Tribuna/Футбол/Блоги/Все о футболе и не только/Огляд 28-го туру німецької Бундесліги: Гольова феєрія в Гельзенкірхені та Штутгарті, а також інші пригоди

Автор — Oleh Tereshchenko
18 квітня 2023, 11:09

28 –й тур став багатим на голи, де всього було забито 29 м’ячів. При тому, що шість поєдинків були зіграні в нічию. Крім статистики, слід зазначити, що відбулася чергова відставка головного тренера. Цього разу зміни відбулися в «Герті».

Бундесліга 1.

28 - й тур.

14.04.2023

«Шальке 04» – «Герта» 5:2 (2:1)

Скарке (3 хв.), Бультер (13 хв., 78 хв.), Теродде (48 хв.), Каміньскі (90+2 хв.) – Йоветич (45+3 хв.), Ріхтер (84 хв.)

28-й тур розпочинався битвою за виживання двох аутсайдерів – «Шальке 04» на своєму полі приймав столичну «Герту». Вболівальники стали свідками яскравого матчу, де обидві команди на двох забили сім м’ячів. Першими, вже на третій хвилині, відзначилися господарі поєдинку. Скарке обвів декількох берлінців, після чого розрядив свою гармату із-за меж штрафного майданчику. «Круглий» залетів майже в праву «дев’ятку» – 1:0. Через десять хвилин «кобальтові» подвоїли рахунок. Цього разу Скарке був у ролі асистента, а автором забитого м’яча – Бультер.

Потрохи гра вирівнялася і біля воріт «Шальке 04» раз по разу почали виникати гольові моменти. Як результат – у компенсований час гості все ж забили. Йоветіч підібрав м’яч за лінією штрафного майданчика після розіграшу кутового, після чого розрядив «круглого» в праву «дев’ятку» - 2:1.

У другому таймі «кобальтові» відзначилися ще тричі. Спочатку Терроде на 48 хвилині після пасу Карамана. Потім дубль оформив Бюльтер. За 6 хвилин до кінця основного часу Ріхтер трохи підправив цифри на табло – 4:2. Але останній постріл залишився за господарями, які вже у компенсований час забили п’ятий м’яч – 5:2.

Таким чином «кобальтові», завдяки перемозі, покинули останнє місце (17 позиція). А ось берлінці опустилися на саме дно чемпіонату. До речі, після цього матчу головний тренер «Герти» Шварц був звільнений з посади. Замість нього керівництво призначило Дардаї. Саме цей спеціаліст, на думку босів столичної команди повинен врятувати клуб від вильоту з першої Бундесліги.

15.04.2023

«Баварія» - «Гоффенгайм» 1:1 (1:0)

Павар (17 хв.) – Крамарич (71 хв.)

З початку поєдинку обидві команди не поспішали атакувати. «Селяни» мали впевнений вигляд, але першими пропустили гол. Вже на 17-й хвилині Павар, з подачі кутового від Кімміха, відкрив рахунок – 1:0. Здавалося, що підопічні Тухеля зможуть відігратися по повній, після поразки від «Манчестер Сіті» в Лізі Чемпіонів.

Але сталося не так, як хотіли мюнхенці. Десь у середині другого тайму гості, завдяки фолу від Мюллера, заробили перспективний штрафний в опорній зоні. Нападник «Гоффенгайма» Крамарич чудово вистрілив. М’яч пролетів над «стінкою» і відправився під праву штангу від Зоммера. Кіпер не врятував господарів.

Під кінець зустрічі «Баварія» влаштувала навалу на ворота гостей, але перемогу вирвати не вдалося.

Підопічні Матараццо трохи покращили своє становище - тринадцята позиція і 29 балів. Мюнхенці зберігають першу сходинку.

РБ «Лейпциг» - «Аугсбург» 3:2 (3:1)

Кампль (10 хв.), Вернер (32 хв., 35 хв.) – Маєр (5 хв.), Варгас (82 хв.)

Вже на початку зустрічі гості вийшли вперед. Яго вдало зіграв на Маєра і той влучним пострілом відкрив рахунок. Раптовий гол не став холодним душем для господарів. Навпаки, «бики» ще більше завелися і вже за десять хвили до кінця першого тайму забили три голи у відповідь. Героєм став Вернер. Спочатку він оформив гольову передачу, а потім ще й дубль.

Футболісти «Аугсбургу» змогли лише скоротити рахунок в зустрічі. На 82-й хвилині Варгас, із-за меж штрафного майданчика влучно пробив у правий кут воріт. Кіпер «Лейпцига» Блазвіх був безсилим. Остаточний рахунок – 3:2 на користь «биків», які завдяки цій перемозі ще ближче наблизилися до третього місця. Наразі вони йдуть четвертими, маючи у своєму активі 51 бал. «Аугсбург» з 29 балами займає чотирнадцяту позицію.

«Кельн» - «Майнц 05» 1:1 (0:1)

Любічич (51 хв.) – Ажорк (17 хв.)

У Кельні зустрічали дві команди, які за 7 турів до кінця чемпіонату мають виконати різні задачі. «Козли», не маючи шансів на потрапляння до зони єврокубків, прагнуть завершити сезон на мажорній ноті. А ось «карнавальники», навпаки, ще можуть поборотися. Тим більше, підопічні Свенссона мають непогану безпрограшну серію, яка з урахуванням з цим матчем, складає дев’ять ігор.

Гості забили першими і знову завдяки Ажорку. Гольовим пасом відзначився Відмер. Футболісти «Кельна» відігралися на початку другого тайму завдяки класному пострілу Любічича у нижній кут воріт.

Нічия, яка більше задовільнила «козлів», а ніж «Майнц 05». «Кельн» продовжує перебувати в середині турнірної таблиці (11 місце) з 32 очками. У «карнавальників» - 42 бали і 8 позиція в елітному дивізіоні.

