Tribuna/Інші/Блоги/Австралійський футбол/5 раунд АФЛ. Посмак. Кілька думок щодо кількох ігор

5 раунд АФЛ. Посмак. Кілька думок щодо кількох ігор

15 квітня, 09:41

Мельбурн - Брисбен. Брисбен своєю грою показав, що не слід його списувати та ховати вже зараз. Леви з Брисбена панували на полі із середини першої чверті та не давали наблизитися Демонам ближче ніж на два голи. Третя переможна чверть дозволила Брисбену залишити групу команд, які не перемагали в третій чверті цього сезону - Аделаїда, Вест Кост.

Протягом усієї гри "Мельбурну" важко було вивести м'яч із своєї захисної зони 50. 28 із 47 передач було перехоплено "Брисбеном".

Джо Денегер з Брисбену забив з 5 можливостей - 3 біхайнди, і лише 2 голи, якби навпаки, то це ще гаразд. Загалом Денегер забив цього сезону 12 голів та 12 біхайндів, ну, такий собі показник для ключового нападника команди, який претендує на вихід в осінню стадію.

Вестерн Бульдоґз - Ессендон

Вестерн Бульдоґз втратив через пошкодження в грі свого двигуна, Тома Лібераторе. І це прикріше, ніж та несподівана, як на мене, поразка від Ессендона. Не знаю, для мене цього сезону Ессендон психічно нестабільний :) То він видряпує перемогу у Сент Кілди за останні 9 хвилин гри, потім програє в одну хвіртку Порт Аделаїда. Але те, що, по-перше, ця команда дуже в'язка, і перевага в два голи над нею, то не перевага, і це факт, по-друге, безбарвно зігравши одну, гру свої помилки виправляє і вчиться на них, якісно граючи наступну.

«Бомбардири» перемогли з різницею у 29 одиниць, переважаючи на в боротьбі за м'яч (clearance) із рахунком 35-27. Це стало можливим завдяки успішній роботі їхніх ракманів, які виграли розіграші 35 проти 23 та розіграші з перевагою 11-7. Перевага в двобої ракманів дозволило набрати більше очок.

Сент Кілда - ҐВС. Програючи наприкінці третьої чверті в 29 одиниць, Сент Кілда програла загалом гру з різницею в одиницю - 80:79. Сент Кілду рано відспівали, бо в середині четверної чверті підопічні Лайона Росса вколотили 6 голів у ворота ҐВС. Трохи не поталанило за хвилину до завершення гри, коли не вдалося заробити мітку в зоні 50 суперника.

Джек Стілі, Сент Кілда, пречудово грає цьогоріч, цього разу капітан зробив 29 передач, 1 гол, 5 виносів. Він дієво опікувався Томом Гріном в середині поля.

Карлтон - Аделаїда. Що це було? Аделаїда заклювала Карлтон! Ворони прокинулися та захотіли крові. Справжня січа видалася на стадіоні Марвел - більше 10 разів змінювався лідер.

Надзвичайна продуктивність в голах Чарлі Курнова не допомогла Карлтону. Людина забила 4 голи. Однак інша людина, Тейлор Уолкер вже з Аделаїди також вгатила 4 рази. Аделаїда здобула 18 міток в зоні 50 Карлтона, що вдвічі більше, ніж мала до цього в попередніх іграх. Мітки в зоні 50 - то життєдайність в забиванні голів, якщо що. Головне, аби з міток в зоні 50 не пробивав Джо Денегер з Брисбену, бо цей хлопак може забити цілу торбу біхайндів, не факт, що голів (це сарказм, однак те що у Денегера поки з влучністю нелади, то факт).

Сем Уолш нарешті вийшов за Карлтон, відновившись після травми. Зіграв чудово, за деякими показниками навіть був лідером серед всіх спортівців - передачі, захоплення.

Вест Кост - Ричмонд. Хоч щось спрогнозував. Перемога Вест Кост - це неабияка подія для Орлів. Перша чверть була за Ричмондом, проте згодом в місті Перт, в рідному гнізді Вест Коста, Тиграм забракло сил протистояти Орлам. Вотермен відвантажив 6 голів у ворота Ричмонда. Єо ветеран та лідер Орлів також лепсько зіграв.

Чимало обговорювали тему травм Ричмонда та їхній вплив на конкурентоздатність та якість гри Тигрів, але багато хто забуває, наскільки мляво виглядав Вест-Кост протягом останніх сезонів, і однією з найважливіших втрат став Елліот Єо (був визнаний найкращим гравцем сезону в своєму клубі в 2018, 2019 р. р., дворазовий гравець символічної збірної сезону), який зіграв лише 15 матчів у 2022-23 роках, але його виступ у неділю проти Тигрів, який завершився 27 передачами, 15 виграними м'ячами на підборі та двома голами, показав, який вплив він може мати на потенціал команди. У 30 років у Єо, і можливо, він вже не той, але якщо він зможе залишитися здоровим, його вплив на молодих Орлів у майбутньому може бути неоціненним.

Джилонґ - Північний Мельбурн.

Джеремі Кемерон став однозначним лідером на полі під час переконливої звитяги проти Північного Мельбурна, забивши 6 голів. З огляду на те, що його партнер по атаці Том Гоукінз не зміг зіграти, Кемерон грав на звичній свой позиції ключового нападника, тобто на вістрі атаки, шматуючи та мотаючись на останній лінії оборони суперника. Оборонці Кенгуру не мали чим відповісти.

Усі чверті за Джилонґом. Схоже, у кого, кого, а у Котів усе йде за планом, разом з Ґрейтер Вестерн Сідней залишаються двома командами, які йдуть без поразок. **** Долучайтеся до нашої телеграм спільноти ****

6 раунд: нарис
23 квітня, 10:59
23 раунд: фінальний
20 серпня 2021, 19:12