«Карпати» знімаються з УПЛ: чому так і що чекати далі?

Якщо «леви» пропустять обидва матчі з «Маріуполем», то вийдуть з УПЛ.

Що трапилося? 

Власниками «Карпат» є дві зареєстровані на Британських Віргінських островах компанії «Крісал Холдінгс Лтд» та «Менділ Лімітед». Власником другої нещодавно замість Петра Димінського став Олег Смалійчук. Першу пов’язують з Ігорем Коломойським. Обидві сторони володіють клубом наполовину, однак сторона Коломойського вже довгий час не бере ніякої участі в життєдіяльності клубу.

Смалійчук – новий власник «Карпат». Що взагалі відбувається?

Зранку, 29 червня, програма «ТаТоТаке» повідомила про те, що «Карпати» знімуться з чемпіонату – львівський клуб не отримає ліцензію на наступний сезон. Головна причина – борги в 5 мільйонів доларів. А дедлайн ліцензування – 30 червня.

Новий співвласник «Карпат» Олег Смалійчук намагається зустрітися з Ігорем Коломойським. Смалійчук хоче, аби Коломойський або погасив свої 50 відсотків боргу, або продав йому свою частину. Сторонам так і не вдалося зустрітися, тому «Карпати» не хочуть витрачати гроші на решту матчів цього сезону. 

Цю ж інформацію пізніше підтвердили й на офіційному сайті львів’ян: «Перенесений поєдинок УПЛ «Карпати» – «Маріуполь», цілком ймовірно, не відбудеться, як і наступні наші матчі у чемпіонаті. Причина – брак необхідних коштів. Тритижневий виїзд обійдеться майже у півтора мільйони гривень. У клубу таких коштів нема». 

«Зараз боргів перед командою нема. Більше того, гравці отримали матеріальне заохочення за проявлений характер у львівському дербі. Однак після відсутності діалогу з компанією «Крісал Холдінгс», Олег Смалійчук повідомив мене, що має можливість фінансувати клуб на свої 50%, оскільки є простим бізнесменом, а не олігархом.

Відповідно, наразі у нас нема можливості виїхати на гру в Маріуполь. Дуже сподіваюся, що представники «Крісал Холдінгс» нарешті звернуть увагу на нашу проблему і вступлять в конструктивний переговорний процес», – сказав виконавчий директор «Карпат» Ростислав Ящишин. 

Матчі «Карпат» проти «Маріуполя» не відбудуться?

1 липня у Маріуполі мав би відбутися формально домашній матч «Карпат». Бо наприкінці травня автобус команди Бабича зупинили на напівдорозі до Львова – футболісти та працівники «Карпат» масово захворіли на коронавірус. Вже 4 липня ці команди знову мали б зіграти у Маріуполі. Цього разу вже формально виїзний для «Карпат» матч. 

В УПЛ поки не коментують цієї ситуації. А от віце-президент «Маріуполя» Андрій Санін підтвердив інформацію про те, що принаймні в середу ніякої гри не буде:

«Історія повторюється двічі. Перший раз у вигляді трагедії, другий раз – у вигляді фарсу. Коли було масове захворювання гравців «Карпат», наш клуб по максимуму пішов на зустріч колегам. Ми не виставляли жодних вимог у вигляді технічної поразки. Нещодавно у нас була конференція всіх клубів другої шістки, де ми обговорювали варіант догравання «Карпатами». Ми розуміли складну ситуацію і йшли на зустріч. Щодо майбутньої гри 1 липня, то ми готові були взяти всі витрати по її організації. Де-факто це наш домашній матч, хоча де-юре – виїзний для нас. Ми про все домовилися.

А зараз отримуємо інформацію про те, що матч не відбудеться ще й заднім числом. Керівництво «Карпат» на зв’язок не виходить. Тут вже не будемо толерантними. Не приїхали – отримайте технічну поразку». 

За інформацією Sport.ua, футболісти «Карпат» наступного дня після матчу зі «Львовом» отримали СМС-повідомленння, що зустріч з «Маріуполем» 1 липня не відбудеться. Їм сказали чекати подальших вказівок.

Важливіше, чи зіграють ці команди 4 липня. Пункт 25 статті 9 регламенту УПЛ говорить, що «якщо команда повторно не з’явилася на матч без поважної причини, вона автоматично виключається зі змагань»

Що далі? 

Якщо «Карпати» пропустять обидва матчі проти «Маріуполя», то автоматично припинять виступи в УПЛ. Але наступний сезон можуть розпочати у першій лізі. За умови, якщо подадуть заявку й пройдуть атестацію для участі в цьому турнірі. 

За інформацією «ТаТоТаке», є варіант, при якому створиться новий клуб «Карпати». Він може розпочати свої виступи з аматорської ліги. 

Поки що ситуація виглядає так, що Смалійчук чекає реакції Коломойського на перший матч з «Маріуполем». Після чого й вирішуватиметься, чи їхати на другу гру з «Маріуполем». От тільки біда в тому, що цієї реакції може не бути взагалі. 

Нарешті ми побачили нові «Карпати»: 4 дебютанти УПЛ, середній вік 21,8 років, бились як леви 

 

+29
Популярные комментарии
VERK
+52
Коломойский продолжает уничтожать футбольные клубы. Как и все где он замешан...
Денис Мандзюк
+39
у них кожні два місяці новий замут, який "потрібно лише вирішити". то борги перед якимось недофутболістом, то Садовий землю не віддає, то коронавірус. просто гідра футбольна напала - одну голову відрубуєш, три нові виростає
Ответ на комментарий Степан Лучейко
Є мудрі люди, а є зависні люди. Мудрі жалкують і розуміють що така славна команда Карпати у дуже складному фінансовому становищі, потрібно лише вирішити і закрити питання з Коломойським і тоді відродиться команда. А зависні люди сміються і підливають масла у вогонь. Хочу вам сказати - Ще прийде час, Карпати виграють не раз. І відродиться команда, і буде повний стадіон.
Степан Лучейко
0
Є мудрі люди, а є зависні люди. Мудрі жалкують і розуміють що така славна команда Карпати у дуже складному фінансовому становищі, потрібно лише вирішити і закрити питання з Коломойським і тоді відродиться команда. А зависні люди сміються і підливають масла у вогонь. Хочу вам сказати - Ще прийде час, Карпати виграють не раз. І відродиться команда, і буде повний стадіон.
Написать комментарий 40 комментариев
Loading...
Реклама 18+