Tribuna/Футбол/Блоги/DV Blog/Трубін та Судаков – герої, Зубков не виправдав довіру: оцінки збірній України за матч з македонцями

Версія Дмитра Ватраса.

Блог — DV Blog
15 жовтня, 09:00
34

Tribuna.com продовжує рубрику з оцінками футболістам збірної України за матчі кваліфікації Євро-2024 – на противагу різним порталам (наприклад, SofaScore та WhoScored), враховуючи не лише статистику, а й суб’єктивні враження та контекст гри.

Перемога над Північною Македонією – непростий матч, адже для комплексної оцінки доведеться враховувати зміни у двох різних таймах.

У першому – контроль на старті, проблеми у фінальній третині та забитий гол, після якого сповільнення темпу та труднощі у захисті. У другому – гра фактично від захисту, але з великою кількістю небезпечних контратак та моментів.

Також зберігаємо тенденцією з лімітом на низькі оцінки.

2:0 – хороший результат, тому ніхто не отримає менше мінімального базового рівня у 6 балів.

Очевидно один з героїв, адже було як мінімум три моменти, коли македонці цілком могли забивати хоча б один м’яч. І якщо перших два удари прийшлися безпосередньо в Анатолія, то епізод на старті другого тайму – це фантастичний сейв та справжній порятунок від пропущеного.

Трубін у першому таймі активно залучався до білд-апу, коли суперник намагався тиснути на оборону трьома футболістами. Окрім цього, 5 із 7 точних діагоналей та без помилок на виходах.

Заслужена десятка за величезний вклад у позитивний результат.

Далеко не найкращий матч Коноплі. На це є одразу декілька причин. Перша – збірна не так часто залучала до атак правий фланг. Друга – відсутність Циганкова чи Ярмоленка, які могли б якісно обслужити підключення фулбека.

Так, із Зубковим Юхим грає у клубі та має певну хімію, але в Олександра гра відверто не пішла, що напряму вплинуло на потенціал їхньої зв‘язки.

Третя причина – акцент македонців на зону Коноплі, бо там грає один з їхніх лідерів. Той самий Аліоський, який постійно сперечався, але встиг виконати 6 подач у карний. Юхим же проти нього та інших суперників не виграв жодного єдиноборства (0 з 5) та не виконав жодного відбору. Тому й оцінка – близька до мінімальної.

Спойлер – Ілля отримав кращу оцінку, ніж його партнер по центру оборони. Попри те, що, наприклад, SofaScore дотримується протилежної думки.

Пояснимо нашу логіку. Перш за все, потрібно враховувати, що усі по-справжньому небезпечні моменти прийшли з лівого флангу (та напівфлангу). У жодному з цих епізодів прямої або ж хоча б дотичної провини Забарного немає.

У нього хороші цифри – 8 виносів, 3 заблокованих удари, 2 перехоплення. Також легіонер «Борнмута» вже звично для себе непогано просував м’яч.

Щоправда, розраховувати на вищу оцінку марно – є фактор колективної відповідальності захисту та поганих показників Іллі у верхових дуелях (виграв 2 з 6).

Так, Микола має чим парирувати свої недопрацювання в обороні – класні підключення на стандарти (удар у перекладину), 91% точності пасів, аж 6 з 11 виконаних діагоналей, один створений момент.

Контраргумент – знову не найкраща позиційна робота. Окрім епізоду, коли він у простій ситуації програв боротьбу та підставив Трубіна, виникало багато питань й щодо страхувань партнерів – лише 1 винос м’яча, 1 перехоплення, 1 відбір, 1 заблокований удар.

Враховуючи, який тиск македонці створювали біля воріт України – доробок Матвієнка здається недостатнім.

Виняток на тлі усієї лінії оборони, хоча позаду Миколенко теж немало помилявся – впускав суперника у свої зони, одного разу привіз небезпеку на свої ворота втратою (послизнувся), невдало викинувся на опонента у моменті з другим ключовим сейвом Трубіна.

Компенсував усе це Віталій роботою попереду – це була одна з найкращих ігор фулбека в плані підключень в атаку за довгий час. Як і у випадку з Коноплею, тут прямий зв’язок зі зміщеним акцентом на його з Мудриком фланг.

Миколенко добре відкривався та створював простір під ривки Михайла, декілька разів сам опинявся у позиції, звідки міг виконувати передачі у карний. Гол, до слова, стався після його сміливого проходу, нехай там і була втрата.

До усього цього – 3 відбори, 3 виноси м’яча, одне перехоплення, 5 виграних єдиноборств з 8. Видно, що Віталій нарешті набирає оптимальні кондиції після складного старту сезону.

Матч для Степаненка розпочинався невдало – його без особливих труднощів проходили македонці, вриваючись у вільні зони за спиною. Втім, Тарас доволі швидко реабілітувався та більше подібних провалів не допускав, хоча видав далеко не найкращий свій перформанс.

Відзначати точно треба роль капітана при довгих виносах у виконанні Північної Македонії (центрбеків або голкіпера). Особливо у другому таймі – частка контратак України розпочиналася з того, що Степаненко правильно обирав позицію та зустрічався з м’ячем не у боротьбі, а абсолютно самотнім. А після цього – миттєва передача вперед.

