Tribuna/Хокей/Блоги/Нефильтрованное. Не холодное/🔝 Справжній лідер: капітан вивів Фінляндію у півфінал молодіжного ЧС яскравою шайбою в овертаймі
Відео

🔝 Справжній лідер: капітан вивів Фінляндію у півфінал молодіжного ЧС яскравою шайбою в овертаймі

Майстер.

На молодіжному чемпіонаті світу з хокею у топдивізіоні настав період великої драми – у вівторок, 2 січня, на шведських майданчиках стартували матчі на виліт.

Гучною сенсацією став виліт вже на стадії 1/4 фіналу переможців двох попередніх ЧС серед 20-річних канадців, які примудрились поступитися Чехії, пропустивши вирішальну шайбу за 11 секунд до сирени. Але це був не єдиний апсет дня.

Фіни, що поганенько провели груповий раунд (не змогли нав’язати боротьбу Канаді і отримали поразку від Німеччини в основний час), були номінальними аутсайдерами пари зі Словаччиною – яка, своєю чергою, очікування перевершила, ставши другою у пулі з чехами та американцями.

Але все ж проповзли у півфінал – завдяки красивезній переможній шайбі від власного капітана Йєре Лассіли.

На першій хвилині овертайму (основний час завершився із рахунком 3:3) форвард взяв гру на себе, ефектно обіграв захисника із голкіпером та покотив у порожні ворота:

Загалом на турнірі у 19-річного Лассіли сім результативних дій (три шайби + чотири передачі) за п’ять матчів.

Цікаво, що не дуже габаритного центрфорварда (178 сантиметрів зросту) не драфтувала жодна команда НХЛ – проте він вже є гравцем основного складу фінської «Ювяскюлі» і має 11 очок у 27 матчах домашнього чемпіонату у поточному сезоні.