Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/Дембеле – новий Фігу для фанів «Барси»: спалили футболку, а він відповів голом та посмішками

Усмана освистували за святкування у першому матчі.

17 квітня, 12:10
22

Здається, у вболівальників «Барселони» з‘явився новий ненависний гравець – і, як не дивно, не зі складу «Реала».

Новим Луїшем Фігу для каталонців став Усман Дембеле, який доклав максимум зусиль, аби «ПСЖ» вибив іспанців у чвертьфіналі Ліги чемпіонів.

Дембеле забив у першому матчі – і відсвяткував. В Іспанії йому влаштували гарячий прийом – спалили футболку

Історія стосунків Усмана та «Барселони» доволі довга – постійні травми, повернення форми та подальша довіра від тренерського штабу. Так, Хаві позаминулого сезону висловлював багато підтримки французу, а команда раніше виходила у спеціальних футболках, коли він вкотре отримав пошкодження:

Власне, покращення становища призвело до продовження контракту влітку 2022-го, щоб вінгер не пішов безплатно. Однак остаточно втримати Дембеле не вдалося – влітку він відправився у «ПСЖ» (хоча б за якісь кошти).

«Віддячив» француз не лише цим. Він забив гол у першому матчі чвертьфіналу – і відсвяткував від душі у Парижі, зачепивши каталонських фанів за живе.

Тож в Іспанії до приїзду Усмана підготувались. Взяли на матч специфічну символіку:

Надрукували банкноти з його обличчям:

Та навіть спалили футболку:

Також була інформація, що вболівальники доволі сильно шуміли біля готелю, в якому зупинився «ПСЖ», та акцентували свій перформанс саме на Усманові.

На стадіоні панувала схожа атмосфера – трибуни з особливим ентузіазмом зустрічали помилки вінгера:

Дембеле відповів голом, заробленим пенальті та іронічною посмішкою, яка увійде в історію

На Дембеле тиск не сильно вплинув. Швидше навпаки вмотивував – він знову відзначився голом. Цього разу у надважливий момент, коли парижани притиснули «Барсу» за рахунку 0:1 після червоної картки Араухо:

У другому таймі зробив не менш ключову дію – підставився під фол Канселу у карному. З цього пенальті Мбаппе вивів парижан вперед у двоматчевій дуелі (закінчили 4:1 з дублем Кіліана).

А ще постійно посміхався, що, можна не сумніватись, нервувало місцеву публіку:

В історію ж, напевно, увійдуть емоції Усмана у компенсований час, коли він чекав на переможний фінальний свисток на лаві запасних:

***

Як тут не згадати, що Дембеле нашкодив каталонцям й під час перебування у клубі:

❌ «Барса» заплатила за нього 135 мільйонів євро;

❌ За 6 років він пропустив 782 дні через травми;

❌ «Барса» виплатила Дембеле за це 76 мільйонів євро зарплати  впродовж контракту;

❌ «Барса» у підсумку отримала за Усмана лише 25 мільйонів євро на рахунок після трансферу в «ПСЖ» (інші 25 дісталися гравцю та агенту).

Теж цікаво, що він:

✅ вже забив за «ПСЖ» стільки ж голів у плей-оф ЛЧ, скільки за «Барсу»;

✅ до цих зустрічей 1/4 фіналу мав лише один гол у сезоні.

Дембеле отримав звання MVP матчу-відповіді – флешбеки з 2:8 від «Баварії», коли інший рекордний трансфер «Барси» Коутіньо куражився у складі мюнхенців.

Сам Дембеле обійшовся без вогню у коментарі після гри:

💬 «Барселона» – великий клуб, я люблю його. Зараз я щасливий у Парижі, ми йдемо у півфінал. Свист фанів? Це нормальна річ на кожному футбольному стадіоні».