Tribuna/Футбол/Блоги/Правий кут "загнав у кут" Мануеля Нойера в матчі Суперкубку Німеччини 2022

Правий кут "загнав у кут" Мануеля Нойера в матчі Суперкубку Німеччини 2022

Автор — Лебідь Антон
31 липня 2022, 15:28

Матчем за Суперкубок Німеччини 2022, у суботу 30 липня стартував новий сезон для Лейпцига та Баварії (частина команд з Бундесліги все ж, стартувала раніше матчами кубку Німеччини).

Афіша матчу Лейпциг – Баварія була досить привабливою для любителів німецького футболу. Особливо, враховуючи певну сукупність факторів. Це і відсутність багаторічного «баварського» бомбардира Роберта Левандовського, і очікуваний дебют новачків «Баварії», і фактор рідного поля для Лейпцига, і емоційний фактор, який не довести жодними метриками - «ну колись же мають ті мюнхенці посипатися, от той же ПСЖ минулого року програв матч за суперкубок». Та і взагалі, матчі Лейпцига проти «Баварії» частенько є розвеселими і багатими на голи.

Цього разу ця «торба голів» (а з урахуванням трьох не зарахованих голів їх було цілих 11) знову посипалась на радість нейтральним телеглядачам. Кинулась в очі, особисто мені, двояка гра Мануеля Нойера. Всі ми звикли, що це - висококласний голкіпер, рівних якому в Мюнхені немає, але вчора «Ману» відверто був не у «своїй тарілці».

Його «коронний» «екстра-вихід» за межі штрафного майданчика вже на перших хвилинах міг перетворитися на «ляп», проте суперник не скористався шансом після невдалого прийому м’яча Мануелем, змінивши, якщо можна так висловитися, статус «ляпу» на статус помарки.

Це також був потенційно небезпечний штрафний удар з флангу від Собослая, подачу з закручуванням в бік воріт від якого Мануель впевнено відбив кулаками. Зверніть увагу, як чітко в позиції Мануель в цей момент стоїть, саме там, куди прилетить м’яч, і це при тому, що буквально в кроці-півтора від нього за цю подачу йшла відволікаюча верхова боротьба. Певна кількість молодих голкіперів інстинктивно зробили би маленьке зміщення ближче до місця дуелі, в очікуванні удару головою, що в подальшому вплинуло би на якість порятунку воріт. Проте, Мануель на досвіді бачив геометрію польоту м’яча і не зробив жодних зайвих рухів.

Що стосується незарахованого м’яча Нкунку, то зверніть увагу, наскільки воротарський блок був близьким до успіху. Вирішальним фактором тут стало те, що воротареві довелось рухатися від воріт до гравця по маленькій діагоналі, і за силою інерції його тулуб трохи пішов в той бік, куди і біг воротар, а Нкунку пробив у протихід. Проти законів фізики не особливо і «попреш», але Мануель зробив все, що міг в даній ситуації.

Другий тайм став для Мануеля Нойера геть невдалим. Так він міг забирати певні легкі подачі, проте в очі кинулось те, що правий від нього кут став вчора своєрідною «ахілесовою п’ятою», куди періодично лупив суперник. Жодного сейву від Мануеля в правому від себе куті воріт після чотирьох ударів саме туди - це досить цікавий дзвіночок. Дивіться самі: удар Сілви головою після подачі кутового. М’яч летить у правий верхній кут і б'ється у поперечину – Мануель лише стоїть і дивиться.

Буквально через три хвилини знову кутовий і приблизно такий же удар головою в той же кут призводить до голу (1:3) – Мануель, ніби знущаючись зі своїх же захисників, робить боковий крок в напрямку до м’яча і… зупиняється і дивиться як м’яч залітає в ворота.

Минає ще трохи часу, Андре Сілва б’є все туди ж, але трохи вище воріт, а Мануель Нойер знову супроводжує м’яч лише поглядом.

Гол в ближній (і знову ж таки правий від Нойера) кут від Дані Ольмо став дуже нетиповим для Мануеля Нойера голом.

Уже в додатковий час незрозуміло як не порозумілись Нойер та Де Лігт і м’яч після нехитрого прострілу покотився вздовж порожніх воріт «Баварії», буквально «поставивши на коліна» її воротаря.