Tribuna/вид спорта не определен/Блоги/"Полтавська битва у Стокгольмі під проводом гетьмана Скрипника", акт 1

"Полтавська битва у Стокгольмі під проводом гетьмана Скрипника", акт 1

21 липня 2022, 21:58
3

Настирливість Козиренка, гольове чуття Степанюка, артилерія Челядіна. Про все послідовно.

Лічені хвилини тому полтавська команда здобула першу перемогу українських команд в єврокубках цього сезону. АІК гарно боровся, проте цього було недостатньо для того, аби зіграти бодай внічию. Переходимо до усіх позитивних моментів цього матчу.

ГЛЯДАЧІ

Не встиг я увімкнути трансляцію, як перше, що кинулося в очі, це чимала кількість глядачів на трибуні, що не дуже притаманно матчам на таких ранніх стадіях. Це дуже потішило і одразу налаштувало на перегляд матчу. Нижні яруси були майже повністю заповнені на центральному секторі та за воротами, де знаходилися ультрас АІКа, які протягом усього матчу підбадьорювали команду. Можна припустити, що загалом на матчі було присутньо близько 12 тисяч уболівальників. Хороший показник!

ПОДІЇ МАТЧУ

Динаміка цього протистояння була дуже високою, команди не стали розхитуватися і одразу приступили за діло. Підтвердженням є швидкий гол Ворскли (уже на 4-й хвилині). Козиренко виконав подачу з лівого флангу, яку головою замкнув Степанюк.

Потому Ворскла продовжувала насідати на ворота шведів, однак безрезультатно. Натомість номінальні гості забили ледь не перший момент. Бацула проґавив перед собою Стефанеллі і той завдавав удару впритул. Різник відбив, але з другої спроби аргентинець вже не схибив, 1:1.

Довго рахунок таким не залишився і вже через 7 хвилин гольову атаку розпочав Яворський, віддавши довгу передачу на хід Пердуті, той прострілив до штрафного майданчика, м'яч обробив невгамовний Козиренко і другим дотиком відправив шкіряного у кут воріт. Ворскла знову попереду, а півзахисник оформлює 1+1

На перерву команди пішли за рівного рахунку 2:2. На 44-й хвилині послідував простріл у штрафний, м'яч від захисника відскочив до лінії штрафного майданчика, де чатував Ларссон, який завдав фатального удару.

Другий тайм почався з моменту Тіля, після чого ініціативу в свої руки взяли футболісти АІКа, які дуже довго насідали на ворота Різника, однак серйозних моментів не виникало. А на 69 хвилині стався ключовий момент цього матчу. Артем Челядін, який вийшов на заміну, наважився на удар метрів з 35 і не прогадав. Точним, наче HIMARS, ударом цілив у дев'ятку, і м'яч від стійки влучив у ворота. За таке виконання Валерій Залужний має запросити його громити рашистські склади з боєприпасами. АІК мав свій шанс наприкінці матчу, але удар з-за меж штрафного майданчика потягнув український воротар.

Таймкод вирішального голу - 1:10

ПРО ГРУ ВОРСКЛИ

Варто відмітити, що полтавська команда з перших хвилин заволоділа ініціативою і досить сміливо грала першим номером. Такий футбол притаманний Віктору Скрипнику, однак в мене були сумніви, що це вдасться зробити, з огляду на кадрові втрати. Схоже, ці побоювання були марними.

Дуже сподобалося, як Ворскла діяла із м'ячем. Вдосталь розрізних передач між лініями в заключну третину поля на підступах до штрафного майданчика. Також швидкість прийняття рішень, пересування м'яча, комбінаційна гра в дотик. Моментами Ворскла виглядала дуже солідно. Хоча партнери іноді не зовсім розуміли задуми один одного, але з часом це має пройти.

Єдиною ланкою, яка просідала, вважаю позицію лівого захисника, на якій грав дебютант команди Андрій Бацула. Досвідчений захисник часто програв в спринті своєму візаві по позиції і не завжди вдало захищався позиційно. Його можна визнати винуватцем у першому пропущеному голі, адже сам він не встежив за лінією офсайду, а другий гол прийшовся із прострілу з його флангу.

Колективно команда почала просідати починаючи хвилини із 60-ої, і це могло закінчитися невтішно, та диво гол Челядіна допоміг Ворсклі заспокоїтися і довести гру до завершення.

Висновок: команда зіграла краще, ніж я очікував, хоча були епізодичні помилки. Також Скрипнику варто підтягнути фізичний стан команди. Для цього у його команди буде рівно тиждень. Більш ніж вдосталь часу, з огляду на відсутність ігор чемпіонату в ці вихідні.

ЧИ БУЛА НЕДООЦІНКА З БОКУ СУПЕРНИКА?

Варто визнати, що певною мірою так. Тренерський штаб недооцінив групу атаки полтавців, посадивши на лаву запасних Лустіга і давши можливість зіграти 19 річному Мендесу на позиції правого захисника. В атаці він був дуже корисним, зробив асист, але в обороні відчувалася недостача помітної фігури.

СТОСОВНО АРБІТРА

Хоча наш народ часто скаржиться на арбітра після того, як матч не закінчується перемогою українців, однак все одно є кілька питань. Обслуговував цей матч швейцарець Юпп Шнайдер, і до нього було багато запитань щодо суддівства та покарань футболістів. Наприклад, жовта картка Степанюку, який банально не почув свистка і продовжив атаку. Другий епізод, який був незрозумілим - жовта картка Мілошевичу, яка повинна була стати другою, адже ще в першому таймі суддя посадив двох центр беків (його і Папаянопулуса) на гірчичник. АІК мав догравати цей матч у меншості і лишитися без захисника на матч відповідь.

ЗАКЛЮЧЕННЯ

Є певна ейфорія та позитивні очікування на другий матч, однак розслаблятися нема куди. Перевага в 1 гол - це ніщо для єврокубкових дуелей. Та все ж дякуємо підопічним Скрипника за яскравий футбол та очки в скарбничку УЄФА