Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Гол на 23-й секунді, «Карпати» знищили «Металіст» та піке «Інгульця» – дуже результативний тур ПФЛ
Огляд

Маркевич скептично оцінює перспективи «Металіста».

Автор — Ihor Chernyavskiy
30 жовтня, 16:50
2

Відгримів черговий тур у Професіональній футбольній лізі. Команди Першої ліги порадували високою результативністю – жодної «нульовки», у 8 з 10 матчів було забито 3+ м’ячі. А от у Другій лізі цей тур став найменш низовим у поточному сезоні – лише 8 м’ячів у 6 матчах, це всього-на-всього 1,3 гола за гру.

Зазначимо, що матч «Лівий берег»«Діназ» буде дограно 30 жовтня о 13.00. Клуби спільно прийшли до такого рішення через повітряну тривогу на Київщині, яка не дозволила завершити гру до настання темноти. Матч було призупинено на 62-й хвилині за рахунку 0:0.

Окрім того, у Другій лізі не відбувся матч «Звягель» – «Васт», оскільки гостей виключили з турніру. Детальніше про це – в огляді. А поки до вашої уваги всі результати туру:

ФСК «Маріуполь» – криптоніт для «Інгульця»

Несподівано з вірного шляху збився «Інгулець» – команда Владислава Лупашка не змогла оговтатися після 0:3 з «Лівим берегом» і зазнала другої поразки поспіль. Цього разу кривдником петровців став ФСК «Маріуполь».

Все могло бути зовсім інакше, якби на 11-й хвилині Артем Сітало реалізував пенальті. Але досвідчений форвард щосили влупив повз ворота, після чого миттєво спрацювала мудрість «Не забиваєш ти – забивають тобі». Весь залишок ігрового часу «Інгулець» провисів на чужих воротах і мав усі шанси не тільки зрівнювати рахунок, а й камбечити, але м’яч вперто не йшов у ворота.

В підсумку ФСК «Маріуполь» вже вдруге в цьому сезоні відібрав очки в «Інгульця» (в першому колі була нічия 1:1) – жодна інша команда Групи Б не може похизуватися такою вдалою грою в обох матчах з лідером. Та й загалом команда Олега Краснопьорова проводить потужний відрізок – три перемоги поспіль з загальним рахунком 6:1.

Варто відзначити не лише футболістів маріупольського клубу, а й дизайнерів, адже перед матчем з «Інгульцем» вони створили таку красу:

Маркевич розповів, чого не вистачає «Металісту»

«Карпати» знову розгромили «Металіст» – 3:0 (матч першого кола завершився з таким же рахунком). Львів’яни закрили матч ще всередині першого тайму, коли Амбросій Чачуа забив прямим ударом зі штрафного. Хоча, ймовірно, той удар капітана «Карпат» спершу задумувався як подача, але став голом завдяки дотепному пропуску м’яча від Владислава Бабогла.

Після матчу Мирона Маркевича очікувано запитали про близький його серцю «Металіст». Легендарний тренер сумнівається, що клуб здатен функціонувати в нинішньому становищі, але вірить, що все буде добре: «Я впевнений, що ця команда залишиться у Першій лізі. Їм потрібно, щоб у них був спонсор, адже сам Євген Красніков не потягне».

Але поки що «Металіст» продовжує вільне падіння на дно. 10-матчева безвиграшна серія, останнє місце в турнірній таблиці та 6 голів у 14 матчах – від славетного колись клубу лишилася тільки назва…

«Полтава» та «Кремінь» позмагалися в скорострільності

Вже не вперше цього сезону забивається блискавично швидкий гол. Було навіть взяття воріт на 11-й секунді – тепер «Полтаві» не вистачило трішки, щоб перевершити ФСК «Маріуполь».

У домашньому матчі з «Кременем» полтавці за 23 секунди встигли не лише відбитися від першої атаки суперника, а й швидко вибігти у свою і завершити її голом. Та ще й яким – удар з лету з-за меж штрафного майданчика у дальній кут. Нагадаю, це 23-тя секунда гри!

