Tribuna/Єдиноборства/Блоги/Українська федерація карате/Чемпіонат світу 2023, день п’ятий, бронзовий: три з трьох

Чемпіонат світу 2023, день п’ятий, бронзовий: три з трьох

28 жовтня на чемпіонаті світу з карате в Будапешті збірна України здобула три нагороди, повторивши кількісне рекордне досягнення попереднього мундіалю.

Дуже добре та приємно, що всі наші учасники бронзових фіналів принесли стовідсотковий результат: маємо три бронзи!

Першим свою перемогу здобув Валерій Чоботар (-84 кг). Капітан збірної України у напруженому поєдинку здолав «нейтрального атлета» Едуарда Гаспаряна – 1-0. Тепер у його колекції поруч із срібною медаллю ЧС-2018 є бронза.

Естафету від свого старшого товариша по чернівецькому клубу «Лідер» підхопив Андрій Заплітний (-75 кг), який проводить просто феєричний сезон. Його дебют на першості Європи в червні в іспанській Гвадалахарі в категорії самого Станіслава Горуни, завершився сенсаційною перемогою. Тепер його дебют на першості світу також став результативним: у бронзовому фіналі чемпіонові Європи протистояв чемпіон Америки досвідчений Томас Скотт. Молодий українець видряпав перемогу за рівного рахунку 5-5 за рахунок того, що першим набрав заліковий бал.

А ось Анжеліка Терлюга (-55 кг), яку судді пограбували у півфінальному бою проти болгарки Івет Горанової, отримала свою першу медаль чемпіонату світу без бою: її суперниця по бронзовому фіналу Фатіма Саадаті з Ірану не вийшла на татамі через травму. Можна розглядати такий казус як свого роду мізерну компенсацію українській зірці за несправедливість, яка трапилась щодо неї у півфіналі.

Отже, збірна України під орудою Миколи Сіраковського другий мундіаль поспіль закінчує з трьома нагородами. Нагадаємо, що 2021 року в Дубаї українці вперше вибороли три медалі: срібло Аніти Серьогіної та бронзи Катерини Кривої і Галини Мельник. Так, ми дуже сподівались здобути в Будапешті перше українське золото, але це спорт – непередбачений, суворий, інколи жорстокий. Але за такого рівня та класу, при тому, що наші зіркові ветерани повні сил, а талановита молодь стрімко росте та набирається досвіду, золото в нас буде – поза сумнівами.