Tribuna/Футбол/Блоги/Та ти шо !?/5 унікальних та 1 жартівливий факт про камбек «Шахтаря» з «Антверпеном»

5 унікальних та 1 жартівливий факт про камбек «Шахтаря» з «Антверпеном»

Ця перемога дійсно особлива.

Блог — Та ти шо !?
5 жовтня, 00:19

«Шахтар» переміг «Антверпен» в Лізі чемпіонів у феєричному матчі, програючи 0:2 після першого тайму. Перемога вийшла дуже нервовою та емоційною:

Але також в цьому матчі «Шахтарю» та його гравцям підкорилось декілька унікальних досягнень.

1️⃣ Це перша перемога «Шахтаря» в єврокубках, поступаючись 0:2 по ходу матча.

Так, гірники жодного разу раніше не робили настільки потужний камбек.

2️⃣ Ба більше, «Шахтар» став лише третім українським клубом, який переміг в єврокубках, поступаючись 0:2.

Дві таких перемоги в «Динамо»: проти «Спартака» вдома в групі ЛЧ-94/95 (3:2) та проти «Партизана» на виїзді в групі ЛЄ-17/18 (3:2)

Ще одна – в «Дніпра»: проти «Бананца» на виїзді у кваліфікації Кубка УЄФА-05/06 (4:2).

У всіх цих випадках рахунок після першого тайму був 0:2 не на користь українського клубу.

3️⃣ Нападник «Шахтаря» Данило Сікан забив свій перший гол в єврокубках – і одразу зробив переможний дубль.

Для 22-річного українця це був 12-й матч в єврокубках (9 в Лізі чемпіонів та 3 в Лізі Європи). В нього також є два асисти.

4️⃣ Ярослав Ракицький у віці 34 років та 62 днів став найстаршим українцем, який забивав у Лізі чемпіонів – обійшов Андрія Шевченка.

Також для Ярослава цей гол став 50-ю результативною дією у складі гірників. Детальна статистика – тут.

5️⃣ Для Патрика ван Леувена ця перемога взагалі стала першою в Лізі чемпіонів в якості головного тренера.

«Шахтар» – перша команда, з якою він грає в найпрестижнішому європейському турнірі.

6️⃣ І ще один жартівливий, але дійсно унікальний факт: зазвичай спокійний Микола Матвієнко дуже емоційно святкував гол «Шахтаря»

Для нього це дійсно дуже незвично. Ось так, наприклад, Микола святкував прохід «Ренна» в плей-оф минулої Ліги Європи:

Фото, з якого можна робити меми. Та і загалом Матвієнко навіть на свої голи зазвичай реагує дуже стримано.