Tribuna/Футбол/Блоги/Все о футболе и не только/Огляд 24 туру Бундесліги: Гольова феєрія у двох вогняних дербі, безнадійний «Гоффенгайм», битва «музикантів» з «аптекарями

Автор — Oleh Tereshchenko
14 березня 2023, 08:50

24-тур першої Бундесліги виявився напрочуд гольовим. У 9 поєдинках команди забили 31 м’яч (у середньому 3,4 за гру). Порадували прихильників німецького футболу і два вогняних дербі у Мюнхені та Гельзенкірхені – «Аугсбург» дав бій «Баварії», продемонструвавши «ПСЖ» як треба забивати три м’ячі у гостях, а «Шальке 04» програючи 1:2 дортмундцям, все ж таки зумів здобути нічию і не дав «джмелям» наздогнати підопічних Терзіча. Щодо інших результатів, то неочікувана поразка «Кельна» від аутсайдера, а також продовження битви групи команд за позиції у зоні єврокубків.

24-й тур.

10.03.2023

«Кельн» – «Бохум» 0:2 (0:1)

Штегер (9 хв. пенальті), Машович (76 хв.)

У Кельні місцеві «козли» несподівано отримали поразку від аутсайдера Бундесліги «Бохума». «Незламні», виправдовуючи своє прізвисько, зуміли обіграти господарів на їх полі - 2:0. Вже на 9-й хвилині Штегер з пенальті відкрив рахунок. А за 14 хвилин до кінця матчу Машович, з передачі Асано його подвоїв.

Завдяки перемозі футболісти «Бохума» покинули останню сходинку в турнірній таблиці і перемістилися на 14-у позицію.

11.03.2023

«Баварія» - «Аугсбург» 5:3 (4:1)

Ж. Канселу (15 хв.), Павар (19 хв., 35 хв.), Сане (45 хв.), Девіс (74 хв.) – Беріша (2 хв., 60 хв.), І. Кардона (90+3 хв.)

Невеличке «Баварське дербі» у Мюнхені непередбачено пройшло з гольовою феєрією. На двох команди забили 8 м’ячів, а сам «Аугсбург» продемонстрував «ПСЖ» як треба забивати «червоним».

Вже на 2 хвилині зустрічі гості вийшли вперед. Відзначився нападник «Аугсбурга» Беріша. Цей гол для господарів став таким собі подразником, червоною ганчіркою для бика. Футболісти «Баварії» за 40 хвилин завдяки дублю Павара та точними пострілам від Канселу та Сане пішли на перерву з рахунком 4:1. До речі, перший м’яч французького захисника став окрасою цього поєдинку. Якщо детальніше, то після подачі зі стандарту де Лігт буквально зім’яв Гумни, а Мане із дальнього краю штрафного майданчика відпасував через себе на Павара, який випередивши Бельо, боковими «ножицями» з лінії воротарської площадки увігнав «круглого» в кут воріт.

У другому таймі знову першими забили гості. Зоммер перед собою відбив досить потужний удар Маєра, а поспішаючого на добивання Кардоне у штрафному майданчику збив де Лігт. Пенальті чітко реалізував Беріша, який зробив дубль у цьому матчі – 4:2.

За 30 хвилин до кінця гри обидві команди ще устигли відзначитися по одному разу. Спочатку Девіс у падінні переправив м’яч у дальній кут воріт кіпера гостей – 5:2. А уже у компенсований час Кардона, з прострілу Варгаса, розстріляв створ воріт Зоммера і встановив остаточний рахунок зустрічі – 5:3.

Після цієї перемоги підопічні Нагельсмана продовжують очолювати першу Бундеслігу, випереджаючи дортмундців на 2 бали (це стало відомо після «Рурського дербі). «Аугсбург» продовжує посідати 13-ту сходинку чемпіонату.

«Айнтрахт» Ф. - «Штутгарт» 1:1 (0:0)

С. Роде (55 хв.) – Сілас (75 хв.)

Франкфуртські «орли» продовжують боротися за потрапляння до зони Ліги Чемпіонів, тому кожні втрачені бали, за 10 турів до кінця чемпіонату, можуть дорого їм коштувати. Матч з одним із аутсайдерів Бундесліги обернувся якраз для «Айнтрахту» поєдинком втрачених можливостей. У цій зустрічі «Штутгарт» завоював один бал, а «орли» втратили два.

