Tribuna/Легка атлетика/Блоги/Камон, ран!/Підсумки Чемпіонату світу з легкої атлетики. Головна подія липня та 2022 року

Підсумки Чемпіонату світу з легкої атлетики. Головна подія липня та 2022 року

Блог — Камон, ран!
1 серпня 2022, 09:02

Сьомий випуск дайджесту бігових подій

Головною та найцікавішою подією в липні безперечно став Чемпіонат світу з легкої атлетики, що пройшов в Юджині, штат Ореґон. Це перший міжнародний глобальний турнір з легкої атлетики на території США.

Виступ української збірної

В цьому році українським легкоатлетам вдалось здобути дві медалі глобального чемпіонату. В четвертий день змагань Андрій Проценко посів третє місце у стрибках у висоту з результатом 2.33 м, а вже на наступний день, в аналогічній дисципліні, Ярослава Магучіх (2.02 м) здобула срібну нагороду.

Окрім цього, деяким з наших спортсменів вдалось пробитись до фінальних змагань у своїх дисциплінах:

• Ганна Шевчук та Олена Собчук фінішували 11-ю (1:31:19) та 12-ю (1:31:42) відповідно, у фіналі зі спортивної ходьби на 20 км;
  • This page contains the following errors:error on line 1 at column 113: Opening and ending tag mismatch: br line 1 and div Below is a rendering of the page up to the first error.Михайло Кохан із найкращим результатом сезону посів 7-ме місце у фіналі з метання молота (78.83);
  • This page contains the following errors:error on line 1 at column 110: Opening and ending tag mismatch: br line 1 and div Below is a rendering of the page up to the first error.Ірина Геращенко вперше у кар'єрі підкорила висоту 2.00 та стала четвертою у стрибках у висоту;
  • У своєму третьому фіналі Чемпіонатів світу, Анна Рижикова фінішувала восьмою в бігу на 400 метрів з бар'єрами з результатом 54.93 с;
  • This page contains the following errors:error on line 1 at column 90: Opening and ending tag mismatch: br line 1 and div Below is a rendering of the page up to the first error.Марина Бех-Романчук стала восьмою у фіналі зі стрибків у довжину - 6.82 м.

Чемпіонський титул світової рекордсменки на 10 000 метрів

Чинна рекордсменка світу на дистанції 10 000 метрів Летесенбет Гідей (Ефіопія) додала до своїх здобутків титул чемпіонки світу, обійшовши у фіналі представниць кенійської збірної Хеллен Обірі та Маргарет Кіпкембой.

У чоловіків, Джошуа Чептегей, якому також належить світовий рекорд на цій дистанції, впевненно захистив звання чемпіона світу.

Рекорди Чемпіонату світу на марафоні та перфоманс американок

Представники збірної Ефіопії Тамірат Тола та Готітом Гебресласе здобули перемоги на марафоні з новими рекордами змагань.

У чоловіків, Тамірат Тола, який після тридцятого кілометра почав пришвидшувати темп, в підсумку фінішував на хвилину раніше від своїх переслідувачів з новим рекордом змагань - 2:05:36. Варто також зазначити канадця Камерона Левінса, який посів четверте місце та оновив національний рекорд - 2:07:09.

Жіночий марафон був повний драми та швидких результатів. Спочатку, після 18-го кілометра, зійшла з дистанції чинна чемпіонка світу Рут Чепнгетіч, а за кілометр до фінішу Готітом Гебресласе залишила позаду Джудіт Корір, яка лідирувала другу половину дистанції, та здобула перемогу з новим рекордом чемпіонату - 2:18:11.

Також, до першої десятки фінішерів потрапили три представниці американської збірної. На п'ятому місці розташувалась Сара Голл з результатом 2:22:10, а Емма Бейтс з особистим рекордом 2:23:18 та рекордсменка США Кіра Д'Амато (2:23:23), яка була включена до складу збірної лише на початку липня, на сьомому та восьмому місці відповідно.

