Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Гол на 11-й (!) секунді, топовий камбек з 0:2 на 3:2 та привоз від сина Горяїнова – найцікавіше з туру ПФЛ
Огляд

Та нові скарги на суддівство за начебто ліві пенальті та вилучення.

Автор — Ihor Chernyavskiy
9 жовтня, 20:00
2

Результати туру

Привоз сина Горяїнова як уособлення кризи «Металіста»

«Металіст» продовжує падати все нижче і нижче. Вочевидь, навесні харків’ян очікує боротьба за виживання в Першій лізі, а не повернення в УПЛ. Команда Андрія Аніщенка не може перемогти вже 6 матчів поспіль і кінця-краю цій серії не видно.

Продовжилися страждання «Металіста» в матчі з «Агробізнесом» (1:2). Обидва голи харків’яни привезли собі самі. Спочатку Олексій Горяїнов на рівному місці зловив запару, віддав м’яч супернику, програв йому ривок, а потім ще й підправив траєкторію в ближній кут. Під кінець тайму ще одним автоголом «відзначився» капітан Габріель Гомес.

У другому таймі «Металіст» спробував закамбечити і навіть відіграв один гол, але від поразки все одно не врятувався.

Відставання від п’ятого місця, яке гарантує участь у чемпіонській групі, все ще складає 8 очок, але надій на ренесанс у другому колі все менше й менше. Читайте детальніше про затяжну кризу харківського клубу в матеріалі Віктора Проданюка:

Красива історія: «Металург» переміг на день і Запоріжжя, і Умані

У суботу, 7 жовтня, відзначалося свято Дня міста одразу в двох містах України – в Запоріжжі та Умані. Запорізький «Металург», який з міркувань безпеки свої домашні матчі проводить в Умані Черкаської області, подарував перемогу мешканцям обох міст.

Підопічні Володимира Микитіна впевнено перемогли сумську «Вікторію» – 2:0. Ключову роль у матчі зіграло вилучення Дмитра Сахна, який двічі не встиг за гравцями «Металурга» і ще до перерви залишив свою команду в меншості.

В гольових моментах також не обійшлося без «участі» гостей. До обох пропущених м’ячів призвели дитячі обрізки в центрі поля – нападникам «Металурга» залишалося тільки скористатися подарунками від сум’ян.

Як забити двічі до другої хвилини, а потім забити на футбол? Показує «ФСК Маріуполь»

Найепічніший матч вихідних (а може й сезону) пройшов у Борисполі, де «ФСК Маріуполь» приймав «Гірник-Спорт». Номінальні господарі розпочали, що називається, «з місця в кар’єр» – вже на 11-й секунді відкрили рахунок, а менш ніж за дві хвилини подвоїли перевагу. Найцікавіше те, що такий блискавичний дубль оформив Ілля Зубков – та ще й обидва м’ячі головою.

Але футбольні матчі тривають не 2 хвилини, а 90 – і це має стати головною темою в маріупольській команді на найближчих теоретичних заняттях. Вже під кінець першого тайму «Гірник-Спорт» відповів своїми двома голами, які за іронією долі також забив один і той же гравець – 20-річний Богдан Гора. Ефект дежавю підсилило й те, що нападник «Гірника» також виконав обидва м’ячі у схожому стилі – ударами з-за меж штрафного майданчика у ближній кут.

А в другому таймі гості, натхненні ідеєю камбеку з 0:2 в 3:2, довели справу до переможного кінця. Екеміні Еффіонг здорово підключився по флангу, виконав скидку під другий темп, а Андрій Романенко транзитом через ногу захисника та руки воротаря відправив м’яч у ворота.

Матч між «ФСК Маріуполь» та «Гірником-Спорт» – ще один хрестоматійний приклад, що ніколи не можна завчасно радіти перемозі й завжди треба грати до кінця.

«Тростянець» стверджує, що в його ворота намалювали пенальті. Оцінюємо

Київський «Локомотив» вдома мінімально переміг «Тростянець» – 2:1. І все б нічого, але пенальті, призначений у ворота гостей, викликає питання.

Уважно перегляньте ігровий епізод на 15-й хвилині. Захисник «Тростянця» головою грає у м’яч, і вже потім по інерції врізається в корпус суперника – арбітр одразу ж призначає досить суперечливий пенальті. «Суперечливий» – це ще м’яко сказано, оскільки СММ-ник «Тростянця» назвав одинадцятиметровий «намальованим».

А як вважаєте ви? Погоджуєтеся з обуренням «Тростянця» чи пенальті по ділу? Вривайтеся у коментарі зі своїм баченням епізоду, нам буде цікаво почитати ваші думки.

Арбітри вбили «Лівий берег» – так вважає його тренер

Центральний матч туру в Першій лізі не розчарував – претенденти на вихід у чемпіонську групу, «Полтава» та «Лівий берег», видали гру, в якій було майже все – і камбек, і видовищний гол прямим ударом зі штрафного, і навіть дві червоні картки. Та на жаль, і тут тема суддівства вийшла на перший план.

Головний тренер «Лівого берега» Віталій Первак вважає, що арбітри систематично приймали рішення проти його команди: «Все вивертає зсередини. Ми нічим не поступалися команді господарів, але на жаль, сьогодні ми грали проти 14 людей – 11 футболістів і трьох людей, яких я навіть не хочу називати. От і все.

Чи можна сказати, що це рівень кваліфікації арбітра? Хай органи розбираються. Якби він був послідовним, то роздавав би картки направо і наліво з першої хвилини, а він цього не робив».

Первак не називав конкретні епізоди, які обурили його, але можна легко здогадатися, що основні претензії у коуча «Лівого берега» до вилучення воротаря. Арбітр розцінив дії Олександра Чернятинського як фол останньої надії, але момент дискусійний (таймкод на 06:02).