Перший тайм завершився нульовою нічиєю, при повній перевазі господарів поля. Вже через десять хвилин після початку другої сорокап’ятихвилинки Роде, з відскоку «круглого», відкрив розкішним ударом у «дев’ятку» рахунок у матчі. Але вже через двадцять хвилин «штутгарці» зрівняли рахунок. Сіласі з передачі Харагуті зумів змінити цифри на табло – 1:1.

«Айнтрахт» продовжує йти на 6-й позиції, відстаючи від зони ЛЧ на 5 балів. «Шваби» - 16 місце і 20 очок.

«Герта» - «Майнц 05» 1:1 (1:0)

Дж. Нганкам (18 хв.) – Ажорк (57 хв.)

Берлінці продовжують битися за виживання в елітному дивізіоні. Кожний бал для «Герти» на вагу золота. Щодо «Майнцу 05», то команда Бо Свенссона також б’ється, але не за виживання, а за єврокубкову зону.

Сам поєдинок пройшов у досить рівній, та посередній боротьбі. Тим не менш, вже на 18 хвилині зустрічі господарі заробили пенальті і Нганкам, чітко реалізувавши одинадцятиметровий, вивів берлінців уперед. «Майнц 05» зумів відігратися завдяки своєму нападнику Ажорка, який після асисту від Баррейро вразив дальню «дев’ятку» господарів – 1:1.

«Герта» продовжує зберігати 15-у позицію, а «Майнц 05» йде на 7-му місці.

Рб «Лейпциг» - «Боруссія» М. 3:0 (0:0)

Т. Вернер (58 хв.), Е. Форсберг (71 хв. пенальті), Й. Гвардіол (80 хв.).

Свій домашній поєдинок РБ «Лейпциг» проводив проти «жеребців» із Менхенблагбаха. І у цьому матчі все вирішилося у другому таймі. За рахунку 0:0, на 53-й хвилині футболісти «Боруссії» отримали право на пробиття пенальті. Плеа не погано вдарив у правий від себе кут, але кіпер господарі Бласвіх витягнув цей м’яч. І вже через п’ять хвилин футболісти РБ «Лейпциг» повели в рахунку. Автором забитого гола став Вернер, який скориставшись помилкою Коне, розрядив «круглого» так, що він після перекладини воріт влетів у сітку – 1:0.

Гості могли відігратися, але все той же Плеа, мало того, що не забив, ще й порушив правила у своїй власній штрафній. На відмінно від «жеребців», господарі забили свій пенальті - відзначився Форсберг. Через дев’ять хвилин, він зумів прикластися і до третього голу. Після його навісу з правого кутового прапорця, Поульсен скинув «круглого» головою до вратарського майданчику, де Гвардіол підставив ногу і відправив м’яча у ціль – 3:0.

Після цієї перемоги РБ «Лейпциг», разом із «Уніоном» та «Фрайбургом» ще більш загострив свою боротьбу за бронзові медалі чемпіонату.

«Шальке 04» - «Боруссія» Д. 2:2 (0:1)

М. Бультер (50 хв.), Караман (79 хв.) – Н. Шлоттербек (38 хв.), Р. Геррейро (60 хв.)

«Рурське дербі» чим цікаве? Не дивлячись на те, де? На яких полюсах розташовані команди – бій обов’язково буде. Героєм цього протистояння для «Шальке 04» став Бультер, який двічі допоміг господарям зрівняти рахунок. Спочатку, він добив м’яч у пусті ворота, а потім за десять хвилин до кінця основного часу, виконав навіс «круглого» на Карамана, який прямо під штангу відправив його головою у ворота.

Взагалі, те, що «Боруссія» не перемогла – вина самої «Боруссії». Весь поєдинок нагадував сценарій культового мультфільму «Том і Джері». Хитра миша завжди втікала від кота саме тоді, коли той розслабляв хватку. Гості відкрили рахунок першими під кінець першого тайму. Геррейру скинув на Щлоттербека і той пробив за межами штрафного майданчика у дальній кут воріт. Кіпер господарів Ферманн не зумів врятувати команду.

Після перерви, дортмундці трохи розслабилися, за що і поплатилися. Як вже було сказано вище, зрівняв рахунок Бультер. Через десять хвилин гості знову вийшли вперед завдяки Джану та Геррейру. Перший асистував, а другий забивав. Тим не менш, знову футболісти «Шальке 04» зрівняли рахунок.

