Tribuna/Футбол/Блоги/Англія, Англія/Підрахували: без результативних дій Палмера «Челсі» був би у зоні вильоту АПЛ

Підрахували: без результативних дій Палмера «Челсі» був би у зоні вильоту АПЛ

Пропустив матч з «Арсеналом» – і Почеттіно провалився.

Автор — Kostiantyn Stepaniuk
24 квітня, 00:00
25

Можемо констатувати – багатообіцяюча перестанова «Челсі» минулого літа не спрацювала. Ані прихід Маурісіо Почеттіно, ані більшість із дорогих трансферів не роблять результат – лондонці перебувають нині на 10-й сходинці у турнірній таблиці прем'єр-ліги та можуть не кваліфікуватися навіть у Лігу конференцій наступного сезону.

Хаос у клубі продовжується, футбол не налагоджується, і єдиний промінчик сонця, який проривається крізь постійно захмарене небо – Коул Палмер.

У вересні 2023-го «пенсіонери» заплатили «Ман Сіті» 47 млн євро за 21-річного футболіста – і саме цей трансфер здавався найдивнішим у співвідношенні ціна-якість. Втім, Коул чи не щотижня демонструє, що саме він є новим лідером та єдиною надією команди на бодай якийсь успіх. Абсолютно буквально.

Вплив Палмера на гру «Челсі» колосальний – без нього команда була б у зоні вильоту

Палмер уже записав цього сезону 36 гольових дій за «Челсі» в усіх турнірах, тож у контексті його продуктивності на футбольному полі стало цікаво, де б теоретично знаходився лондонський клуб у таблиці АПЛ без голів та асистів 21-річного хавбека.

Важливе уточнення – ми не враховуємо будь-які інші події (як, наприклад, те, що пенальті за «Челсі» пробивав би якийсь інший футболіст, а не Палмер), які б вплинули на підсумок матчів лондонців, а просто відмінусовуємо його результативні дії у матчах, в яких вони вплинули на кінцевий результат.

Отож, ось де зараз «пенсіонери» знаходяться у турнірній таблиці Прем'єр-ліги:

Це – список матчів, у яких голи та/або асисти Палмера приносили «Челсі» очки:

І тут знаходилася б команда Почеттіно, якби не гольові дії англійця:

Звісно, остання таблиця не передає реальну картину того, що теоретично могло б статися із «Челсі» без Коула Палмера в АПЛ, проте вона чітко підкреслює, який шалений вплив він має на команду у поточному сезоні.

Не варто також забувати, що продуктивність атакувального хавбека лондонців допомогла пройти «Брайтон» у третьому раунді Кубка ліги (1:0, асистував Джексону) та перемогти «Лестер» у чвертьфіналі Кубка Англії (4:2, забив гол та віддав асист).

Бонус – Палмер встиг ще двічі забити за «Ман Сіті» у трофейних матчах

На початку сезону, коли Коул ще не міг навіть уявити, що зовсім скоро стане головною надією вболівальників «Челсі», 21-річний футболіст виступав ще у складі «Манчестер Сіті» та встиг забити важливі голи у матчах за трофеї.

Спочатку Палмер відзначився красивенним голом у ворота «Арсенала» у матчі за Суперкубок Англії:

Він замінив Голанда на 64-й хвилині матчу і вивів свою команду вперед вже за 13 хвилин. Згодом «Сіті» пропустив на 90+11-й хвилині від Троссарда та зрештою поступився у серії пенальті.

За 10 днів Палмер вийшов у старті на матч Суперкубка УЄФА проти «Севільї» та влучним ударом головою на 80-й хвилині врятував «Сіті» від поразки.

Гол Палмера допоміг манчестерцям перевести гру у серію післяматчевих пенальті, де вже «містяни» були влучнішими та підняли трофей над головою.

Цей хлопчина знає, як бути корисним для команди.