Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Рейтинг найшвидших дебютних голів українців за клуби топліг: ви здивуєтесь, але Довбик – не перший
Video

Шевченко та Ярмоленко – в списку, але і вони не топ-1.

13 серпня, 00:50
12

Артему Довбику знадобилося всього 8 хвилин та 29 секунд для першого голу за «Жирону» в офіційному матчі. І хоч цей рятівний для команди м’яч у нічийній грі (1:1) є унікальним, бо форварду асистував Віктор Циганков (це перший випадок гольового пасу українця на українця у Ла Лізі) – він не став найшвидшим дебютним серед наших легіонерів за клуби з топ-5 ліг.

Одразу 9-м гравцям знадобилося менше ніж 45 хвилин, щоб забити за свою нову європейську команду.

9. Андрій Шевченко – 43 хвилини, «Челсі»

Невдалий період Шевченка у «Челсі» стартував із забитого голу та програного трофею. Українець після трансферу з «Мілану» вийшов у старті на Суперкубок Англії-2006 проти «Ліверпуля», а на 43-й хвилині відповів на м’яч Йона-Арне Ріїсе.

Мерсисайдці лондонців здолали у другому таймі, коли на 80-й відзначився Пітер Крауч.

8. Сергій Скаченко – 33 хвилини, «Мец»

Нападник, в активі якого 17 матчів та 2 голи за збірну України, влітку 1999 року перейшов з московського «Торпедо» у французький «Мец». У своєму дебютному матчі Скаченко отримав лише 18 хвилин, а другий теж розпочав із запасу – однак вийшов на поле на 70-й, а вже на 85-й завершив камбек проти «Монако» (2:2).

7. Артем Кравець – 31 хвилина, «Гранада»

Успішним видався старт другого вояжу в Європу в ексфорварда «Динамо», а сьогодні радника Ігоря Суркіса у питаннях розвитку дитячо-юнацького футболу у клубі. Іспанська «Гранада» орендувала українця влітку 2016-го, і нехай Кравцю не вдалося закріпитися в команді, його дебют точно запам’ятався.

Нападник вийшов на заміну у перерві матчу з «Ейбаром» у Ла Лізі та зрівняв рахунок на 76-й хвилині. Шкода тільки, що тоді на 90-й суперник вирвав перемогу.

6. Артем Кравець – 23 хвилини, «Штутгарт»

Так-так, це знову він. Першим вояжем Артема був німецький «Штутгарт» взимку 2016-го. У дебюті не забив, провівши на полі 13 хвилин, але зробив це у другому матчі – вийшов на заміну на 78-й замість Тімо Вернера проти «Гамбурга», а на 88-й приніс команді перемогу (2:1).

5. Андрій Ярмоленко – 22 хвилини, «Боруссія» Дортмунд

Довго у Німеччині не запрягав і Ярмоленко. Після свого трансферу у 2017-му спочатку відіграв 11 сухих хвилин з «Фрайбургом», але віддячив тренерському штабу за дебютний вихід у старті на матч Ліги чемпіонів проти «Тоттенгема» – за стільки ж хвилин поклав той самий шедевральний дальній удар з лівої, який, напевно, пам’ятають усі.

4. Денис Олійник – 21 хвилина, «Дармштадт»

У своєму дебютному сезоні у Бундеслізі Олійник провів всього 4 матчі, але встиг забити – у другій грі. У першій провів 5 хвилин, а у наступному матчі відзначився у воротах «Гоффенгайма», вирвавши нічию у компенсований час після виходу на заміну на 75-й.

3. Євген Коноплянка – 13 хвилин, «Севілья»

За статусом та рівнем суперників Коноплянка точно випередив своїх конкурентів у рейтингу. Дебют Євгена за іспанську «Севілью» припав на гру за Суперкубок УЄФА 2016 – його команда у тому матчі поступалася «Барселоні» 1:4, але зробила камбек за 24 хвилини.

Нічийним рахунок зробив саме Коноплянка – на 81-й першій замкнув простріл на дальній штанзі, тоді йшла його 13-та хвилина перебування на полі.

Втім, каталонці трофей все ж забрали в екстратаймах.

2. Артем Довбик – 8 хвилин, «Жирона»

Найсвіжіший приклад, який ще цілий тиждень згадуватиметься в українському інфопросторі. У цьому голі було ідеально все – дебют, асист Циганкова, рятівний гол проти «Сосьєдада». Не вистачило хіба що дублю для перемоги.

1. Олександр Яковенко – 4 хвилини, «Малага»

Несподівано? Українцям явно подобається дебютувати в Іспанії.

Яковенко-молодший у «Малагу» переїхав взимку 2014-го, відправившись в оренду з «Фіорентини». До кінця сезону Олександр зіграв 9 матчів, забивши 1 гол – він трапився у дебюті проти «Райо Вальєкано» через 4 хвилини після виходу на заміну.

Яковенко з’явився на полі на 68-й, а відзначився точним ударом на 72-й. Щоправда, «Малага» станом на ту мить вже поступалася 0:4.