Tribuna/Ковзани/шорт-трек/Блоги/Skate Fast/Головні героїні майбутнього сезону в шорт-треку: світова рекордсменка, донька зірки НХЛ та українська фіналістка ЧЄ

Хто приверне найбільшу увагу на слизьких доріжках в сезоні-2022/23

Блог — Skate Fast
13 липня, 20:04
4

В другій частині передмови до нового сезону в шорт-треку — про жіночі змагання. Тут буде трохи менше людей, ніж в статті про чоловіків, але також чимало старожилів, які здійснили прорив, і новачків, за якими буде цікаво спостерігати.

Ксандра Фелзебур

В команді Нідерландів — нова лідерка на дистанції 500 метрів. Це вже остаточно — Ксандра Фелзебур в минулому сезоні не лише захистила титул чемпіонки світу, який здобула в олімпйському сезоні, а й додала до нього три перемоги та друге місце на етапах Кубка Світу, які принесли всього лише 21-річній Ксандрі перемогу в загальному заліку, а також світовий рекорд — єдиний в жінок, поставлений минулого року.

Більше того, Фелзебур вже починає захоплювати лідерство на дистанції 1000 метрів, де виграла чемпіонський титул, етап Кубка Світу в Монреалі та бронзу домашнього етапу в Дордрехті. Цікаво, що усі кубкові перемоги Ксандри минулого сезону — перші в її кар’єрі.

Як і П’єтро Зігель, Фелзебур — виходець з відомої родини, але чисто шорт-трекової. Її батько Марк, тітки Моніка та Сімона виступали на Олімпйських іхрах-92, перших, на яких шорт-трек був повноцінним олімпійським видом. А дядько Алекс був одним з лідерів команди Нідерландів в другій половині 90-х. А минулого сезону в Кубку Світу дебютувала молодша сестра Ксандри Мішел, яка поки що тільки доходить до фіналів А.

Кортні Саро

Кортні Саро остаточно із просто завсідниці подіумів перетворилась на претендентку на найвищі нагороди. Минулого сезону 23-річна канадка відкрила лік перемогам на етапах Кубка Світу, взявши два золота на 1000 метрів (Алмати та Дордрехт) та одне на 1500 (Алмати), а велика кількість срібла та бронзи для Саро — вже звичний «врожай».

Також Кортні виграла чемпіонат чотирьох континентів на тих-таки 1000 та 1500 метрів. При цьому не боялась діяти дуже агресивно, атакувати навіть на останніх метрах за найменшої можливості та загалом показувала дуже видовищний шорт-трек. А потім в інтерв’ю розповідала, що це й була вона справжня.

Такими характером та націленістю на перемогу Кортні завдячує своєму батькові. Ів Саро був професійним хокеїстом та чимало пограв в НХЛ у 90-х та на початку 00-х, де йому майже постійно доводилось, за словами Кортні, «прогризати свій шлях з четвертої ланки» - Саро вважався одним з найжорсткіших та найнепоступливіших форвардів ліги. В сезоні 96-97 зоряний час Іва Саро таки настав — «Колорадо» із ним серед лідерів дійшов до фіналу Західної конференції, де поступився майбутньому володарю Кубка Стенлі «Детройту».

Крістен Сантос-Грісволд

Ветеран жіночої команди США Крістен Сантос-Грісволд лише в останні два роки почала розкриватись по-справжньому. До сезону-2021/22 в американки, якій в листопаді виповниться 29 років, був лише один подіум етапу Кубка Світу — в Нагої в сезоні-2019/20 на дистанції 1000 метрів. В олімпійському сезоні Крістен здобула свою першу та поки що єдину перемогу в Кубку Світу — знов Нагоя та знов “тисяча”, до якої додала дві бронзи в Пекіні (також на 1500 метрів) та друге місце в загальному заліку.

А в минулому сезоні американка, окрім чотирьох загалом подіумів на 1000 та 1500 взяла дві бронзи на дистанції 500 метрів, яка в неї була найслабшою. На найкоротшій дистанції, а також на 1500 метрів, Сантос-Грісволд також виграла срібло чемпіонату чотирьох континентів.

