Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/В Англії сталося неймовірне – вболівальник став лайнсменом під час матчу! Основний боковий та 4-й арбітр травмувалися

Суворий третій дивізіон.

20 серпня, 14:25
5

В англійській Лізі 1 (третій дивізіон) з матчів 19 серпня найбільше запамʼятався один з трьох, у якому не було голів. «Портсмут» та «Челтнем» зіграли 0:0, але цей матч точно обговорюватимуть.

Усе через доволі рідкісну аномалію – роботу вболівальника лайнсменом.

• У першому таймі матчу, на 37-й хвилині, лайнсмен потягнув литковий мʼяз – його, за регламентом, замінив четвертий арбітр матчу.

• У другому таймі, на 57-й, литковий мʼяз потягнув вже сам четвертий арбітр – гру довелося зупиняти та шукати рефері серед вболівальників.

Під час цієї перерви стався абсолютно неповʼязана з цим, але теж непересічна подія – дитина вибігла на поле і зробила сальто.

Заміну лайнсмену все ж знайшли – серед вболівальників господарів.

• Цим добровольцем виявився рефері місцевої ліги Джуліан Браунінґ. Вже незабаром він зʼявився на лінії і допоміг продовжити матч – причому робив це у позолочених бутсах.

• Сам Браунінґ розповів після матчу, як збирав собі спорядження на ходу:

«Я був у шортах і кросівках. Я отримав від другого помічника рефері форму, шорти та шкарпетки, які були запасні в іншого судді, і знайшов пару золотих бутс в роздягальні. Якщо вже й хочеться, щоб ваша присутність була помітною, то чом би не взути золоті бутси, га?»

• Обидва тренери були вдячні за те, що матч все ж дограли завдяки фанату-добровольцю. Головний тренер «Портсмута» Джон Моузінью розповів, що матч взагалі могли призупинити, якби не знайшли нового лайнсмена:

«Існував шанс, що гру можуть скасувати, тому що ніхто не знав нічого про чоловіка, який спустився до нас. Однак для мене це не було особливою проблемою, оскільки він прийшов з нашої південної трибуни! Він був кваліфікованим арбітром і, справедливості заради, «Челтнем» теж були раді продовженню гри. Це був дещо сюрреалістичний день, але я не вважаю, що цей інцидент є причиною того, що ми не змогли забити».

А коуч «Челтнема» Вейд Елліот взагалі назвав його найкращим суддею:

«Я думаю, що всі вони (судді – прим.) повинні зʼїсти каррі та випити чотири пінти пива до того, як виходити на поле, це, здається, зробило свою справу. Він був, мабуть, найкращим рефері, який у нас був цього року. Я хвилювався, коли він підійшов і привітався з північною трибуною, але це одна з тих речей – гравці дуже добре впоралися з цим. Було б легко втратити фокус».

• Хоча Браунінґ до останнього вагався, чи варто йому виходити на поле:

«Нам було цікаво, що відбувається. Кожен, хто сидить навколо мене, знає, що я місцевий арбітр, не блискучого рівня. Спочатку я був трохи невпевнений. Вони зробили оголошення вдруге, і я подумав: «Ох, а що я втрачу?» Я не був на газоні «Фраттон Парку» з тих пір, як мені було 11 років, коли я грав у фіналі шкільного кубка в 1978 році.

Я величезний шанувальник «помпеїв», я був з клубом 50 років, я завжди був власником сезонного квитка. Адреналін піднявся. Мене хвилювали дві речі – одна, якщо трапиться спірне рішення, а також якщо «Портсмут» забʼє, як я буду реагувати?»