Фінальний свисток зафіксував бойові – 2:2. Завдяки цій нічиї дортмундці відпустили мюнхенців на 2 бали, займаючи з 50 очками друге місце в Бундеслізі. «Кобальтові» продовжують займати передостанню позицію в першій Бундеслізі.

12.03.2023

«Фрайбург» - «Гоффенгайм» 2:1 (1:0)

Еггештайн (5 хв.), Р. Доан (89 хв.) – Стіллер (49 хв.)

«Гоффенгайм» дав справжній бій «Фрайбургу» у гостях і мав можливість, заробити один бал. Але, за 5 хвилин до кінця матчу «сільські» залишилися у меншості (Кабак отримав другу жовту), що зіграло на руку господарям. На 89 хвилині вони зуміли дотиснути гостей. Автором переможного голу став Доан, який з передачі Вайсхаупта забив другий м’яч у ворота «Гоффенгайму».

Після цієї перемоги «Фрайбург», перебуваючи на 5-му місці (45 балів), продовжує боротися за зону ЛЧ та бронзові медалі чемпіонату. «Сільські», маючи 19 балів, замикають першу Бундеслігу.

«Вердер» - «Баєр 04» 2:3 (1:1)

М. Дукш (30 хв.), Н. Фуллькруг (86 хв. пенальті) – М. Баккер (34 хв.), Дж. Фрімпонг (56 хв.), А. Гложек (83 хв.)

На «Везерштадіоні» відбулася справжня перестрілка. Підопічні Хабі (Чаві) Алонсо намагаються зачепитися за зону єврокубків. У свою чергу «Вердер», закріпившись в середній частині таблиці, також був не проти перемоги, або хоча б одного балу до свого доробку.

Першими забили господарі. На 30 хвилині відзначився Дукш, з передачі Фуллькруга. Але «аптекарі» дуже швидко зрівняли рахунок - Беккер з передачі Фрімпонга. У другому таймі вже сам Фрімпонг вивів «Баєр 04» уперед . А на 83 хвилині Гложек, після навісу від Паласіоса, чудовим ударом головою зробив рахунок 3:1. Через три хвилини Фуллькруг з пенальті, зміг скоротити цифри на табло до мінімуму – 2:3. Але на більше господарям не вистачило. «Аптекарі» здобули 3 бали і перемістилися на 9-у позицію, наближаючись ближче до єврокубків. «Вердер» перебуває на 11-у місці.

«Вольфсбург» - «Уніон» 1:1 (0:0)

Ф. Віммер (84 хв.) – Й. Юранович (72 хв. пенальті)

Останній матч 24-го туру відбувся у Вольфсбурзі. «Уніон» не втримав перемогу, пропустивши за 6 хвилин до основного часу. Хоча після того як Юранович відзначився з пенальті, здавалося, що столичні зможуть перемогти. Тим не менш господарі змогли вицарапати собі один бал. Віммер з кута штрафного майданчика, з передачі Парадеса, розрядив м’яча по центру воріт.

«Уніон» скотився вже на 4-у позицію, але зберігає шанси на боротьбу за призові місця та зону Ліги Чемпіонів. «Вовки» йдуть на 8-й сходинці і продовжують боротися за місце у єврокубках.

P.S. У другій Бундеслізі всі три лідери турнірної таблиці не здобули перемоги. До того ж, «Гамбург» та «Дармштадт 98» зазнали поразки від «Карлсруе» та «Армінії» відповідно. «Гайденгайм» зумів у менщості зіграти в нічию 1:1 з «Фортуною» із Дюссельдорфа. Інші результати поєдинків: «Кайзерслаутерн» – «Зандхаузен» 2:2; «Нюрнберг» - «Айнтрахт» Б. 2:0; «Магдебург» – «Падерборн 07» 0:0; «Санкт-Паулі» - «Гройтер Фюрт» 2:1; «Ганновер 96» - «Ганза» 1:1; «Гольштейн» Кіль - «Ян Регенсбург» 1:2.

Щодо третього дивізіона, то лідер турнірної таблиці «Ельферсберг» у меншості зіграв у нічию з аутсайдером «Меппеном» (19 позиція) – 2:2. «Фрайбург ІІ» переміг «Інгольштадт» 1:0 і зберігає за собою 2-е місце. «Оснабрюк» переміг «Ольденбург» 2:0 і наблизився на відстань одного балу від третього місця, яке займає «Веєн» (який до речі програв «Саарбрюкен» 0:2).