Tribuna/Футбол/Блоги/Трибуна-Л/«Шахтар» почав новий рік краще, ніж можна було очікувати

Дмитро Литвинов - з експрес-враженнями про перемогу гірників.

Блог — Трибуна-Л
17 лютого 2023, 09:20
13

…Під час гри переписувалися зі знайомим вболівальником «Шахтаря», котрий, втім, далекий від того, аби стежити за кожною подією в команді. Ближче до середини другого тайму він написав «Грають добре як для команди, з котрої всі пішли». В принципі, цю фразу, здається, можна було використовувати для опису вражень від виступів команди в осінній частині єврокубків. І те, що вона актуальна і зараз - вже обнадіює.

Адже до всіх втрат минулого року взимку «Шахтар» залишили ще два виконавці основної обойми. Так, Кривцов втратив стабільне місце у старті, але все ще був важливий щонайменше для роздягальні - не так вже й багато людей з досвідом у цій версії «Шахтаря». Ну, а про важливість Мудрика для «Шахтаря» взірця першої половини сезону годі й казати.

«Ренн» зараз не вражає, але це команда з міцним складом, там не бракує й молодих талантів, й людей, котрі бачили все у футболі. Тому перед стартовим офіційним матчем «Шахтаря» в 2023 році багато хто підходив з очікуваннями, що добре буде, якщо не програють, головні матчі для клубу все одно в чемпіонаті. Але вийшло не лише не програти, а й виграти, та ще й мати привід бути незадоволеним кількома моментами, після яких перевага в рахунку могла бути кращою.

«Ренн» не був розслабленим, команда в першому таймі виглядала дуже непогано, але при цьому пропустила двічі. Перебіг подій чимось нагадав виїзний матч гірників у Лейпцизі, коли німці теж добре почали, а потім в якийсь момент м’ячі почали влітали в їхні ворота, та ще й «Шахтарю» при цьому добряче щастило. От і зараз: під час першого голу французи не змогли перехопити пас з глибини, котрий, здавалося, не мав би проходити, але пройшов - і потім Михайліченко отримав нагоду пробити, а Криськів - добити. А перед перервою 18-річний Угошукву просто не відчув момент і сфолив на Коноплі в ситуації, котра до цього ніяк не зобов’язувала.

Між цими епізодами у «Шахтаря» була пара нагод у Траоре, але Лассіні вже звично для цього сезону бракувало точності в реалізації. А так - «Ренн» був швидшим і небезпечнішим, але весь час в останній момент, коли здавалося, що от-от вже буде ця передача, що розріже захист «Шахтаря», хтось рятував. Фактично Трубін лише одного разу серйозно вступив в гру до перерви, коли Токо-Екамбі скористався помилкою Бондаренка, але не зміг переграти Анатолія.

Одразу по перерві Зубков міг забивати ще, але не влучив - і «Ренн» додав ще більше, відчувши, що так може повторитися сценарій останнього матчу команді в Лізі 1. Там команда ніби й вела гру проти «Тулузи», але раптом пропустила два м’ячі поспіль, могла забивати - і пустила третій, після якого все було вирішено ще до перерви. Так, потім забили, але гру вже не контролювали.

На жаль, на відміну від «Тулузи», «Шахтар» свій момент, аби добити суперника, не використав. Після шансу Зубкова було 10 хвилин, коли тиск стабільно підвищувався - і зрештою Токо-Екамбі все ж забив після подачі Доку. Після цього гра розкрилася ще більше, у наступні хвилин 10-15 забивати могли й ті, й інші, але рахунок втримався. І зрештою гра заспокоїлася.

Варто відзначити, що «Шахтар» не прагнув за будь-яку ціну забивати третій - команда грала на контратаках, не цуралася фолів в центрі поля. За відсутності правила гостьових голів зрештою рахунок 2:1 й справді менш критичний для команди, що перемагає. І те, що «Шахтар» це чудово розумів, що зміг охолонути й допомогти охолонути супернику - ознака дорослішання.

Цей склад все ще дуже молодий - іноді навіть не стільки за віком, скільки за досвідом виступів в єврокубках. Йому є де додавати - і хочеться вірити, що ми ще побачимо це навесні у матчах не лише проти «Ренна». Тут є кому грати, і зрозуміло, у що прагне грати тренер цієї команди. Дуже сподобалося в цьому плані, що, скажімо, центрхав Криськів спокійно відіграв на фланзі. Звісно, іноді йому було важно проти Доку, проте той за потенціалом може грати у команді точно краще «Ренна» за статусом. І спокій Криськіва та його партнерів, котрі гнулися, але не ламалися, приємно порадував - ще восени в цьому сенсі були не такі приємні епізоди, як, скажімо, у другій грі проти «Лейпцига».

Так, у матчі-відповіді буде нелегко. Та хіба «Ренну» буде просто?