Tribuna/Футбол/Блоги/Ноу Баланса/«Емоційно вважаю, що був пенальті». Ребров, Спаллетті та гравці – про нічию збірної України з Італією

Що казали після скандального завершення матчу.

Блог — Ноу Баланса
21 листопада, 14:00
7

Емоційне закінчення вирішального матчу збірної України проти Італії (0:0) у кваліфікації Євро-2024 не могло не позначитись на словах учасників зустрічі після гри.

Ось що говорили головні дійові особи постфактум.

На флеш-інтерв'ю:

«Я подякував гравцям. Вважаю, що вони робили все. План полягав у тому, щоб в першому таймі спробувати стримати цей натиск, а в другому ми намагалися більше атакувати. Я вважаю, що були гарні моменти.

Так, хлопці засмучені, але вони показали справжню гру проти чинних чемпіонів Європи. Ми усі засмучені, але я з оптимізмом дивлюся в майбутнє, тому що сьогодні була команда, яка хотіла пройти та розуміла, як це зробити

Я не маю ВАР, не можу це передивитися. Емоційно вважаю, що був пенальті, але, напевно, рефері на ВАР подивився та вирішив.

Вдячний гравцям не лише за цей момент – наприкінці ми дійсно намагалися вирвати цю гру. Наразі це не вийшло, але я з оптимізмом дивлюся у майбутнє з цією командою».

На пресконференції:

«У нас був план. Але ми сьогодні грали проти чинних чемпіонів Європи. Дуже важко в матчі з такою командою пресингувати з першої хвилини. Тому в першому таймі ми сконцентрувалися на обороні, а після перерви стали більше пресингувати, грати більш інтенсивно і завдяки цьому створювали моменти біля воріт збірної Італії.

Звичайно, всі хлопці зараз дуже засмучені тим, що не здобули необхідного результату, але, вважаю, що вони показали хорошу гру, і я можу їм лише подякувати.

Звичайно, було складно. Небагато людей вірили в нас перед початком відбіркового циклу. Але ми билися аж до останнього матчу. Я вдячний гравцям, з якими ми працюємо разом близько пів року. Вони показали розуміння нашої гри, показали український характер.

Як ви всі знаєте, війна в Україні триває. Це важко для гравців, які завжди дивляться в телефон, стежать за новинами, так само як і я. Непросто працювати в цій атмосфері. Але ми всі розуміємо, що представляємо сильну країну, що й продемонстрували на полі. Ми показали характер, билися за нашу країну.

Вдячний Леверкузену і Німеччині за можливість зіграти на цьому чудовому стадіоні. Сьогодні була прекрасна атмосфера, починаючи з миті, коли звучав Гімн. Італійці аплодували нам – це дуже емоційний момент. Вони проявили повагу і підтримку Україні. Атмосфера, повторюся, була чудовою».

«Які можуть бути враження… Ми не вийшли на чемпіонат Європи, але у нас все ще є шанси пробитися на нього через плей-оф. Сподівалися здобути позитивний результат. Я можу сказати, що нам вдалося показати гідну гру проти чинного чемпіона Європи.

Перед грою ми говорили з хлопцями: «Давайте все зробимо так, щоб дивлячись один одному в очі, ми могли потиснути руки і сказати, що віддали всі свої сили». Це те, що ми сьогодні зробили, але, на жаль, сьогодні результат не на нашому боці».

«Ми засмучені, адже зіграли, думаю, дуже добре. У нас були моменти в другому таймі, могли забити. Головний тренер сказав нам, що ми на рівних зіграли із чемпіонами Європи. Приємно, що ми можемо протистояти таким командам, як Італія.

Мені здалось, що Міша прокидував м’яч – і там був фол. Я говорив із Бареллою після моменту, він сказав, що захисник спочатку зіграв у м’яч, а потім у ногу. Не знаю, треба подивитись повтори.

