні таблиці

В обох групах Першої ліги залишаються ті ж лідери та аутсайдери. А от всередині турнірної таблиці за підсумком 10-го туру відбулося чимало змін:

Друга ліга: «Дружба» лідирує та має матч у запасі, але ЮКСА та «Звягель» зберігають максимальну щільність: