Tribuna/Футбол/Блоги/Два по 0:9/В Англії компенсуватимуть час за «системою ЧС» – Варан та Де Брюйне вже виступили проти

Говард Вебб каже, що все ок.

Блог — Два по 0:9
13 серпня, 20:00
13

PGMOL (комітет арбітрів Футбольної асоціації Англії) та ФА з нового сезону прийняли до використання рекомендацію IFAB (орган, що відповідає за правила футболу) щодо нового підходу до компенсованого часу.

Що це означає.

На ЧС компенсований час став зіркою – IFAB сподобалося, в Англії вже почали впроваджувати

Уперше «чистий» компенсований час людство відчуло у другий день ЧС-2022 – тоді, якщо памʼятаєте, за три матчі арбітри компенсували сумарно 47 хвилин.

Загалом в середньому до 90 хвилин кожного матчу на ЧС додавали по 10-11 хвилин – ми це детально дослідили ще «за гарячими слідами».

IFAB надихнувся досвідом турніру – і на своєму засіданні у березні випустив рекомендацію щодо того, щоб усі турніри трималися цього підходу. Та офіційно додав святкування голів окремим пунктом у перелік того, що саме компенсує арбітр наприкінці кожного тайму. А глава ФА Марк Буллінґем, учасник зустрічі, тоді прокоментував це так:

«Те, що ви бачили в Катарі, було компенсуванням великої кількості додаткового часу, а потім насправді його стало трохи менше, тому що гравці дізналися, що немає сенсу тягнути час».

Впровадження в Англії підходу вже почалося – минулого тижня розпочалися змагання у Чемпіоншипі, Лізі 1 та Лізі 2. Так, у матчі-відкритті Чемпіоншипу між «Шеффілд Венздей» та «Саутгемптоном» додали 6 та 9 хвилин до кожного з таймів, «Блекберн» – «Вест Бром» – 7 та 9, «Лестер» – «Ковентрі» – 1 та 9. Та й у Суперкубку Англії між «Арсеналом» та «Ман Сіті» – 3 та 8 компенсованих хвилин.

Було й радикальніше – у матчі «Сандерленд» – «Іпсвіч» компенсували 13 хвилин.

Англійська футбольна ліга, яка обʼєднує три дивізіони, надала статистику того, як у межах одного туру це змінило гру. Замість 50 хвилин мʼяч у грі перебував 58 хвилин, а загалом компенсований час збільшився на близько 6 хвилин.

Варан і Де Брюйне розкритикували нововведення, фанати бояться за транспорт додому, Вебб усіх намагається заспокоїти

Ініціатива викликала критику – як з боку гравців, так і з боку фанатів.

Рафаель Варан у соцмережах прямо розкритикував нововведення, відзначивши, що футбольне керівництво Англії не зважає на думку гравців.

«Минулого тижня у нас була зустріч з ФА. Вони рекомендували арбітрам нові рішення та правила.

З боку тренерів і гравців ми вже багато років висловлюємо занепокоєння тим, що ігор забагато, розклад переповнений і це небезпечно для фізичного та психічного здоров’я гравців.

Незважаючи на наші попередні відгуки, тепер вони рекомендували на наступний сезон довші ігри, більше інтенсивності та менше емоцій, які повинні демонструвати гравці. Ми просто хочемо бути в хорошому стані на полі, щоб викластися на 100% нашому клубу та вболівальникам. Чому наші думки не чують?

Як гравець я відчуваю велику честь виконувати роботу, яку люблю, щодня, але я відчуваю, що ці зміни шкодять нашій грі. Ми хочемо бути на максимальному рівні, якнайкращими, і щотижня неймовірно грати для вболівальників.

Я вважаю, що важливо, щоб ми, гравці та менеджери, висвітлювали ці важливі питання, оскільки ми хочемо захистити гру, яку любимо, і дати вболівальникам найкраще», – написав 30-річний футболіст «МЮ».

Кевін Де Брюйне також не стримався і висловив, що думає про цю ситуацію після матчу з «Арсеналом»:

«Якщо припустити, що зараз ми будемо грати близько 15 хвилин додатково в кожній грі, то цим все сказано.

Ми поговорили з гравцями «Арсеналу» і навіть з суддями. Вони навіть не хочуть цього робити, але це нове правило і воно є яке є.

Можна лише здогадуватися, що станеться, якщо грати зі слабшою командою, яка весь час затягує час. Я думаю, що якщо ми зіграємо з «Севільєю» в середу і матимемо 15-20 компенсованих хвилин, а потім знову зіграємо в суботу (вдома з «Ньюкаслом»), то це буде два тайми екстратаймів.

Подивимося, як воно піде, але це безглуздя».

Фанати ж побоюються, що пізніше завершення матчів може викликати проблеми з транспортом додому. Ось кілька випадкових думок із твіттера:

«Буде чудово, коли Sky змістить час початку для вболівальників і [матч] розпочнеться о 20:00, потім отримаємо 100 хвилин+, а потім спізнимося на поїзд додому

«Це не допоможе фанатам «Ліверпуля». Кількість компенсованого часу, який вони отримають на «Енфілді», вплине лише на рейси літаків, поїзди, і т. д. Можу бачити, як «Ліверпуль» апелює проти цього».

«Бачу, що 10-15 компенсованих хвилин у кожному матчі призведе до пропущеного громадського транспорту додому, це може становити величезну проблему для матчів посеред тижня!»

Говард Вебб, який нині очолює PGMOL, відповів на закиди і гравців, і фанатів. На скаргу гравців про більшу тривалість матчів відповів, що головна мета – збільшити час власне гри й покінчити з практиками його затягування:

«Ми спостерігаємо тенденцію, коли ігровий час скорочується з року в рік, і ми бачили тактики марнування часу, яка використовується в певних ситуаціях, і ми просто намагаємося зробити гру чеснішою. Ми намагаємося повернути ігровий час, який інакше міг би бути втрачений. Намір [покінчити з] затягуванням часу, як, наприклад, гравці, що йдуть на заміну у дальній бік поля, полягає в тому, щоб зробити гру більш чесною, і нам доручили директиви IFAB зробити це, і ми були більш проактивними у виконанні своєї роботи.

Минулого року в Прем’єр-лізі ми мали 98 з половиною хвилин тривалості матчу. Ми розглянули події, що відбулися минулого року, і застосували нову методологію, і ми думаємо, що компенсований час збільшиться приблизно до 11 з половиною хвилин на гру, тобто на три хвилини більше. Ми очікуємо збільшення, але не настільки, як те, що ми спостерігали в EFL цими вихідними».

Власне, останній аргумент про збільшення тривалості матчу лише на 3 хвилини – це відповідь й фанатам на їхні переживання про транспорт.

Але, окрім цього, Вебб розказав ще одну цікавинку – тепер арбітри компенсовуватимуть час «як треба» і у випадках, коли раніше давали фінальний свисток на 90-й хвилині через велику різницю в рахунку «з жалю». Тепер так не можна – Вебб пояснив, що це через те, що недограний час зрештою може вплинути на фінальну турнірну таблицю.