Ми не вийшли на пряму на Євро, сумно. Але я дуже пишаюсь нашою командою, хочу сказати дякую усім у нашому колективі. Ми добре провели кваліфікацію, але десь нам не пощастило. Можливі суперники у плей-оф? Не звертали на це уваги, адже думали про сьогоднішню гру.

Наскільки важко було грати проти Дзаніоло?

– У нас трохи змінилась тактика сьогодні, було легше. Зінченко мені дуже добре допомагав і частіше грав із ним.

«У першому таймі нам більше доводилося захищатися, але в кінцівці ми зуміли створити моменти. До фінального свистка ми виклалися по максимуму і з гордістю йдемо в плей-оф.

Після фінального свистка ми подякували нашим уболівальникам за їхню велику допомогу. Вони приїхали сюди з усієї Європи і були неймовірними. Тепер у нас є час підготуватися до плей-оф якнайкращим чином.

Якщо всі будуть здорові, у нас будуть хороші шанси на успіх».

У матчах за збірну завжди є тиск, але якщо граєш на топовому рівні, то грати без тиску неможливо. На жаль, ми не змогли забити, але я дуже радий за свою команду, тому що кожен викладався на максимум. Трішки не вистачило, але в нас ще буде другий шанс. Побачимось у березні.

- Як ти думаєш, чого не вистачило команді, аби реалізувати гол та здобути бажану путівку на Євро?

- Не вистачило одного влучного удару. В усіх було бажання на мільйон відсотків. Не вистачило тільки цього одного влучного удару.

«Я чув багато розмов, що Італія кваліфікувалася на Євро, але зі страхом. Можливо, це пов’язано з початком турніру. Можливо. Але я погодився на цю роботу, аби вивести команду на чемпіонат Європи. І я це зробив.

Мені сподобалося, як ми просували м’яч у грі з Україною. Україна добре виконала свою роботу, і цей матч був зовсім іншим, аніж наш попередній, переможний поєдинок проти Північної Македонії».

«Крістанте ставить ногу біля ноги Мудрика, вона поруч, але не торкається. Мудрик вже пройшов на цей момент і намагається знайти контакт».

«На полі я не дуже зрозумів ситуацію. Я переглянув відео і, на мою думку, там можна було поставити [пенальті]. Але добре, що все так завершилось.

Зараз ми не думаємо про це, ми думаємо про святкування та насолоду від цієї вистражданої нічиєї з великою командою».

«Чи був пенальті? Для мене це не виглядає очевидним. Здавалось, що він [Крістанте] не торкнувся його [Мудрика], але, чесно кажучи, на полі я практично нічого не побачив.

З одного повтору мені здалось, що він торкнувся його, але коли я побачив інший, то він взагалі його не торкнувся».

«Дуже поважаю українську команду – дуже сильна та організована. Не готовий сказати, що Україна грала сьогодні у п’ять захисників. Грати проти Зінченка дуже важко, це досить класний гравець, як і Миколенко. Для мене це дуже важкий виклик, справжнє завдання.

Але ми зіграємо на чемпіонаті Європи. Звісно, нам потрібно покращувати стиль нашої гри. Проте у нас ще є шанс.

Тепер нам потрібно захищати наш титул. Ми – чемпіони Європи і їдемо на турнір. Для нашої країни це дуже важливо – ми хороша команда і хочемо ще раз виграти чемпіонат Європи»

«Це була, напевно, найважча гра в усьому груповому етапі. Хотів би подякувати збірній України, бо вони вийшли на поле, билися і показали, що хочуть кваліфікуватися на Євро в Німеччину.

Але, зрештою, ми зіграли внічию і тепер їдемо в Німеччину. Для нас це дуже важливий вихід, бо там ми намагатимемося захистити титул.

Гра України в три центрбеки не стала для нас сюрпризом. З першої гри ми знали, що вони будуть щось змінювати, що будуть підлаштовуватися під наші контратаки та тактику.

Вони показали, що саме змінили. Але якби ми у першому таймі реалізували шанси, які у нас були, була б зовсім інша гра. Але ми не забили, тому цей матч закінчився внічию»