Tribuna/Футбол/Блоги/Все о футболе и не только/Історичний рекорд «Шальке 04», німецький тріумвірат та перемога «жеребців»: Огляд 21 туру Бундесліги (коротко)

Автор — Oleh Tereshchenko
20 лютого 2023, 23:22
5

21 тур німецької Бундесліги пройшов за три дні. Деякі результати були досить непередбачуваними, а деякі – навпаки, прогнозованими. Так, наприклад, ні у кого не виникало сумнівів, щодо перемоги Дортмунда у зустрічі проти столичної «Герти». У той же час, «Уніон», міг скористатися осічкою мюнхенців у Менхенгладбасі, але аутсайдер чемпіонату «Шальке 04» не дав цієї можливості. РБ «Лейпциг» та франкфуртський «Айнтрахт», також мають свої погляди на перерозподіл місць у Бундесліги, а тому продовжують переслідувати трійку лідерів.

17.02.2023

«Аугсбург» - «Гоффенгайм» 1:0 (0:0)

Єнсен (88 хв.)

Тур розпочався у п’ятницю поєдинком «Аугсбург» - «Гоффенгайм». Гра була рівною і майже без гольових моментів. Хіба що, запам’яталися – швидкі голи господарів на початку кожного з таймів, які були не зараховані VAR.

У цілому, все йшло до нульової нічиї, але на 88-й хвилині героєм зустрічі для господарів став Єнсен, який забивши гол, допоміг їм закріпитися на 13-й позиції турніру з 24 очками. А «сільські», не дивлячись на заміну тренера, не покращують свого результату, займаючи 15-ту сходинку з 19 балами.

18.02.2023

«Штутгарт» - «Кельн» 3:0 (1:0)

Жил Діаш (9 хв.), Соса Б. (59 хв.) і Кулібалі Т. (74 хв.)

«Вольфсбург» - РБ «Лейпциг» 0:3 (0:1)

Форсберг Е. (14 хв.), Лаймер К. (85 хв.) і Собослай Д. (90+2 хв.)

«Бохум» - «Фрайбург» 0:2 (0:1)

Грегорич М. (31 хв.) і Гелер Л. (51 хв.)

«Боруссія» М. – «Баварія» Мюнхен 3:2 (1:1)

Штіндль Л. (13 хв.), Гофманн Й (55 хв.) і Тюрам М (84 хв.) – Чупо-Мотінг М. (35 хв.) і Тель М. (90+3 хв.)

«Айнтрахт» Ф. – «Вердер» 2:0 (1:0)

Фрідль М. автогол (8 хв.) і Коло Муані Р. (52 хв.)

У суботу тур продовжили ще п’ять поєдинків. «Штутгарт» приймав на своєму полі «Кельн», який не погано стартував після паузи. У доробку «козлів» ні однієї поразки. Але у цей день «червоно-білі» були не в ударі і програли з різницею у три голи. Завдяки своїй домашній перемозі «шваби» змогли піти з передостаннього місця і зараз займають 14-у позицію з 19 балами. «Кельн» перебуває на своєму 12-у місці з 26 очками.

«Бохум» перші півгодини на рівних грав проти гостей, не дивлячись на те, що команди знаходяться на різних полюсах турнірної таблиці. Тим не менш «Фрайбург» все ж таки зміг забрати свої 3 бали і закріпитися в квартеті лідерів.

В кінці першого тайму Грегорич відкрив рахунок. А через 6 хвилин, після початку другої сорокап’ятихвилинки, Лукас Гелер подвоїв рахунок. Ще більш ускладнили своє становище господарі, коли на 63 хвилині Антоні Лосілла отримав червону картку і залишив «Бохум» у меншості. Поразка 0:2 від «Фрайбурга» і підопічні Томаса Леча на 16-й позиції.

Щодо РБ «Лейпциг», то після невдач у двох останніх турах, здавалося, що у них намітилася ігрова криза. Але у гостьовому матчі проти «Вольфсбурга» підопічні Марко Розе не мали проблем і у деякій мірі змогли виправитися. Вже на 14 хвилині Форсберг відкрив рахунок у зустрічі. Шведському нападнику вдався чудовий удар за межами карного майданчику. Після цього, гості повністю захопили перевагу у матчі, при цьому в кінці першого тайму могли подвоїти рахунок. Але голкіпер «вовків» Кастельс врятував команду, зробивши гарний сейв, після удару Раума з 14 метрів. У перерві, господарі зробили дві заміни, завдяки яким вирівняли гру і навіть могли забити. Але цього разу «Лейпциг» врятував Блазвіх, який чудово парирував небезпечний удар від Нмеча.

Ближче до кінця поєдинку гості знову перехопили хід гри і за 5 хвилин до кінця матчу забили два голи. Влучними пострілами відмітилися – Конрад Лаймер (з передачі Нкунку) та Домінік Собослай (з передачі Шлягера). Остаточний рахунок – 3:0 на користь РБ «Лейпцига» і команда Розе (з 39 очками) на 5-у місці. «Вовки» (з 30 балами) на 7-й сходинці чемпіонату.

