Tribuna/Баскетбол/Блоги/Нефильтрованное. Не холодное/Так виглядає чиста домінація: дівчина з Люксембургу розірвала ЧЄ U-18 (31+23 по турніру!) і вивела свою збірну в дивізіон А
Відео

Історичне досягнення маленької країни.

4

У неділю, 9 липня, у болгарській Софії завершився чемпіонат Європи U-18 серед дівчат у дивізіоні Б.

Українська команда фінішувала на ньому десятою - не вийшла з групи у першому раунді, але виграла три з чотирьох поєдинків у втішному турнірі за 9-18 місця.

А головним сюрпризом змагання стала команда Люксембургу. Посіла підсумкове друге місце, вигравши першу медаль на рівні дивізіонів Б взагалі серед усіх молодіжних збірних своєї країни (їх у світі ФІБА-баскетболу шість - чоловічі та жіночі U-16, U-18 та U-20) і виборовши також дебютний для держави промоушн в елітний дивізіон.

Насправді дивовижний турнір провела лідерка люксембурзької команди Фейт Етуте. Її статистична лінія у шести зіграних матчах - 31,5 очка, 23,3 підбирання, 4,3 передачі та 6,2 перехоплення в середньому за поєдинок. Цифри, які складно збагнути.

17-річна (18 виповниться у жовтні) баскетболістка, що грає на позиції важкого форварда, двічі за турнір подолала позначку у 40 набраних очок за гру - до цього подібне траплялося лише двічі за всю історію чемпіонатів Європи у дивізіоні Б у цьому віці (тобто, з 2005 року). Також їй тепер належить бомбардирський рекорд змагання в окремій зустрічі - словачкам у чвертьфіналі Етуте накидала 48 очок, додавши до них 24 підбирання.

І ні, Люксембургу не пощастило із сіткою. По ходу турніру команда обіграла міцні збірні Греції (стала третьою) та Боснії (фінішувала четвертою), та й Словаччина (підсумкове п'яте місце) не така щоб і слабка - українські дівчата у групі поступилися цій команді з різницею у 28 очок (44:72).

Своєї єдиної поразки сенсація Євробаскету зазнала у фіналі з Хорватією, на який в Етуте просто не вистачило сил: вона зібрала феєричні 23 очки, 23 підбирання, 7 передач та 7 перехоплень, але кинула найгірші для себе на ЧЄ 33% з гри. Втім, це аж ніяк не завадило дівчині стати MVP чемпіонату - надто вже крутим був її перформанс у Болгарії.

Ну а найцікавіше в люксембурзькій історії - те, що 9 з 12 гравчинь срібної команди на рік молодші за граничний вік категорії U-18, і наступного літа цілком зможуть зіграти у дивізіоні А. Серед них - і друга лідерка збірної Іса Хамалайнен, що з 18,8 очками у середньому за гру стала третьою скореркою ЧЄ і разом з Етуте увійшла до його символічної збірної.

Не те, шоб ми радили вам уважно слідкувати за кар'єрою Етуте - жіночий баскетбол Люксембургу все ж справа доволі екзотична. Однак не дивуйтесь, якщо колись ще почуєте це ім'я: дівчина вже дебютувала за національну збірну країни у відборі на Євробаскет-2023 та у жіночому Єврокубку, де у Люксембургу у попередньому сезоні була команда в основному раунді (і навіть виграла один матч).