Tribuna/Футбол/Блоги/der Kopfball/У 1997-му від Бундесліги у єврокубках грали аж 12 (!!!) команд. Як так сталося

Блог — der Kopfball
Автор — Kostiantyn Stepaniuk
Сьогодні, 10:40
16

І дортмундська «Боруссія», і «Баварія» рубляться у півфіналі Ліги чемпіонів та зробили вагомий внесок для того, щоб Німеччина отримала додаткову путівку на участь в турнірі наступного сезону.

Поряд із Серією А Бундесліга офіційно стала другим чемпіонатом, у якого буде відразу п'ять представників у найпрестижнішому клубному турнірі, але до рекорду, який німецький чемпіонат встановив у сезоні 1997/98, ще далеко.

Чому Бундеслігу в єврокубках 1997/98 представляли аж 12 клубів

Отож, 97-й.

Сезон 1996/97 видався по-справжньому легендарним для німецького футболу. Дортмундська «Боруссія» тоді стала переможцем Ліги чемпіонів, обігравши у фіналі «Ювентус» із рахунком 3:1, а гельзенкірхенський «Шальке» підняв над головою Кубок УЄФА, здолавши «Інтер» у серії пенальті другого матчу фіналу.

У Бундеслізі, до слова, також було гаряче. «Баварія» та «Баєр» розігрували чемпіонство до останніх турів, як раптом леверкузенці відлетіли 0:4 у дербі проти «Кельна» у передостанньому матчі сезону та пропустили мюнхенців уперед.

Якраз того сезону у чемпіонаті Німеччини застосували нововведення, в рамках якого до Ліги чемпіонів виходили одразу два клуби. Таким чином у кампанії 1997/98 «Баварія» одразу відправилася у груповий етап, а «Баєр» – у другий кваліфікаційний раунд (який вони безпроблемно пройшли). Внаслідок перемоги у турнірі минулого сезону до них також доєднався «Дортмунд».

«Штутгарт», закінчив сезон 1996/97 четвертим, але завдяки перемозі у Кубку Німеччини кваліфікувався до Кубку володарів кубків УЄФА.

«Боруссія» та «Штутгарт», які фактично повинні були виступати у Кубку УЄФА, але вже брали участь в інших турнірах, створили ефект доміно – два додаткових місця у другому найпрестижнішому єврокубковому турнірі стали вакантними, тож у Кубку УЄФА, окрім «Бохума», зіграли «Карлсруе» та «Мюнхен 1860». Усі вони приєдналися до «Шальке», який, нагадаємо, став переможцем минулорічного розіграшу.

За такою ж логікою «звільнилися» місця на участь у Кубку Інтертото – туди відправилися «Вердер», «Дуйсбург», «Кельн» та «Гамбург» (замість «Гамбурга» повинна була грати менхенгладбахська «Боруссія», але клуб відмовився брати участь через фінансові аспекти).

Отож, підсумуємо – від Бундесліги у сезоні 1997/98 в єврокубках сумарно грали 12 клубів (3/4 чемпіонату):

Колись бачили щось подібне?

То був насичений євросезон для німецьких клубів – два програні фінали та Der Klassiker у чвертьфіналі ЛЧ

Груповий етап ЛЧ того року видався надзвичайно успішним для усіх німецьких клубів – «Баварія» та «Дортмунд» виграли свої групи, а «Баєр» вийшов у плей-оф як найкраща команда серед тих, хто посів другі місця у своїх групах.

Втім, вже у чвертьфіналі леверкузенці відлетіли від майбутнього переможця мадридського «Реала» (1:4 за сумою двох матчів), а «Баварія» від... «Боруссії» (0:1). Дортмундці стали єдиним представником Німеччини у півфіналі, проте стали й наступною після «Баєра» жертвою іспанського гранда.

«Штутгарт» запалив у Кубку володарів кубків, дійшовши аж до фіналу. На своєму шляху «шваби» пройшли ісландський ІБВ, «Беєрсхот», празьку «Спарту» та московський «Локомотив», але поступилися «Челсі» у вирішальному матчі.

У Кубку УЄФА найкраще виступив «Шальке» – гельзенкірхенці вилетіли від «Інтера» (майбутнього переможця турніру) у чвертьфіналі. «Бохум» та «Карлсруе» дійшли до третього раунду, «Мюнхен 1860» – до другого.

«Дуйсбург», «Кельн» та «Гамбург» рознесли свої групи у Кубку Інтертото (0 поразок на трьох), але до одного з фіналів дійшли лише «зебри» – і поступилися там «Осеру». Бременський «Вердер» на фоні інших німецьких клубів зганьбився та навіть не вийшов зі свого квінтету.