Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Героїчний відбір збірної України: 4 (!) вольові перемоги на шляху до Євро-2024

Героїчний відбір збірної України: 4 (!) вольові перемоги на шляху до Євро-2024

Нервово, але з характером.

27 березня, 00:30
5

Це сталося: Україна перемогла збірну Ісландії 2:1 і вийшла на Євро-2024, що пройде у Німеччині вже цього літа.

Головною «фішкою» збірної України у цьому відборі з Сергієм Ребровим на чолі стали вольові перемоги – окрім домашніх матчів проти Мальти та Північної Македонії (1:0 і 2:0 відповідно), інші чотири перемоги здобували, пропускаючи першими.

Північна Македонія: з 0:2 на 3:2

Почалося це на виїзді з Північною Македонією. На 31-й хвилині відкрив рахунок Еніс Барді з пенальті за гру рукою Миколи Матвієнка, подвоїв перевагу Еліф Ельмас класним голом.

Але Україна увімкнулася після 60-ї: Забарний відзначився на 62-й, Конопля – на 67-й, а перемогу вирвав Циганков на 83-й.

Мальта: з 0:1 на 3:1

Продовжилося у виїзному матчі з Мальтою. Господарі забили вже на 12-й – провели різку атаку у дві передачі, яку ефектним забігом та ударом закінчив Пол Мбонг.

Але вже на 38-й хвилині захисник Мальти Камензулі зрізав мʼяч у власні ворота, Довбик на 43-й забив зароблений Мудриком пенальті, а на 85-й Михайло вирвав перемогу офіційним дебютним голом за збірну.

Боснія та Герцеговина: з 0:1 на 2:1

Третя вольова перемога вже свіжіша – із Боснією і Герцеговиною. Дедичу дали увійти в штрафний та пробити, мʼяч зрикошетив від ноги Матвієнка та опинився в дальньому куті воріт Луніна.

Увімкнулися на 85-й з виходом суперсаба Яремчука: спочатку забив сам з подачі Коноплі з 11-метрової відмітки, а потім асистував на переможний гол Довбика.

Ісландія: з 0:1 на 2:1

І, зрештою, матч проти Ісландії: забив Альберт Ґудмундссон, самотужки розібравшись із Маліновським та Бражком, які послизнулися на газоні.

Відповіли вже в другому таймі – спочатку голом Циганкова після класного пасу Судакова, а потім з межі штрафного переможний забив Мудрик.