Скрипнику пора вчитись гнучкості, «Зоря» – приклад стояння на місці всієї УПЛ

Два висновки Миколи Решнюка після поразки від АЕК.

ВИДЕО. «Заря» на дне группы ЛЕ: получила четыре гола даже от АЕК

Така несподівана іронія долі – на початку тижня ми передчували розгром української команди в єврокубках, але готувались побачити його тільки на «Камп Ноу». Натомість отримали його не в Барселоні, ще й не один раз.

Але якщо «Боруссія» звірством на НСК підкріпила попередні результати в групі з «Інтером» та «Реалом», то АЕК та «Зоря» вийшли на очний матч в абсолютно однаковому положенні у своєму квартеті. З тією ж кількістю очок (точніше, відсутністю), забитих та пропущених.

Тому поразка луганців неочікуваніша, хоч і завдала менше болю. І ця неочікуваність провокує два висновки. Над одним із них варто задуматись головному тренеру «Зорі», а над іншим – усьому українському футболу.

Скрипнику пора відійти від звичної схеми й спробувати щось надійніше

Ми бачили, як після трешу в Парижі Андрій Шевченко відмовився від ставки на улюблену позиційну гру в матчах з Німеччиною та Іспанію, і це спрацювало.

Ми бачили, як Луіш Каштру після серпневого фіаско в півфіналі ЛЄ та ковідних втрат вирішив зіграти проти «Реала» та «Інтера» в прагматичніший футбол, і це дало втішні плоди.

Ми бачимо, як Мірча Луческу нехитрою грою другим номером  в потрібних матчах тут же відчутно покращив результати «Динамо», і кияни сьогодні більше не є безнадійними ще до старту поєдинку.

Але ми досі не побачили гнучкість Віктора Скрипника. Його «Зоря» незмінно грає в схемі 4-3-1-2 зі славнозвісним ромбом і, схоже, стала надто передбачуваною для суперників. Особливо, суперників рівня єврокубків.

Фішка луганців стає їхнім тягарем.

Мова не про відвертий автобус в домашній грі проти насправді не сильнішого грецького чи португальського противника. Мова про спробу підлаштуватись під проблеми команди в захисті й зіграти раціональніше наперекір власному стилю.

Віддати м’яч супернику. Зосередитись не на швидкому забитому, а на швидкому не пропущеному. Використати свою потужність в атаці в контратаках. Принаймні спробувати бути пластичнішим та сконцентрованішим – інакше далі буде гірше. Як мінімум у Європі.

Ліга Європи показує – чемпіонат України вже п’ять років стоїть на місці

Простий, але наочний факт. За виключенням «Динамо» та «Шахтаря», останньою українською командою, яка вийшла з групи ЛЄ в плей-офф, був «Дніпро» Мирона Маркевича. Так-так, в тому самому сезоні 2014/15 – п’ять років тому.

Відтоді якість наших неграндів у другому єврокубку відчутно погіршилась. Ні «Зоря», ні «Ворскла», ні «Олександрія» не стрибнули вище голови, і на це були та є сумнозвісні причини.

В купі з попередніми євросезонами нинішній виступ «Зорі» в ЛЄ лише вкотре продемонстрував, що чемпіонат України не розвивається і не прогресує. І нехай довгоочікуваний вихід «Динамо» в групу ЛЧ не обманює нас – цей приклад швидше про вплив одного тренера, але не про тенденції у внутрішній першості.

Так, у нас за ці п’ять років збільшилась конкуренція в боротьбі за ЛЄ. «Десна», «Колос», «Дніпро-1», «Ворскла», «Маріуполь» зробили її видовищнішою. Але все це свідчить не про ріст загального рівня команд, а хіба що про підготовку підґрунтя для цього.

Можливо, в цій боротьбі невдовзі викується нова якість українських неграндів. Але поки виступи в Лізі Європи говорять лише про те, що рівень середняків нашого чемпіонату, за чим і вичислюється загальна його якість, не прогресує. І «Зоря» тому яскравий приклад. В першу чергу «Зоря».

Фото: Виталий Витлео; «Заря».

+30
Популярные комментарии
Игорь Яслик
+39
"Простий, але наочний факт. За виключенням «Динамо» та «Шахтаря», останньою українською командою, яка вийшла з групи ЛЄ в плей-офф, був «Дніпро» Мирона Маркевича".
Один вопрос - а кто из них вообще мог выйти в плей-офф и у кого можно было разглядеть хоть какой-то потенциал это сделать? Даже в хлебные годы УПЛ, если убрать четверку богатых грандов (Шахтер, Динамо, Металлист, Днепр - сейчас уже надо напоминать, не все вспомнят с ходу), для остальных представителей нашего чемпионата выход в группу ЛЕ уже был сродни подвигу. Один Черноморец пошел дальше и выбрался в плей-офф. А так... Карпаты - одно очко, правда, в убойной группе с Севильей, Дортмундом и ПСЖ. Ворскла - два очка. Постоянные обломы МеталДона в квалификации со всякими кукесами и тромсями. А ведь денег тогда было намного больше, равно как и ростеры команд намного лучше.
Так что остается только радоваться, что год назад Александрия взяла три очка, Ворскла два года назад - столько же, а Заря осенью 2017-го вообще две победы добыла. Это наш уровень. Надеюсь, Заря в этот раз хоть с нулем не окажется.
Кирилл Косторной
+26
Пас Шевченко на нападающего АЕКА - это олицетворение игры Зари в этом розыгрыше ЛЕ. Когда Заря обороняется, мне кажется, что я наблюдаю за тем, как профессионалы играют с дворовой командой. Очень жаль, ожидал гораздо большего и от Скрипника и от игроков, никто не говорит, что нужно выходить с первого места, но проигрывать ведь тоже можно по-разному. За игру этой Зари испытываю наверное еще больший испанский стыд, чем за выступления Ворсклы Сачко.
MrSkoryi
+24
Ех, жаль, що Зоря не попала в ЛЧ, ух би там гороху навели
Написать комментарий 33 комментария
Loading...
Реклама 18+