«Штутгарт» - «Боруссія» Д. 3:3 (0:2)

Т. Кулібалі (78 хв.), Вагноман (84 хв.), Сілас (90+7 хв.) – Алле (26 хв.), Мален (33 хв.), Рейна (90+2 хв.)

У цьому турі вболівальники на «Мерседес-Бенц Арені» стали свідками справжнього футбольного трилера з великою кількістю забитих м’ячів та неочікуваною розв’язкою.

Хоча все розпочиналося не дуже добре для господарів поля. Перший тайм став для них повним провалом. На табло 0:2, а в стартовому складі – мінус один. Вже на 26-й хвилині гості вийшли вперед завдяки класній взаємодії Мален – Алле. Перший прострілив, а другий – чітко замкнув передачу. Через сім хвилин вже сам автор гольової передачі забив другий м’яч. Після подачі Брандтом кутового, захисники суперника винесли «круглого», але його підхопив Мален. Футболіст виграв підбір і влетівши до штрафного майданчика точно пробив у правий нижній кут – 2:0 на користь «джмелів» і здавалося, що справа зроблена. Тим більше, що на 39 хвилині зустрічі господарі взагалі залишилися в меншості. За другу жовту з поля було видалено Мавропаноса. І тут, щось нібито клацнуло всередині футболістів дортмундської «Боруссії».

У другому таймі хід гри змінився, а сама кульмінація настала за дванадцять хвилин до кінця основного часу. Спочатку Кулібалі відіграв один м’яч, а потім Вагноман на 84 хвилині зрівняв рахунок – 2:2. Але на цьому матч не закінчився. Головний суддя Осмерс компенсував шість хвилин до основного часу. І вже на 92 хвилині Рейна зігравши вдало на добиванні, здавалося ставить остаточну крапку в матчі – 3:2. Але, ні. На сьомій компенсованій хвилині господарі все ж зрівняли рахунок. Сілас, вдало скориставшись закидом м’яча від Вагномана, з одинадцяти метрів вразив лівий нижній кут воріт Кобеля – 3:3.

«Боруссія», зігравши в нічию, втратила можливість вийти на перше місце. Відстань від «Баварії» залишається тією ж – 2 бали. «Шваби» залишилися в зоні стикових поєдинків (16 місце).

«Айнтрахт» - «Боруссія» М. 1:1 (0:1)

Коло Муані (83 хв.) – Гофманн (13 хв.)

У Франкфурті місцевий «Айнтрахт» приймав менхенгладбахську «Боруссію». Обидві команди в останній час мало перемагали, тому кожній із них хотілося отримати завітні три бали. Першими забили гості. Вже на 13 хвилині зустрічі Гофманн з передачі Тюрама відкрив рахунок у грі. Господарі змогли зрівняти цифри на табло лише на 83-й хвилині, коли Аліду вдало зіграв на Коло Муані, який пробив точно в нижній кут воріт – 1:1.

Підсумкова нічия не задовільнила обидві команди. Набравши по одному балу, вони розташувалися таким чином – «орли» на 7 позиції (42 очка), а «жеребці» - 10 місце (36 балів).

16.04.2023

«Вердер» - «Фрайбург» 1:2 (0:0)

Філіпп (46 хв.) – Шаллай (67 хв.), Гелер (71 хв.)

У Бремені все вирішилося у другому таймі, а сам поєдинок не можна назвати простим для гостей. «Фрайбуржці» вже пропустили першими на 46 хвилині. «Бразильці із Брайсгау» були змушені відіграватись. І тут у нагоді стала пара форвардів Шаллаї – Геллер, кожний із яких оформив по забитому голу. Здобувши перемогу, гості продовжують боротися з «Лейпцигом» за лігочемпіонівську зону. Поки що «фрайбуржці» на 5 місці, але різниця з 4 позицією складає лише одне очко. «Вердер» на 12 сходинці чемпіонату з 32 балами.

«Уніон» - «Бохум» 1:1 (1:0)

Юранович (45+3 хв.) – Штегер (пенальті 55 хв.)

Ще одна битва одного із лідерів чемпіонату з аутсайдером закінчилася бойовою нічиєю. Цього разу «Уніон» на своєму полі зіграв 1:1 з «Бохумом». Першими забили господарі. Юранович, у компенсований час першого тайму чудово розігравши штрафний, пробив чітко по воротам – 1:0.

Після перерви «Бохум» заграв краще, ніж у першій половині зустрічі. І в результаті «незламні» отримали право на пробиття пенальті. Штегер чітко реалізував одинадцятиметровий – 1:1.

На 61 хвилині «Уніон» взагалі залишився вдесятьох. Еккель отримав другу жовту картку і був вимушений покинути поле. Гості не змогли скористатися кількісною перевагою. У свою чергу берлінці змогли забити другий м’яч, але головний арбітр за допомогою VAR не зарахував гол, побачивши там офсайд. Фінальний свисток зафіксував цифри на табло – 1:1.

Після цієї нічиї «Уніон» (52 бали) поки, що залишається на третій сходинці. «Бохум» продовжує боротьбу за виживання (15 позиція і 27 очок).

«Вольфсбург» - «Баєр 04» 0:0

Закривав 28-й тур поєдинок «Вольфсбург» - «Баєр 04». Обидві команди мали можливості аби перемогти. Але бездоганно грали кіпери – Кастелс і Градецькі. В результаті страж воріт «Вольфсбурга» став одним із найкращих у турі.

«Баєр 04» продовжуе йти на шостій позиції з 44 балами. У «вовків» шанси ще є на єврокубкову зону - 40 балів і дев'ята позиція.