Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/🏆 Кот-д’Івуар вирвав перемогу у фіналі КАН на 81-й! Їхній шлях до трофею – диво

🏆 Кот-д’Івуар вирвав перемогу у фіналі КАН на 81-й! Їхній шлях до трофею – диво

Хто міг уявити таке після 0:4 від Екваторіальної Гвінеї та звільнення тренера?

12 лютого, 11:00
5

У ніч із 11 на 12 лютого завершився Кубок Африки. У фінальному матчі збірна Кот-д’Івуару, господар турніру, грала проти збірної Нігерії.

На 21-й хвилині нігерійці вийшли вперед завдяки голу захисника Вільяма Трост-Еконґа після удару головою.

У другому таймі івуарійці посилили тиск на ворота суперника. Це призвело до голу Франка Кесс'є на 62-й. Після подачі з кутового він зрівняв рахунок ударом головою.

А вирішальний гол було забито за 10 хвилин до кінця основного часу матчу. Сімон Аденґра, на рахунку якого був асист і на Кесс'є, зробив подачу з флангу, яку у штрафному майданчику суперника замкнув Себастьян Аллер.

2:1 – титул у збірної Кот-д'Івуару!

Дрогба святкував разом з командою.

Для них це третя перемога в турнірі, раніше команда перемагала у 1992-му та 2015-му. Найбільше перемог в Єгипту – 7.

Цікаво, але ще після групового етапу навряд чи хтось міг припустити, що саме господарі турніру будуть переможцями.

Тільки подивіться на їхній шлях:

🔶 перемога 2:0 над Гвінеєю-Бісау у стартовому матчі турніру;

🔶 0:1 від Нігерії у другому турі на груповому етапі (до речі, тоді івуарійцям теж забив Трост-Еконґ);

🔶 0:4 від Екваторіальної Гвінеї у третьому турі. Це призвело не лише до третього місця у групі, а й до звільнення головного тренера – Жана-Луї Гассета. Спочатку думали взяти йому на заміну Ерве Ренана, але в результаті все ж таки довірилися асистенту Гассета – Емерсу Фае. У плей-оф пролізли дивом – лише завдяки перемозі Марокко над Замбією залишилися серед найкращих команд на третіх місцях;

🔶 збірну Сенегалу в 1/8-й пройшли в серії пенальті. Тоді перевели матч до овертайму лише завдяки голу з пенальті наприкінці основного часу;

🔶 мало не вилетіли від Малі у чвертьфіналі, але Аденґра врятував на 90-й, а Діакіте забив переможний на 120+2-й;

🔶 скромно обіграли ДР Конго у півфіналі завдяки голу Аллера;

🔶 вирвали перемогу над Нігерією у фіналі – переможний на 81-й.

Що за везіння!

«Це більше, ніж казка. Я щосили намагаюся усвідомити все це. Коли я думаю про все, через що нам довелося пройти, як ми дивом вижили… Ми ніколи не здавались і зуміли відігратися після таких важких ударів», – сказав Фае після перемоги.

***

Варто зазначити, що цей КАН був результативнішим, ніж попередні. 119 голів за турнір (2,29 гола за гру) – у 2019-му було 102, а у 2022-му – 100.

А найкращим бомбардиром став Еміліо Нсуе із збірної Екваторіальної Гвінеї, який провів на турнірі усього 4 матчі. У нього 5 голів. 34-річний гравець виступає за «Інтерсіті» з третього дивізіону Іспанії.