Четверта нагорода для Фаіт Кіп'єгон та медалі британців на дистанції 1500 метрів

Дворазова олімпійська чемпіонка Фаіт Кіп'єгон продовжує збирати нагороди на дистанції 1500 метрів. На цей раз до своєї скарбнички вона додала золоту медаль чемпіонату світу (3:52.96). В цілому її послужний список виглядає наступним чином: срібло (2015, 2019 роки) та золото (2017, 2022 роки) чемпіонатів світу, а також дві золоті медалі Олімпіади 2016 та 2020 року.

Не дивлячись на те, що від самого початку забігу Гудаф Цегай (3:54.52) задала шалений темп та припиняла будь-які спроби Кіп'єгон зайняти першу позицію, Фаіт все ж таки вдалось менш ніж за коло до фінішу обійти суперницю та здобути перемогу. Третє місце у цьому пекельному забігу виборола представниця Великої Британії - Лора Мьюр (3:55.28).

Проте для британців це була не єдина медаль на цій дистанції. Однією з найбільших сенсацій стала перемога Джека Вайтмана в бігу на дистанції 1500 метрів. Більше детально писав про це в окремому пості:Run is coming home. Королівська перемога Джека Вайтмана на Чемпіонаті світу з легкої атлетики

Британцю вдалось обійти олімпійського чемпіона Якоба Інґебріґтсена та здобути золоту нагороду з особистим рекордом 3:29.23. Інґебріґтсену дісталось срібло (3:29.47), а третє місце також неочікувано посів іспанець Мохамед Катір (3:29.90).

Чинний чемпіон світу кенієць Тімоті Черуйот (3:30.69) та його товариш по команді Абель Кіпсанґ (3:31.21), котрий виходив на старт, як лідер сезону, посіли шосте та сьоме місце відповідно.

За крок до золотого дублю

У фінальному забігу на 5000 метрів до срібних медалей цьогорічного чемпіонату світу, Гудаф Цегай та Якоб Інґебріґтсен додали золоті нагороди.

Для Гудаф Цегай ця перемога стала першою золотою медалю літніх чемпіонатів світу. До цього в неї, окрім срібної нагороди на дистанції 1500 метрів цього року, була бронза чемпіонату світу 2019 року (1500 метрів) та олімпійських ігор 2020 року (5000 метрів).

У чоловічому забігу Якоб Інґебріґтсен, зробивши висновки після забігу на 1500 метрів, грамотно пробіг в тактичному плані та здобув впевнену перемогу.

З самого початку тримався у хвості пелотону, поступово переміщуючись в середину, коли темп забігу почав сповільнюватися, а за кілометр до фінішу обійшов суперників. Окрім цього, Інґебріґтсен декілька разів скористався пунктом харчування, щоб попити води. На момент старту температура на стадіоні досягла позначки +32 градуси за Цельсієм.

Звісно, це лише мала частина того, що відбулось на стадіоні Хейворд Філд в ці десять днів.

• Бронзова нагорода Еллісон Фелікс в змішаній естафеті 4х400 метрів, яка стала для неї 19 в кар'єрі. Найтитулованіша спортсменка в історії легкої атлетики прийняла рішення про завершення виступів на професійній арені;
  • Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс здобула п'яту золоту медаль чемпіонатів світу в індивідуальному заліку на дистанції 100 метрів;
  • Бразилець Алісон Дос Сантос переміг світового рекордсмена та чинного олімпійського чемпіона Карстена Ворхольма та виграв золото в бігу на 400 метрів з бар’єрами;
  • This page contains the following errors:error on line 1 at column 102: Opening and ending tag mismatch: br line 1 and div Below is a rendering of the page up to the first error.Нора Джеруто побила рекорд чемпіонату в бігу на 3000 метрів з перешкодами серед жінок;
  • Черговий світовий рекорд Сідні Маклафлін на дистанції 400 метрів з бар'єрами. Це вже четвертий випадок, коли Маклафлін оновлює світовий рекорд;
  • This page contains the following errors:error on line 1 at column 310: Opening and ending tag mismatch: br line 1 and div Below is a rendering of the page up to the first error.Світовий рекордсмен та олімпійський чемпіон у стрибках з жердиною Мондо Дуплантіс з результатом 6.21 метри перевищив свій попередній найкращий результат на відкритому повітрі – 6.16 метрів, встановлений минулого місяця, та світовий рекорд 6.20 метрів, який він встановив у приміщенні в березні.