Tribuna/Футбол/Блоги/DV Blog/Ротань зробив все правильно – ротація проти Іспанії підвищить шанси України в плей-оф Євро U-21

Другим складом ледь не взяли перше місце та тримають всіх в тонусі.

Блог — DV Blog
28 червня, 10:30
20

Збірна України U-21 сенсаційно завершила груповий етап Євро-2023 – зіграла внічию з Іспанією у веселому матчі з привозами, автоголом та пенальті (2:2), фінішувавши другою у квартеті без поразок.

Особливих сподівань перед стартом протистояння не виникало. Навпаки, просто було цікаво простежити за цим випробуванням.

По-перше, «ну, це ж Іспанія». По-друге, Руслан Ротань виставив фактично резервний склад.

У порівнянні з минулим матчем проти Румунії відбулося аж 9 змін. Їх теоретично могло б бути більше, якби не дурість Владислава Ваната та пошкодження Михайла Мудрика. Головною «жертвою» ситуації став Костянтин Вівчаренко – єдиний футболіст, який вийшов в основі після 180 проведених хвилин на турнірі.

Цей вибір тренерського штабу прогнозовано викликав дискусії. Але крок Ротаня та його асистентів був апріорі правильним – попри те, виграли б ми цю зустріч, програли чи звели до нічиєї.

1. Україна виконала основне завдання в групі, не скористатися ротацією за таких обставин – недалекоглядність

Команда ще перед третім туром гарантувала собі вихід в плей-оф. Тож графік виходить наступний – 21 червня матч ➡️ 2 дні перепочинку ➡️ 24 червня матч ➡️ 2 дні перепочинку ➡️ 27 червня матч ➡️ 4 дні перепочинку перед плей-оф.

Дати час на відновлення ключовим виконавцям – логічний задум, враховуючи, що Анатолій Трубін та Георгій Судаков взагалі щойно приїхали з дорослої команди.

2. Потенційний вихід з групи з першого місця – не аргумент, щоб жертвувати фізичним станом гравців

«На цій стадії слабких суперників не буває», – міг сказати Ротань на пресконференції, якби його запитали про відмову від боротьби за перше місце квартету найбільш бойовим складом.

Далеко не факт, що «зіграти проти Норвегії/Швейцарії втомленою основною» > «зіграти проти Франції свіжою основою». Ба більше, у групі, звідки ми дізнаємося суперника, є Італія – ще один європейський гранд, проти якого навіть з першої позиції на папері Україна була б андердогом.

І цікавий факт – іспанці також вийшли резервом, змінивши своїх 9 футболістів старту. А у перерві навіть випустили на поле третього голкіпера.

3. Ротань дав гравцям відчути атмосферу турніру

Ні, це не лише сентиментальний пункт про «дати усім зіграти» (у Румунії досі не були залучені тільки Кіріл Фесюн та Михайло Мудрик).

Це важливо з точки зору ігрового тонусу на випадок, якщо хтось у плей-оф вилетить через травму (тьфу-тьфу-тьфу) та потрібна буде миттєва заміна.

Якщо ж говорити про вихлоп цього рішення, то дехто цілком солідно зарекомендував себе та привернув увагу. Той же Олександр Назаренко був найактивнішим у першому таймі, що вилилося у заслужений асист. Другий – Максим Брагару, який знову непогано проявив себе на фланзі атаки.

Ще можна згадати дії Руслана Нещерета на лінії (але точно не гру ногами), спроби Дмитра Криськіва брати на себе ініціативу в центрі (бо Олег Очеретько зі своїми функціями не впорався) та вчасне ввімкнення Богдана В’юнника, який забив гол після блідого першого тайму у своєму виконанні.

4. Україна все одно зіграла непогано

Якщо говорити про структуру, то ця 11-ка нехай і поступалася стартовій за рівнем, але точно не провалилася. Так, були привози – аномальна кількість після індивідуальних помилок. Однак в інших епізодах команда діяла злагоджено – своїми силами Іспанія рідко щось вигадувала біля воріт України у першому таймі до пропущеного голу.

А те, що українці в перші 45 хвилин мали більше контролю та вдало пресингували суперника на різних ділянках поля – доказ, що запасні теж чудово розуміють вимоги Ротаня.

Проте найголовніше – з виходом Володимира Бражка, Георгія Судакова, Олексія Кащука та Данила Сікана збірна знову повернула собі ініціативу, яка була втрачена після перерви. У підсумку – Сікан заробив пенальті, з якого Судаков, здавалося, приніс перемогу. Не дотерпіли лише три хвилини.

***

Ротань одним пострілом майже вбив двох зайців – міг вийти з першого місця, завдяки чому зберігалися б шанси уникнути матчу з Францією, яка багатьох лякає, та водночас дав багатьом футболістам можливість відновитися.

З іншого боку, тепер Україна зіграє у неділю, а не у суботу, маючи зайвий день на підготовку.