«Вогняним» видався матч в Менхенгладбасі, де місцева «Боруссія» приймала лідера Бундесліги мюнхенську «Баварію». Це був досить важкий поєдинок для підопічних Фарке, не дивлячись на те, що більше 80 хвилин гості перебували у меншості. Захисник Упомекано заробив червону картку за фол останньої надії проти нападника «жеребців» Плеа. Отримавши кількісну перевагу «Боруссія» одразу забила. Автором м’яча став Штіндль. Але за десять хвилин до перерви мюнхенці зрівняли цифри на табло - 1:1. Бомбардир «Баварії» Чупо-Мотінг вдало підставив свою ногу під «круглого», після прострілу Девіса.

Але після перерви господарі поля скориставшись своєю чисельною перевагою довели рахунок до переможного. Спочатку Гофманн, а потім і Тюрам-молодший зробили 3:1. На все, що спромоглися мюнхенці – це на один м’яч від 17-річного нападника Теля. Остаточний рахунок – 3:2 на користь «Боруссії» (29 очок), яка займає 8-у позицію у чемпіонаті. У свою чергу «Баварія» залишається на 1-у місці з 43 балами.

«Айнтрахт» на своєму полі приймав середняка Бундесліги бременський «Вердер». Вже на 8-й хвилині Марко Фрідль став автором автоголу. Взагалі гості лише один раз за гру змогли нанести удар по воротах франкфуртців. У свою чергу, «орли» дуже впевнено контролювали гру і були близькими до успіху. Гол Коло Муані на початку другого тайму повністю убив інтригу матчу. Завдяки цій перемозі «Айнтрахт» (з 38 балами) дуже щільно підібрався до «Лейпцига». І шоста позиція є тимчасовою для франкфуртського колективу. У свою чергу, бременці з 27 балами перебувають на 11-у місці.

19.02.2023

«Уніон» - «Шальке 04» 0:0

«Боруссія» Д. - «Герта» 4:1 (2:0)

Адеємі К. (27 хв.), Мален Д. (32 хв.), Ройс М. (76 хв.) і Брандт Ю. (90 хв.) – Тусар Л. (46 хв.)

«Баєр 04» - «Майнц 05» 2:3 (1:2)

Амірі Н. (32 хв.) і Шик П. (58 хв.) – Сасі А (26 хв.), Баррейро Л. (45+4 хв.) і Інгвартсен М. (82 хв.)

Закінчували цей тур три недільні поєдинки. Потенційний лідер чемпіонату «Уніон» Берлін приймав вдома аутсайдера із Гельзенкірхена «Шальке 04». Не дивлячись на величезну різницю в турнірній таблиці, суперники дивилися більш-менш рівно. Гості навіть частіше били по воротам, але рахунок так і не змінився – 0:0. Для берлінців це перша втрата балів у офіційних та товариських матчів із середини листопада. «Уніон» з 43 балами наздогнав «Баварію». Мюнхенці лише завдяки різниці голів випереджають столичну команду. «Кобальтові» після четвертої нічиї підряд залишаються на останньому місці. Для Бундесліги цей матч став історичним. Так як «Шальке 04» став першим клубом в історії німецького чемпіонату, який звів чотири поєдинки підряд в нульову нічию.

У Дортмунді місцева «Боруссія» приймала столичну «Герту». В минулому турі берлінський клуб перервав низку невдач, обігравши іншу «Боруссію» із Менхенгладбаха 4:1.

У цьому поєдинку футболісти «Герти» частіше били по воротах «джмелів» і тим не менш все рівно були розгромлені. Вже на 27 хвилині рахунок відкрили господарі матчу. Адеємі підправив п’яткою політ м’яча, після удару Марка Ройса. Через 5 хвилин Мален, за передачі того ж Адеємі подвоїв рахунок – 2:0. На початку другого тайму берлінці змогли скоротити до мінімуму цифри на табло – 2:1. Але промінчик надії для столичної команди згас за 14 хвилин до кінця гри. Спочатку Марко Ройс зі штрафного відправив третій м’яч у ближню «дев’ятку» воріт Крістансена. Крапку у цьому поєдинку на 90-й хвилині поставив Юліан Брандт, який реалізував вихід «сам на сам» – 4:1.

Після цієї перемоги «джмелі» разом з «Баварією» та «Уніоном», маючи однакову кількість очок, лідирують у Бундеслізі. «Герта» залишається на передостанньому місці з 17-а балами.

Заключний поєдинок туру відбувся у Леверкузені, де у гості до «Баєру 04» завітав «Майнц 05». Середняки чемпіонату видали результативний матч. «Аптекарі» почали дуже активно і на екваторі першого тайму могли повести у рахунку, але не забили пенальті.

Після цього обидві сторони почали обмінюватися гольовими ударами. На 26-й хвилині Сасі вивів гостей вперед. Але, через 6 хвилин Амірі зрівняв рахунок – 1:1. У компенсований до першого тайму час півзахисник «Майнца 05» Баррейро допоміг своїй команді піти на перерву у статусі переможця. Але на 58 хвилині нападник «Баєра 04» знову зрівняв цифри на табло – 2:2.

У цій гойдалці гості все ж змогли вирвати перемогу у кінці гри. Все вирішив пенальті, який забив Інгвартсен. Після цього успіху «Майнц 05» піднявся на 9-у сходинку турнірної таблиці, а «Баєр 04» навпаки – опустився вниз на 10-у позицію.