Манчестерська делегація

Детальний розбір гри Олександра Зінченка в матчах Міжнародного Кубку Чемпіонів

Автор — Max Lysyshyn
4 августа 2017, 17:24

20-річний українець прийняв участь у 2 іграх «Манчестер Сіті» на турнірі в Північній і Центральній Америці, залишивши, загалом, непогане враження, гарно розумівся з командою, працював без м’яча і в цілому не виглядав лишнім. Отож, все по-порядку.

«Манчестер Юнайтед»

Гвардіола почав цей принциповий матч із схемою 4-2-3-1 (або, якщо вам більше подобається, 4-1-4-1 – Де Брюйне сунемо вище). Обидві команди виглядали зарядженими на гру, склади були практично основні, тому футбол відповідав рівню манчестерського дербі. «Юнайтед» вийшов вперед завдяки майстерності Лукаку, а подвоїв перевагу Решфорд більярдним ударом у лівий кут воріт. Наша «світла» голова вийшла грати класичну «10» на 74 хвилині замість Фодена, коли вже рятувати ситуацію був змушений резерв.

Одразу після виходу Зінченко допомагає партнерам під час пресингу                                                                                                                                                           Далі розіграш кутового з Насрі

Тут вже цікавіше. Зінченко хотів впіймати захист на незлагодженій побудові лінії, але передача, на жаль, пішла низом, тому Байї легко її перехопив

А зараз змусив втрати м’яч другого найдорожчого гравця світу

Ситуація схожа на попередню: Жезус грамотно відводить центрбека, а українець робить ривок у зону півфлангу, але простір для передачі перекритий

Потім декілька перепасовок з партнерами, невдало поданий кутовий, невдала спроба відбору м’яча і ось цей епізод:

Відкривання і вихід на оперативний простір, проте повністю скористатись моментом Зіна не зміг: його простріл перехопив Фелаїні

Після цього українець не відзначився нічим особливим.

«Реал Мадрид»

Цього разу команда Пепа Гвардіоли вийшла на поле з формацією 3-5-2 (можливо основна наступного сезону), яка так чи інакше вплинула на результат: коли Зінченко вийшов на поле на 69 хвилині, «вершкові» вже горіли 3-0, тому наш козак не міг щось зіпсувати. Його завданням на гру було діяти по всьому фронту атаки, шукаючи простір і створюючи його для своїх партнерів.

Але одразу ж після виходу невдалий прийом м’яча і порушення при спробі його повернути у центрі поля, зразу відчувається українська школа

Далі – гірше, прийнявши пас біля свого штрафного майданчика під пресингом українець віддає його супернику

Проте виправляється, перекриваючи можливий небезпечний пас, і блокує удар

Як би там не було, захисні здібності залишають бажати кращого, Себальйос розбирається на квадратному метрі поля, проходячи один в один

Далі фол все ж на тому іспанцеві, після якого «містяни» ледь не пропустили. Ну а тут Олександр класно тікає від опонента

Сумлінно відпрацьовує в захисті

А тепер Зінченко грає вище навіть, ніж Стерлінг, хто практично у цьому матчі був форвардом (доводить дозволену гнучкість у виборі позиції)

На 82 хвилині «Манчестер Сіті» збільшує свою перевагу завдяки чудовому удару Діаса, а на 90 Оскар все-таки розмочив результат не менш видовищним ударом. Протягом останніх 10 хвилин, на жаль чи на щастя, Олександр не відзначився нічим вартим Вашої уваги.

Загальне враження

Насправді, Зінченко зміг покращити свою гру без м'ча: ніколи не втрачав позицію, пресингував, але у нього ще залишилась підліткова невпевненість при контролі м'ча. Після невдалого старту у матчі з "Реалом" Олександр злякався брати ініціативу, тому практично всі паси були виконані в дотик, при чому назад. Жодного загострюючого пасу або хоча б небезпечної дії за 40 хв на полі - це не той результат, який змусить Гвардіолу випускати українця навіть на пару хвилин...