Tribuna/Футбол/Блоги/Англія, Англія/📺 «Челсі» та «Ліверпуль» всьоме поспіль зіграли внічию. Мудрик міг перервати серію – але змарнував свій шанс на 90+3
Video

Команди понад 8 годин не забивали одна одній.

13 серпня, 23:59
36

Два гранди АПЛ, яким потрібна була перебудова після минулого невдалого сезону, стартували у кампанії 2023/24 очним матчем – «Ліверпуль» та «Челсі» зіграли внічию (1:1).

***

Юрген Клопп та Маурісіо Почеттіно вибором стартових складів здивували на тлі попереднього розіграшу чемпіонату.

Коуч мерсисайдців виставив двох центрхавів атакувального спрямування (новачків Собослаї та Мак Аллістера) та чотирьох вінгерів/форвардів (Діаз, Ґакпо, Жота та Салах).

Новий головний тренер лондонців натомість пішов від зворотного – 5 захисників (серед них – Колвілл) та опорник Енцо. Українського вінгера Михайла Мудрика в основі не опинилося, а команда перейшла на схему 3-5-2 з дуетом Джексон-Стерлінг попереду.

Інший цікавий момент – відсутність у заявці «Челсі» голкіпера Кепи, який поїхав в оренду до «Реала» конкурувати з Андрієм Луніним. Його місце у воротах зайняв Роберт Санчес, якого нещодавно придбали у «Брайтона».

***

🔹 Гра зі старту видалася дуже відкритою, а перший справді небезпечний момент трапився на 12-й хвилині – Салах з правої влучив у перекладину:

🔹 І хоч «Челсі» мав свої напівмоменти, все йшло саме до гола гостей поля – Салах не отримав необхідного тиску з боку захисників, а на дальньому фланзі проґавили Діаса, який в падінні відкрив рахунок на 18-й хвилині:

🔹«Ліверпуль» міг подвоювати перевагу на 29-й, але гол Салаха після виходу 1 на 1 скасували через мінімальний офсайд:

🔹 «Челсі» перевернув гру ближче до кінця першого тайму – спочатку центрбек Дісасі відзначився голом у своєму дебюті за клуб:

🔹 А потім Чілвелл, здавалося, вивів лондонців вперед, але його м’яч також скасували через сантиметровий офсайд:

🔹 До перерви значно активнішими продовжили бути господарі поля, а Джексон змарнував ще одну нагоду для «Челсі» вийти вперед:

***

🔹 У другому таймі динаміка збереглася – спочатку виник момент біля воріт «Челсі», коли Джексон ледь не привіз пенальті за гру рукою:

🔹 А потім у відповідь на ударну позицію знову вийшов Чілвелл, проте Аліссона не переграв:

🔹 Мудрик на полі з’явився аж на 81-й (разом з компенсованим часом отримав 15 хвилин на полі) та відіграв на незвичному для себе правому фланзі.

🔹 За відведений йому час Михайло намагався брати ініціативу на себе, а на 90+3-й міг виривати перемогу – не наважився на удар з надто гострого кута після обіграшу голкіпера (Аліссон при цьому класно вийшов з воріт), а партнер не зміг пробити після пасу:

Матч у підсумку так і завершився внічию 1:1.

***

Найкращим гравцем за версією статистичного порталу SofaScore cтав Енцо – оцінка 8.1. Найгіршим – Чуквуемека з 6.4.

Показники Мудрика: рейтинг 6.9, xA – 0.16, 11 дотиків, 6 з 7 виконаних пасів (86%), 1 ключова передача, один неточний навіс, 2 успішних спроби дриблінгу, 2 з 3 виграних єдиноборств, 3 втрати.

***

🔸 «Челсі» та «Ліверпуль» нарешті перервали суху серію в очних матчах – вона тривала 4 гри, а у 5-й перервалася на позначці 437 хвилини (понад 8 годин) у момент голу Діаса. Востаннє до цього команди забивали одна одній 2 січня 2022 року;

🔸 Втім, клуби зберегли нічийну серію в основний час – тепер вона становить 7 поспіль ігор. «Челсі» востаннє перемагав у березні 2021-го, «Ліверпуль» – у вересні 2020-го;

🔸 Дісасі став третім захисником після Чалоба та Чілвелла, який забив за «Челсі» у своєму дебюті. Останнім серед півзахисників був Жоржиньйо у 2018-му, серед форвардів – Мората у 2017-му;

🔸 «Ліверпуль» не програє в 11 поспіль стартових турах АПЛ (8 перемог та 3 нічиїх) – востаннє це було у 2012-му проти «Вест Бромвича» (0:3), коли ще грав Каррагер;

🔸 Салах покращив свою статистику у рамках стартових турів кожного сезону – тепер у нього 8+4 за системою гол+пас у 7 таких матчах. Але вперше у кар‘єрі не забив у MatchDay 1 та дуже нервово відреагував на заміну.