Tribuna/Футбол/Блоги/Все о футболе и не только/Огляд 31-го туру Бундесліги: Продовження гонки лідерів, а також неочікувані результати подвійного дербі Північного Рейну

Автор — Oleh Tereshchenko
9 травня, 08:44
2

До кінця сезону залишилося всього три гри. Цей 31-й тур запам’ятався погромом «вовків», неочікуваними перемогами «Герти» та «Аугсбурга». А також, двобоєм між «Фрайбургом» та РБ «Лейпцигом».

До Вашої уваги черговий огляд матчів чергового туру.

Бундесліга 1.

31 - й тур.

«Баєр 04» – «Кельн» 1:2 (1:2)

Адлі (28 хв.) – Зельке (14 хв., 36 хв.)

31-й тур Бундесліги розпочинало невеличке дербі Північного Рейну (у цьому турі їх було два), в якому леверкузенський «Баєр 04» на своєму полі приймав гостей із Кельну. «Козлам» вдалося перервати безпрограшну серію «аптекарів» (14 поєдинків без поразок у всіх змаганнях), підтвердивши статус однієї із самих непередбачуваних команд чемпіонату.

Вже на 14 хвилині Зельке, з передачі Кайнца вивів гостей уперед – 1:0. Але через 14 хвилин, Адлі відновив статус кво – 1:1. І тим не менш, до перерви футболісти «Кельна» забили ще один м’яч. Знову відзначився Зельке, але вже з передачі Тільмана – 2:1.

Господарі намагалися грати традиційно активно, але нічого не виходило попереду. Скоріш за все підопічні Хабі Алонсо, попросту, берегли сили на півфінальний матч Ліги Європи проти «Роми» Жозе Моуріньо.

До кінця гри цифри на табло так і не змінилися. Мінімальна перемога «Кельна» і підопічні Баумгарта зберігають за собою 11 місце, маючи у своєму активі 38 балів. У «Баєра 04» - 6 місце і 48 очок.

«Майнц 05» - «Шальке 04» 2:3 (0:1)

Баррейро (53 хв.), Каріколь (70 хв.) – Бультер (26 хв., 90+12 хв. пенальті), Краусс (60 хв.)

«Кобальтові» нанесли другу поспіль поразку «Майнцу 05» в чемпіонаті. У минулому турі «карнавальні» програли на виїзді футболістам «Вольфсбурга» (0:3), а тепер на своєму полі, в край напруженому матчі, поступилися «Шальке 04».

Перший тайм, крім забитого м’яча Бультера та жовтої картки Ажорка більше нічим не запам’ятався. А ось у другому трапилася справжня гольова феєрія. Спочатку господарі, завдяки Баррейро зрівняли рахунок – 1:1. Потім гості знову вийшли вперед. Влучним пострілом відзначився Краусс з передачі від Карамана. Але «Майнц 05», знову зробив рівними цифри на табло – 2:2.

Тим не менш «Шальке 04» продовжував тиснути на свого суперника. Господарі, завдяки своєму голкіперу Центнеру довго трималися. Але все ж таки пропустили в компенсований час. Головний арбітр додав 5 хвилин, які згодом перетворилися на всі 12 хвилин. Саме на останній доданій хвилині Бультер, реалізувавши пенальті, приніс перемогу гостям і дав можливість «кобальтовим» у цьому турі залишити зону вильоту і піднятися на 15 місце (30 балів). У «Майнца 05» залишилося 45 очок і 8 позиція в чемпіонаті.

«Фрайбург» - РБ «Лейпциг» 0:1 (0:0)

Кампль (73 хв.)

Ці дві команди двічі за тиждень зіграли один проти одного. Спочатку, у півфіналі національного Кубку, «бики» розгромили «фрайбуржців» з рахунком 5:1. А ось поєдинок чергового туру вийшов зовсім іншим – більш рівним. Тим не менш, долю матчу вирішив єдиний гол, який гості забили на 73 хвилині. Кевін Кампль протяг м’яч по центру, обійшовши двох опорних півзахисників і пробив за межами штрафного майданчику у правий від голкіпера кут – 1:0.

Ця мінімальна перемога «биків» дозволила їм вклинитися у боротьбу з «Уніоном» за бронзові медалі та путівку до ЛЧ. «Фрайбург», з 56 балами також може поборотися за зону Ліги Чемпіонів, знаходячись на 5 позиції.

«Гоффенгайм» - «Айнтрахт» Ф 3:1 (3:0)

Баумгартнер (8 хв.), Крамарич (41 хв. пенальті), Бебу (45+3 хв.) – Гьотце (54 хв.)

Франкфуртський «Айнтрахт» останнім часом радує своїх фанатів лише кубковими результатами. Підопічні Гласнера зуміли дістатися до фіналу і тепер мають шанс здобути путівку до єврокубків. Адже турнірне становище «орлів» не дає їм надії, навіть на місце в Лізі Конференцій.

У матчі 31-го туру футболісти «Айнтрахту» завітали в гості до «селян», які змогли порадувати свої вболівальників, обігравши своїх суперників з рахунком 3:1.

У першому таймі господарі спочатку забили з гри. На 8 хвилині Баумгартнер з передачі Гейгера відкрив рахунок. Згодом, Крамарич з пенальті, за 4 хвилини до кінця тайму подвоїв цифри на табло – 2:0. А вже у компенсований час Бебу потроїв рахунок – 3:0.

Після перерви ситуація на полі трохи змінилася. «Гоффенгайм» весь другий тайм грав у меншості і тим самим давав шанс «орлам» хоча б вирвати нічию. Але в результаті, «франкфуртці» змогли задовільнитися лише одним м’ячем, автором якого став Гьотце – 3:1, заслужена перемога «сільських».