Але успіх біля чужих воріт настільки засліпив господарів, що вони зовсім забули про захист своїх. На 4-й хвилині «Кремінь» розіграв красиву комбінацію в дотик, яка завершилася голом у відповідь.

На початку матчу коментатор матчу Кирило Круторогов намагався розповісти цікаву історію з 1990-х, але невгомонні команди все ніяк не давали йому це зробити. 6-та хвилина, кутовий: форвард «Полтави» Олександр Вівдич опинився сам у карному і з кількох метрів розстріляв ворота «Кременя». Драматичності додає те, що ще пару місяців тому Вівдич виступав за «Кремінь». Звісно ж, він не святкував гол у ворота своєї колишньої команди.

Після третього голу темп дещо спав, але голи у цьому матч ще були – ближче до перерви «Полтава» розвинула свій успіх, забивши втретє, а наприкінці матчу зробила рахунок розгромним – 4:1. Таким чином команда Володимира Сисенка забила у ворота «Кременя» аж 10 м’ячів за два матчі – в першому колі кременчужани ковтнули 6 «сухих» м’ячів на своєму полі.

Бадьорі 3:3 в Чернівцях

Ще більш результативний матч відбувся у Чернівцях де місцева «Буковина» приймала «Ниву» Бузову. Взявши приклад у «Полтави» та «Кременя», команди довго не запрягали і прибрали нулі з табло вже на 7-й хвилині.

Після того «Нива» та «Буковина» ще двічі обмінялися голами. Особливий характер проявила чернівецька команда – протягом усього матчу вона була в ролі наздоганяючого, але за 5 хвилин до кінця основного часу таки змогла вирвати нічию з однією з найсильніших команд своєї групи.

Радіокерований удар Свистуна – гол туру. І до чого тут магія цифр?

На відміну від заруби в Чернівцях «Поділля»«Агробізнес» виглядав типовою грою до першого голу. Так і сталося – долю протистояння вирішив єдиний гол «Агробізнеса» на 77-й хвилині. Але саме цей удар у виконанні Крістіана Свистуна став справжньою прикрасою туру.

Спершу все виглядало максимально невдало – 20-річний захисник отримав скидку під удар, але втратив час на прийомі і його постріл заблокували. Потім почалася метушня, серія рандомних дотиків, у результаті якої Свистун отримав другий шанс і сповна скористався ним – після рикошету м’яч, немов керований пультом, полетів прямо під стійку. З огляду на траєкторію, у воротаря не було жодних шансів парирувати удар (якщо плеєр не відкриється автоматично, таймкод на 4:19).

А магічності цьому голу додає цікаве співпадіння – після удару Свистуна, який грає в футболці під 77-м номером, м“яч опинився у воротах саме на початку 77-ї хвилини.

«Васт» – остаточно все

Тиждень тому в цій історії було майже все зрозуміло, але ще залишалися примарні надії, що ситуація вирішиться позитивно. Принаймні фінансовий директор «Васта» стверджував, що, не дивлячись на заяви в соціальних мережах, клуб не знімався з Другої ліги. Але рішення КДК УАФ тільки констатувало очевидне – Друга ліга втратила одного з учасників. Офіційна причина виключення «Васта» – повторна неявка на матч без поважної причини.

Загалом дивна історія, адже зникнення «Васта» з футбольної мапи України сталося після довгоочікуваної першої перемоги в сезоні. Здавалося, що команда виходить з затяжної кризи, але, як виявилося, це було хибне враження. Тепер у Другій лізі продовжить участь 14 команд. І тепер одній з них кожного туру не доведеться пропускати матч.

Турнірні таблиці

«Васт» навіть після виключення все ще залишається на передостанньому місці, а в обох групах Першої ліги максимально закручується боротьба за топ-5.

Матч «Діназ» – «Лівий берег», який буде дограно сьогодні о 13.00 не враховано. Якщо матч завершиться з рахунком 0:0, то «Діназ» підніметься з останньої сходинки, а «Лівий берег» – вийде на третю і випередить ФСК «Маріуполь» завдяки кращій різниці м’ячів.