Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/«Полісся» та «Оболонь» запалали у компенсований час: два голи, випадковий пенальті, вилучення гравця та тренера киян
Відео

Іващенко має питання до «людей у жовтих маєчках».

2 вересня, 17:54
18

«Полісся» приймало «Оболонь» у шостому турі УПЛ. Матч, попри високі очікування від житомирян та статус андердога у киян, мав доволі серйозну інтригу – минулого сезону «Полісся» не змогло обіграти «Оболонь».

Усе йшло до безгольової нічиєї й у цій зустрічі – 0:0 на табло висіли станом і на 90-ту хвилину. А потім сталася кінцівка.

• На 90+2-й хвилині півзахисник «Оболоні» Тарас Мороз у верховій боротьбі наступив на гомілкостоп півзахисника «Полісся» Еміля Мустафаєва. При першій зупинці гри арбітр матчу Віктор Копієвський пішов переглядати епізод на ВАР.

Огляд матчу (уся драма з 6:29)

• Вердикт Копієвського – пенальті та жовта Морозу, яка для нього стала вже другою.

• Тренерському штабу «Оболоні» це не сподобалося – настільки, що Копієвський вилучив ще й тренера воротарів клубу Дениса Шапошнікова.

• Пенальті реалізував Василь Грицук – для нього це була перша поява в УПЛ цього сезону.

• З очевидних причин Копієвський дав командам зіграти ще декілька хвилин – «Полісся» скористалося й ними.

Грицук віддав непоганий пас на Артема Козака – той змістився, прибрав суперника та переграв Назарія Федорівського.

• Після фінального свистка представники «Оболоні» намагалися щось вияснити із Копієвським (вийшов навіть директор клубу Олександр Резніченко) – однак до бійки не дійшло.

• У флешінтервʼю головний тренер «Оболоні» Валерій Іващенко особливо не стримувався у критиці суддівства:

– Яке тут могло бути враження, ви самі бачили. Витягують з пальця. Ці моменти не прикрашають футбол. Грайте, забивайте у чистому поєдинку. Гра по-різному може складатися, але хлопці заради чого грають? Щоб якісь люди у жовтих маєчках починали щось придумувати?

По моменту, витягнутому з пальця – мʼяч нагорі, борються головою, захисник пʼятиться, наступає, кажуть – це пенальті. У першому таймі на Слободяна наступають, ледь голову не відривають, кажуть – він випадково. Вони трактують, як їм вигідно. ВАР, не ВАР – це живі люди, які сидять, і вони завжди будуть. Це не інтелектуальна система, яка скаже «так» чи «ні», це живі люди, які дійсно будуть казати те, що їм вигідно.

Головне – трактовка. Ми б нічого не казали, якби послідовність якась була. А якщо послідовності нема, тільки там, де вигідно, то сенс узагалі працювати, грати? Давайте одразу вручимо усім медалі, кубки і закінчимо на цьому. Шкода хлопців, їхню працю – заради чого?

Тому нехай на футбольному полі дійсно у боротьбі виявляють переможця, а не такими речами. Це не красить футбол. Однозначно.

– Скажіть, наскільки прикро програвати на останніх хвилинах? І трохи детальніше ваша думка – що сталося в епізоді з пенальті.

– А що в епізоді з пенальті? Мʼяч нагорі, борються головою, наш футболіст на мʼячі. Як вони трактують епізод – там, де мʼяч, чи, може, в іншому кутку поля якийсь там епізод. Динаміка – він приземляється, чудак стояв біля нього. Йому що? Це природні речі. Він нікуди не міг приземлятися. Чи він його спеціально вдарив? Ні. Він боровся головою, вибив мʼяч – епізод пройшов.

Я ж кажу, такий же епізод у першому таймі. Нашому на голову наступають – кричить асистент: «Це випадково». Тобто тут випадково, там не випадково? Дико просто. Самі себе стріляють, а потім ходять, щось видумують. Ладно, ми там не знаємо футбол – усі все бачать, усі все знають, що ще коментувати? Емоції зашкалюють у цьому плані більш негативні.