Не вище сімки, бо:

➡️ 9 втрат;

➡️ із захисних метрик лише 2 відбори та 1 заблокований удар, усе інше – по нулю;

➡️ 74% точності пасів (26 з 35), що незвично мало для Тараса.

Штамп про «не найкращий свій матч» ідеально підійде й під аналіз виступу Зінченка. В активі – пас на Мудрика, коли той з близької дистанції не переграв голкіпера, ефективні відкривання між лініями, 4 ключових передачі та навіть асист (розумна зупинка м’яча для Судакова).

З іншого – немало втрат (8), ізоляція у багатьох відрізках матчу та малий обсяг виконаної роботи на оборону. З «виправдань» – він багато рухався у лівому напівфланзі, заплутуючи суперника під створення простору Мудрику.

Тому тут, напевно, максимально суб’єктивна оцінка, побудована на очікуваннях від гри Олександра – у минулих матчах його вплив був набагато соліднішим, тому цю високу планку вимог не опускатимемо.

Перша з двох мінімальних оцінок. Ребров вирішив нічого не видумувати – і випустив на правий фланг атаки єдиного доступного номінального вінгера з сильною лівою ногою. Олександр, на жаль, цим шансом взагалі не скористався.

Загалом склалося враження, що дії Зубкова можна було поділити на дві категорії:

➡️ точні паси назад;

➡️ неточні передачі у спробах зіграти вперед та загострити.

У порівнянні з Циганковим та Ярмоленком – відверто слабо. Нуль ключових передач, нуль створених моментів, нуль спроб обіграшу один в один, 4 з 12 виграних єдиноборств та тільки один удар повз ворота.

Непогано відпрацював на захист та допоміг Коноплі проти зіркових лідерів суперника. Але глобально на оцінку це не вплинуло через відсутність ефективності в атаці, що для вінгера є пріоритетом.

Десь у стартові 10-15 хвилин у голову прийшла думка, що цей матч у контексті Судакова аж надто сильно нагадує перший тайм «Шахтаря» проти «Антверпена» у Лізі чемпіонів. Тоді Георгій теж розташовувався дуже високо, а команда банально не могла акцентовано доставити до нього м’яч.

І якщо Ван Леувену знадобився цілий тайм, щоб змінити його функції, то штабу збірної – значно менше. Ще до перерви хавбек почав опускатися вниз, розганяти атаки, помічати ривки Мудрика.

Згодом – забив гол, а з 46-ї хвилини став ключовою фігурою у переході Реброва на контратаки. Георгій фактично створив три з 5-6 хороших моментів (або ж просто розпочинав ці атаки), на ньому трималася уся ця структура.

Оцінка Мудрика сьогодні – надзвичайно складне завдання. Неможливо не хвалити Михайла за ініціативність та створення регулярного тиску біля чужих воріт. Це справді те, що команді було життєво необхідно за відсутності Циганкова та Ярмоленка – якість на кількість, що конкретніше розписано у розборі матчу.

Ризик у діях вінгера «Челсі» здавався виправданим – обігрував суперників, оббігав їх, бив по воротах (5 спроб).

Допоки це не доходило до завершальних стадій атак. 2 змарнованих шанси (постарався воротар Димитрієвський), 20 втрат, місцями незрозуміла егоїстичність.

Тому не 8+, але й не середній показник, бо це було б надто несправедливо, як і 6.0 за версією SofaScore (найнижчий рейтинг у команді).

Схожа ситуація з Довбиком, але на відміну від Мудрика, форвард не настільки часто брав участь в атаках. Тут цілком доречними будуть претензії до партнерів.

Чому? А згадайте кількість пасів на Артема «під стовпа», щоб він зміг поставити корпус у карному (або на підступах до нього) та скинути комусь під удар. Не згадали? Отож-бо й воно.

Сильні сторони легіонера «Жирони» майже не використовувалися, хоча, наприклад, момент із закиданням Коноплі та удар після боротьби з двома захисниками – доказ, що Довбик міг впоратися з македонцями.

Тому матеріалу для оцінки не так багато. З плюсів – пас на Мудрика. З мінусів – власний втрачений вихід 1 на 1 (нехай і був зафіксований офсайд, який точно переглядав би ВАР).

Маліновський – єдиний гравець з оцінкою, який вийшов на заміну, бо провів сумарно близько 30 хвилин. І провів вкрай невдало – отримав жовту картку (пропустить матч з Мальтою), кілька разів обрізався, невдало виконав кутовий, знову сфолив.

З позитиву – хіба що ривок з м’ячем у контратаці та пас під удар Яремчуку, який ним не скористався, відібравши у Руслана асист на можливість отримати вище мінімальних 6 балів.

Роман Яремчук, Сергій Сидорчук, Олександр Сваток та автор голу Олександр Караваєв – без оцінки, зіграли замало.

Сергій Ребров та його тренерський штаб – 7,5

Тут все просто – є перемога, тому занижувати немає сенсу.

Не 8+, бо:

➡️ збірна знову не змогла втримати ситуацію під контролем більше одного тайму (цього разу навіть 30 хвилин);

➡️ чотири з п'яти замін не підсилили гру;

➡️ нікуди не ділись проблеми у захисті.

Не менше, бо:

➡️ обрана стратегія виправдала себе великою кількістю моментів у контратаках після перерви;