Tribuna/Футбол/Блоги/Setanta Sports/Австралія зіграє з Аргентиною. Колись "соккеруз" громили діючих чемпіонів світу з рахунком 4:1 - як це взагалі сталося?

Блог — Setanta Sports
Автор — setantasports.com
15 червня, 11:19
2

15 червня Аргентина у статусі чемпіона світу проведе товариський матч проти Австралії у Китаї. Шансів у австралійців обмаль, але “соккеруз” вже перемагали чемпіонську Аргентину у далекому 1988 році 4:1. Розповідаємо про цей видатний поєдинок.

Матч відбувся на турнірі до 200-річчя Австралії

У 1988 році австралійці святкували видатну для себе дату - 200-річчя з моменту колонізації континенту. У 1787 році британці вирушили у 250-денну подорож до Австралії, аби заснувати нову колонію. Англійці планували створити Новий Північний Уельс протягом понад 15 років в першу чергу для протидії французькій експансії.

У 1788 році в Австралію прибули 11 кораблів під керівництвом видатного адмірала Артура Філіпа, який у підсумку став першим губернатором нової колонії. Разом з ним на континент прибули 1400 осіб: каторжники, морські піхотинці, матроси, цивільні офіцери та вільні поселенці. Саме з цього моменту почалася новітня історія Австралії.

Щоб відсвяткувати 200-річчя колонізації в Австралії вирішили влаштувати одноразовий футбольний турнір Золотий кубок Австралії, куди покликали найкращі збірні планети. Участь у змаганні взяли чемпіон світу Аргентина, переможець Кубка Азії Саудівська Аравія, перша команда в рейтингу ФІФА Бразилія та сама Австралія.

На груповому етапі команди зіграли по 1 матчу, після чого дві найкращих зіграли за перемогу, а дві найгірші боролись за третє місце. У фіналі Бразилія перемогла Австралію з рахунком 2:0 та голом легендарного Ромаріо, а третє місце здобула Аргентина.

Аргентина приїхала на турнір у статусі дворазового чемпіона світу, але не основним складом

На момент проведення турніру Аргентина вже була дворазовим чемпіоном світу. Альбіселесте здобули трофей у 1978 році та у 1986-му і вважались однією з найкращих команд планети. У їх складі сяяли Дієго Марадона, Хорхе Бурручага, Оскар Руджері, молодий Клаудіо Каніджа та багато інших.

Проте на товариський турнір в Австралії приїхали далеко не всі. Зокрема не було головної зірки тих часів Дієго Марадони, він в силу свого статусу на такі відверто виставкові змагання не їздив.

Наставник команди Карлос Білардо взяв на Золотий кубок багато молоді. Зокрема у грі з Австралією розпочав свій видатний шлях у національній команді нинішній тренер “Атлетіко” Дієго Сімеоне. Тоді 18-річний півзахисник отримав свій перший виклик до збірної, а згодом провів за альбіселесте 106 матчів.

Проте варто відзначити, що Аргентина все ж приїхала на турнір не відверто другим складом. Вистачало у тій команді і чемпіонів світу: Луїс Іслас, Оскар Руджері, Серхіо Батіста та Оскар Гарре виступали за національну команду і на ЧС-1986.

Австралія розбила Аргентину 4:1, а капітан забив з 30 метрів

Матч Аргентини та Австралії був останнім на груповому етапі та вирішував долю другого фіналіста. Перед поєдинком у обидвох команд було по 2 очки (за перемогу нараховувалось саме 2 бали, а не 3), тому переможець цього матчу мав зіграти з Бразилією у фіналі, а програвший - з Саудівською Аравією у грі за бронзу.

На стадіоні в Сіднеї зібралось близько 20 тисяч фанатів, які чекали на диво від своєї команди. І довго чекати не довелось - вже на 2 хвилині зустрічі австралійці вийшли вперед через помилку Аргентини у захисті.

Проте гра у першому таймі не давала місцевим фанатам приводів для повноцінної радості. “Соккеруз” виглядали приреченими, особливо після вдалої комбінації та голу Руджері на 31 хвилині.

Все змінив гол капітана команди Чарлі Янкоса, який, можливо, провів матч усього свого життя. Наприкінці тайму півзахисник наважився на удар зі штрафного з понад 30 метрів та забив один з найкращих голів в історії збірної Австралії.

У другому таймі господарі продовжили вдало оборонятись та почали вибігати в контратаки, які принесли команді ще два забитих голи. Спершу Янкос оформив дубль з пенальті, а за 10 хвилин до завершення Безіновський зробив рахунок 4:1.

Після завершення поєдинку фанати збірної Австралії на радощах вибігли на поле, аби відсвяткувати перемогу над чемпіонами світу разом з гравцями. Вболівальники настільки довго були на стадіоні, що їх довелось розганяти поліції. Гравці та тренер “соккеруз” також були на сьомому небі від щастя.

“Я не впевнений, що це не сон. Я не встиг все це усвідомити. Ми ніколи не думали, що зможемо забити чотири голи чемпіонам світу. Ми хотіли забити хоча б один”, - зізнався після гри наставник австралійців Френк Арок.

А ось аргентинці попри товариський статус турніру важко перенесли розгромну поразку. Футболісти пішли з поля не потиснувши руки суперникам, а головний тренер Карлос Білардо не прийшов на післяматчеву прес конференцію.

Дивіться товариський матч Аргентина - Австралія на Setanta Sports

Вже 15 червня Аргентина знову зіграє проти Австралії у статусі чинного чемпіона світу. Цього разу головна зірка альбіселесте Ліонель Мессі приїхав з командою на поєдинок та може зіграти. А ось чи повторить Австралія одну з головних спортивних перемог у своїй історії - подивимось разом. Переглянути товариський матч Аргентина - Австралія у прямому етері можна на OTT-платформі setantasports.com або ж на каналі Setanta Sports. Поєдинок розпочнеться 15 червня о 15:00.