Tribuna/Водні види/Блоги/Ноу Баланса/⚡ Українець Бухов сенсаційно виграв золото ЧС з плавання на королівській 50-метрівці. Хто це взагалі такий
Відео

«Він завжди досягає цілей, які ставить перед собою. Завжди».

Блог — Ноу Баланса
18 лютого, 18:16
8

Запамʼятайте це імʼя – Владислав Бухов. Вчора цей 21-річний хлопець з Донецька став першим в історії України чемпіоном світу з плавання на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Для розуміння, ніколи раніше наші люди не брали золотих медалей ЧС в цій дисципліні, яка вважається елітною в цьому виді спорту. А всього таких нагород найвищого ґатунку на світових першостях у нас до сьогодні було лише сім, остання з яких сталась ще у 2007 році.

Восьмий золотий заплив мав місце на ЧС в катарській Досі, де у фіналі Влад випередив найближчого конкурента, австралійця Камерона Макевоя, усього на одну соту секунди. Результат Бухова – 21.44 секунди й перша в карʼєрі золота медаль ЧС.

Насолодіться миттю тріумфу:

Саме час дізнатись більше про героя цього спортивного дня.

У свої 21 Бухов уже ставав чемпіоном світу — у 2019 році серед юніорів. А кілька днів тому він ще й встановив національний рекорд

Цей ЧС у Катарі точно можна вважати надособливим для Владислава. Хоча б тому, що він ніколи раніше не виходив у фінал на попередніх чемпіонатах світу, двічі зупиняючись у півфіналах.

Але це ще не все.

Ще до сьогоднішнього історичного результату Влад заявив про себе, встановивши національний рекорд. Сталось це у півфіналі змагань на дистанції 50 метрів вільним стилем, яку Бухов проплив за 21.38 секунди. Тобто навіть швидше, ніж у фіналі.

Цей показник став рекордним не лише для Влада особисто – він є також новим рекордом України в цій дисципліні. Попередній належав Андрію Говорову, який у Ріо-2016 проплив 50-метрівку за 21.46 секунди.

У свої 21 Бухов уже звик сягати вершин. Звісно, далеко не лише на рівні чемпіонату України (вигравав чотири рази). У 2019 році він також ставав чемпіоном світу, але серед юніорів. Тоді на юніорському ЧС в Будапешті Влад проплив свої 50 м вільним стилем за 22.13 секунди.

А через рік на тому ж юніорському рівні він також поставив світовий рекорд – проплив 50 м батерфляєм на змаганнях в Люксембурзі за 23.14 секунди.

Тепер попереду Влада нова висота – золото Олімпіади. Якщо в Токіо для успіху було ще рано (11 місце на тій же дистанції 50 м вільним стилем), то, схоже, в Парижі Бухов буде готовий до нових здобутків. Ліцензію на ОІ-2024 він здобув ще торік.

«Звичайно, така ціль є. Але, здається, в травні ще буде чемпіонат Європи, який для нього теж є ціллю. Але Олімпіада – це вінець для будь-якого спортсмена», – розповів у коментарі Tribuna.com батько Владислава Сергій Бухов.

Бухов родом з Донецька, який покинув після нападу Росії у 2014-му. Він –виходець зі спортивної сімʼї

«Я зовсім не здивований успіхом Владислава, – розказав батько Бухова. – Він стільки років важко працював, активно займався спортом. Було непросто, але він мав ціль. І добився її. Бо він дуже цілеспрямований хлопець. Він завжди досягає цілей, які ставить перед собою. Завжди».

Вочевидь, такий характер Владислава сформувався завдяки походженню. Хлопець зі спортивної сімʼї.

«Я займався спортом теж, плаванням та баскетболом. Але не професійно. А от його дід – відомий український баскетболіст Анатолій Бухов. Тому цей дух в нашій сімʼї завжди був», – поділився Сергій Бухов.

Спортом Владислав почав займатись у чотири роки, коли його сімʼя ще мешкала в рідному Донецьку. Спортивна гімнастика, теніс, сучасне пʼятиборство, з якого потім й перейшов остаточно у плавання.

Але сталось це уже в Києві, куди сімʼя Бухових переїхала після 2014 року через військову агресію Росії. У 13 років Владислав вирішив присвятити себе виключно плаванню, після чого й почався його шлях до звання чемпіона світу.

«Безумовно, він це зробив для нашої країни, – наголосив Сергій Бухов. – Все на славу України. В такі важкі часи живемо, що кожен повинен робити свій вклад у перемогу. І це його вклад».

Що ж, вітаємо хлопця з дебютним золотом ЧС!