Tribuna/Футбол/Блоги/Ноу Баланса/Вокер, Осімхен, Мората та інші топ-футболісти, які забивали Україні свої перші голи за збірну

Зірковий список.

Блог — Ноу Баланса
12 вересня, 19:14
12

Збірна України зіграла внічию з Англією 1:1 у кваліфікації до Євро-2024. Позитивний для нас рахунок, хоч і з деяким осадом. Все ж українці першими забили в цій зустрічі, тому чисто технічно, читай, втратили перемогу.

Це все Кайл Уокер, який зрівняв рахунок зустрічі, забивши свій перший мʼяч за збірну Англії. У 77-му поєдинку у її футболці, ось так.

Хороший привід пригадати йому подібних топ-футболістів, які свої дебютні голи за національні команди забивали саме у ворота України.

Віктор Осімхен

У нападника збірної Нігерії уже чимала міжнародна карʼєра. А саме 25 матчів за збірну та 17 голів у її футболці. Прекрасні показники, але відкрити лік цим мʼячам Віктор зміг лише в сьомій грі за національну команду.

У вересні 2019 року Нігерія та Україна зіграли товариську зустріч в Дніпрі, яка закінчилась із рахунком 2:2. Саме Осімхен подвоїв перевагу своєї команди, яка вже в першому таймі повела в рахунку 2:0. Але під кінець зустрічі Зінченко та Яремчук врятували голами Україну від поразки.

Хабі Алонсо

Легенда збірної Іспанії, чемпіон світу та Європи в її складі, провів за «Фурію Роху» 114 матчів та забив 9 голів. Перший з них стався аж у 28-му поєдинку за національну команду. Але який це був поєдинок!

Стартовий матч групи Н на ЧС-2006, який був дебютним для збірної України на турнірах такого рівня. Іспанія перемогла 4:0, і саме Алонсо відкрив рахунок у тій зустрічі уже на 13-й хвилині.

Едуардо Камавінґа

Нині представник мадридського «Реала» свій перший матч за збірну Франції забив ще в статусі гравця «Ренна». Через місяць після дебюту за «Ле Бле» у вересні 2020 року Камавінаґа взяв участь у знищенні збірної України в тому самому спарингу, який закінчився поразкою України 1:7.

Едуардо вийшов на гру у старті та відкрив рахунок зустрічі на її початку, давши старт одній з найбільших поразок в історії української збірної.

Кевін Гамейро

Колись доволі грізний форвард уже давно не викликається в збірну Франції. Та й загалом провів у її футболці всього 13 матчів (що не дивно, враховуючи конкуренцію на позиції нападника) та забив три голи.

Перший з них стався у червні 2011 року. Тоді Франція та Україна зіграли спаринг у Донецьку, який закінчився перемогою гостей 1:4. Гамейро вийшов у старті та забив свій дебютний мʼяч на 57-й хвилині. Чим зрівняв рахунок та переламав хід поєдинку на користь своєї команди.

Лукас Пішчек

66 матчів за збірну Польщі, 3 голи. Нині 38-річний захисник дебютував за національну команду у 2007 році, але дебютний гол стався аж за шість років.

Це був матч кваліфікації на ЧС-2014 у Варшаві, який Україна виграла 3:1. Голи Ярмоленка, Гусєва та Зозулі розбавив один влучний удар Пішчека, але полякам він не допоміг.

Альваро Мората

Сьогодні на рахунку Морати 65 матчів за Іспанію та 33 голи. Перший з них Альваро забив у третьому поєдинку за збірну. Саме його гол приніс іспанцям перемогу над Україною в матчі кваліфікації на Євро-2016 у березні 2015 року.

Ансу Фаті

Ще один іспанець в нашому переліку, і не останній. Юний талант яскраво спалахнув на старті дорослої карʼєри, зокрема і в збірній Іспанії. За команду він дебютував у 3 вересня 2020 року, а вже 6 вересня забив у дебютний гол.

То була домашня гра Ліги націй проти України, яку господарі перемогли 4:0. Фаті й довів перевагу іспанців до розгрому, коли вже на 32-й хвилині гри забив третій гол у ворота українців.

Дензел Думфріс

Цей гол багато хто з нас памʼятає досі. Нідерландський захисник дуже недоречно провів свій дебютний гол за збірну саме в матчі проти України і саме в той момент, коли ми тільки відіграли відставання у два голи.

Звісно, мова про стартовий для нас матч на Євро-2020 проти Нідерландів, який ми програли 2:3. Саме через гол Думфріса, який вперше забив за збірну у своєму 20-му матчі.

Шкодран Мустафі

Колись топовий захисник (сьогодні взагалі без клубу) провів за Німеччину 20 ігор, в яких забив два голи. Перший з них стався на Євро-2016 в матчі групового етапу проти України — німці тоді виграли 2:0, і саме гол Мустафі, який забив уже на 19-й хвилині, став переможним.

Ферран Торрес

Це вже останній іспанець, обіцяємо. Принаймні, на цей момент. У Торреса дзеркальна до Фаті ситуація. Він дебютував за Іспанію в тому ж матчі, що й Ансу (проти Німеччини), а вже за три дні проти України забив і перший мʼяч. Саме гол Феррана встановив остаточний рахунок 4:0.

Йоан Кабай

Цей гол, як і матч, в якому він стався, ви точно повинні памʼятати. Домашнє для нас Євро-2012, грозовий матч у Донецьку, Україна проти Франції, яка, попри наш опір, на старті другої половини гри вистрілює дуплетом.

Спочатку Жеремі Менез відкриває рахунок на 53-й хвилині, а вже на 56-й Кабай добиває, встановлюючи остаточний рахунок зустрічі. Це була 15-та гра Йоана за Францію.

Мамаду Сако

А це особливий випадок навіть на фоні усіх попередніх. Мамаду Сако зіграв за Францію 29 ігор, забивши в них два голи. Й усі два стались в грі проти України.

В тій самій грі у плей-оф кваліфікації на ЧС-2014, яку ми програли 0:3, після сенсаційних 2:0 в Києві у першому матчі. Через кілька днів у Парижі все обернулось провалом, який оформив саме Сако, відкривши та закривши рахунок зустрічі.

Массімо Оддо

Чемпіон світу у складі Італії теж усі свої голи за збірну забив саме Україні. Тільки різниця з Сако та, що це був усього один гол загалом. Гол Оддо став переможним для Італії в матчі проти України у жовтні 2006 року у кваліфікації на Євро-2008. Більше Массімо за збірну не забивав.

Джеремейн Ленс

Добре знайомий нам нідерландський вінгер став знайомим українським вболівальникам ще до переходу в київське «Динамо». У серпні 2010 року Нідерланди та Україна зіграли товариський матч, в якому обмінялись по одному голу. Від нідерландців забив саме Ленс, який до того ж проводив свій дебютний матч за нідерландську збірну.

Шон Райт-Філліпс

Олди – десерт для вас. Колись знаний вінгер «Челсі» та збірної Англії забив за національну команду 6 мʼячів у 36-ти іграх. Перший з них також стався у дебютній грі за «трьох левів».

Йдеться про товариський матч 2004 року між Англією та Україною, який закінчився з рахунком 3:0 на користь британців. Саме Райт-Філліпс на 72-й хвилині зробив рахунок розгромним, встановивши остаточні цифри на табло.