Завдяки перемозі господарі трошки далі змогли піднятися у чемпіонаті – 14 позиція і 32 бали. «Айнтрахт» - 9 місце і 43 очки.

«Боруссія» М - «Бохум» 2:0 (1:0)

Гофманн (35 хв.), Штіндль (90+1 хв.)

Ще одне невеличке дербі Північного Рейну відбулося у Менхенгладбахсі. Місцева «Боруссія» приймала «Бохум». Гості без шансів, програли господарям. Навіть, не дивлячись на героїчний супротив Ріманна (7 сейвів), «незламні» пропустили два голи. Спочатку Гофманн, на 35 хвилині, відзначився з передачі Бенсебаїні. А згодом Штіндль, вже у другому таймі, на 91 хвилині встановив остаточний рахунок – 2:0.

Із-за поразки, «Бохум» знову скотився до зони вильоту. З 28 балами «незламні» займають 17 місце. «Жеребці» - усередині таблиці (39 балів і 10 місце).

«Аугсбург» - «Уніон» 1:0 (0:0)

Дрена Бельо (53 хв.)

Не дивлячись на травми провідних гравців (Гінкевич, Яго та ін.) «Аугсбург» зміг добути 3 бали. І цікаво те, що добув він їх у битві проти одного із лідерів Бундесліги і претендента на ЛЧ – берлінський «Уніон».

І якщо перший тайм завершився нулями на табло, то у другому – все змінилося. На 53 хвилині Варгас оформив гольову передачу на Бельо, який скористався нею на всі сто відсотків – 1:0. Мінімальна перемога дає шанс «Аугсбургу» залишитися у елітному дивізіоні. Поки що, вони йдуть на 13 позиції з 34 балами. Столичний клуб, поки що спустився з третьої позиції. Підопічні Фішера йдуть на 4 місці з 56 балами.

«Герта» - «Штутгарт» 2:1 (2:1)

Кемпф (29 хв.), Нідерлехнер (45 +2 хв.) – Гірассі (38 хв.)

«Герта», на своєму полі, у битві проти «швабів» за 6 балів порадувала своїх вболівальників першою перемогою при Дардаї.

Всі три голи матчу були забиті в першому таймі. Спочатку відзначився захисник Кемпф, який влучно пробив головою. Тим не менш, вже через 9 хвилин гості змогли зрівняти рахунок – 1:1. Але, все ж столичний клуб зумів вийти вперед у друге. Вже у додатковий час Нідерлехнер (з передачі Лукебакіо) на 92 хв. з близької відстані пробив голкіпера гостей – 2:1.

Не дивлячись на перемогу, «Герта» продовжує залишатися на останньому місці. «Штутгарт» - 16 позиція і 28 балів (у столичного клуба на 3 очки менше).

«Вердер» - «Баварія» 1:2 (0:0)

Шмідт (87 хв.) – Гнабрі (62 хв.), Сане (72 хв.)

Мюнхенцям не легко було у Бремені. Тим більше, що за «червоних» із-за травм не грали двоє основних гравці – Упамекано та Горецька.

Цей поєдинок «Баварія» перемогла за рахунок індивідуальної майстерності. «Музиканти» непогано грали як у першому так і у другому таймі. Але клас «червоних», як не крути, вищий за бременців. Завдяки цьому, а також майстерності Гнабрі і Сане, «Баварія» перемогла. Все, на що спромоглися господарі – гол престижу.

Завдяки перемозі, мюнхенці з 65 балами зберігають за собою перше місце. «Вердер» - 12 місце і 35 очок.

07.05.2023

«Боруссія» Д - «Вольфсбург» 6:0 (3:0)

Адеємі (14 хв., 59 хв., 64 хв. не реалізований пенальті), Алле (28 хв.), Мален (37 хв.), Беллінгем (54 хв., 86 хв.)

Завершувався тур протистоянням у Дортмунді, де місцева «Боруссія» приймала «Вольфсбург». Обидві команди були націлені на перемогу, адже «джмелі» б’ються з «Баварією» за чемпіонський титул, а «вовки» - за єврокубкову зону. В результаті сильнішими виявилися саме господарі поля. Адеємі та Беллінгем відзначилися дублем. Ще по одному м’ячу на свій рахунок записали Алле та Мален.

Підопічні Терзіча продовжують відставати від першого місця на один бал. А ось «вовки» будуть продовжувати битися за можливість застрибнути до останнього вагону поїзда, який поспішає до зони єврокубків.

Факти 31-го туру

Крамарич реалізував свій 23-й пенальті з 27 –ми спроб. Футболіст «Гоффенгайму» займає 15 місце у рейтингу кращих стрілків з одинадцяти метрів у Бундеслізі. Лідером є Манфред Кальтц, на рахунку якого 53 влучних удари. Далі за ним йдуть: Герд Мюллер (51 гол), Міхаель Цорк (49), Роберт Левандовський (40), Пауль Брайтнер (31), Лотар Маттеус (30), Сежад Саліхович (29), Йорг Бутт (26) і Макс Крузе (24).

Кевін Кампль став сьомим гравцем, котрий забив гол за РБ «Лейпциг» в якості запасного гравця в цьому сезоні. Цей факт свідчить про те, що у цьому сезоні «бики» мають досить сильну лавку запасних гравців, які можуть бути Джокерами матчі.

До цього, у «Лейпцига» ніколи не було такої кількості забитих голів футболістами, які виходили на заміну.