Цікаво, що перед сезоном-21/22 Сантос-Грісволд змінила підхід до тактики — стала зосереджуватись виключно на собі та своєму плані на гонку, не переймаючись тим, що робитимуть суперниці. Також вона почала вести щоденники тренувань та, за її словами, навчилась заспокоюватись та налаштовуватись перед забігами.

Ханна Десмет

Як і її молодший брат Стейн, Ханна Десмет в минулому сезоні виграла свій перший великий титул в кар’єрі — чемпіонат Європи на дистанції 1000 метрів, а також стала віцечемпіонкою на 1500 метрів та підкріпила це виходами до фіналу на чемпіонаті світу та двома першими в кар’єрі перемогами на етапах Кубка Світу — обидві на 1500 метрів. На 1000 та 1500 Десмет також стала третьою та другою відповідно в загальному заліку КС. Примітно, що до минулого сезону Ханна якихось особливих успіхів на 1500 не мала.

В міжсезоння Ханна та Стейн Десмети переїхали тренуватись за океан. Фактично — вимушений крок через політику Королівського ковзанярського союзу Нідерландів, де вони тренувались, яка обмежила можливості іноземцям тренуватись в цій країні.

Кім Гіль Йі

19-річна Кім Гіль Йі минулого сезону стала дворазовою чемпіонкою світу серед юніорок на дистанціях 1000 та 1500 метрів. Повернення Кім в юніорські змагання було досить несподіваним з огляду на те, як стрімко вона восени увійшла в топ на Кубку Світу — дві перемоги, два подіуми та перемога в загальному заліку на дистанції 1500 метрів, два подіуми на «тисячі» та четверте місце в заліку Кришталевого Глобуса.

На дорослі чемпіонати Кім також вже з’їздила, але поки що лише у складі естафетної команди, з якою виграла чемпіонат чотирьох континентів та срібло чемпіонату світу. Дуже ймовірно, що Гіль Йі вже в наступному сезоні затвердиться, як новий лідер корейського жіночого шорт-треку.

Флоранс Брюнель

Як і Кім Гіль Йі, Брюнель також повернулась на юніорський чемпіонат світу і також стала дворазовою чемпіонкою світу серед юніорок — на дистанції 500 метрів. При цьому 19-річна канадка сезон Кубка Світу пропустила і в принципі виступала в минулому сезоні небагато, тому цікаво, що вона покаже в сезоні-2023/24.

Поза межами льоду Брюнель активно співпрацює з організацією The War Amps, яка вже понад 100 років допомагає людям, зокрема військовослужбовцям, які втратили кінцівки — з протезуванням, правозахистом та в принципі покращенням якості життя. Річ у тому, що сама Флоранс народилась майже без лівої кисті, яка недорозвинена і має лише два пальці. В дитинстві Брюнель дуже переймалась через свою ваду, але згодом навчилась сприймати та любити себе такою, яка є, чим дуже пишається.

Для шорт-треку під час естафет канадка використовує спеціальну модифіковану рукавичку для покращення тактильних відчуттів під час передачі естафети. Також дівчина змогла навчитись грати на укулеле — гавайській гітарі.

Ксенія Адаменко

Перша за дуже багато років фіналістка чемпіонату Європи з України. Хоча на дистанції 1500 метрів Адаменко вийшла лише у фінал В. Однак — це фініш в топ-10, який є дуже важливим досягненням для Ксенії та всього українського шорт-треку.

А з урахуванням сильних виступів на Кубку Світу Єлизавети Сидьорко, яка оновила декілька національних рекордів, а також торішнього виходу Олега Гандея до півфіналу ЧС на дистанції 500 метрів можна стверджувати, що в українського шорт-треку є перспективи і цей вид спорту вартий уваги українців.

Також варті згадки Аріана Вальчепіна та Петра Ясапаті, які стали бронзовими призерками чемпіонату Європи, вигравши свої перші великі титули в кар’єрі. Ясапаті — на 1000 метрів, Вальчепіна — на 500 метрів. 25-річна угорська спортсменка до того ж має подіум етапу Кубка Світу в Алмати на 500 метрів, а для 29-річної італійки, наймолодшої з трьох сестер Вальчепіна, європейська бронза — перша міжнародна індивідуальна медаль на такому рівні. До цього всі успіхи Вальчепіни були лише в естафетах.