Tribuna/Футбол/Блоги/Тривожні дзвіночки б'ють, після поразки від "Гоффенгайма"

Тривожні дзвіночки б'ють, після поразки від "Гоффенгайма"

Автор — Denis Khalpinsky
27 лютого, 10:24

Поразка від "Гоффенгайма" серйозно відкинула дортмундську "Боруссію" назад. Повторюються шаблони та фатальні помилки, бракує рішень та реакції.

Спочатку один свисток, потім багато і дуже гучних. Коли арбітр Марко Фріц зупинив матч між дортмундською "Боруссією" та "Гоффенгайм" після 96 диких хвилин, відлуння з трибун пролунало негайно. Поразка 3:2 від нелюбимого баденського клубу завдала болю, роз'ятрила рани, які ледь встигли затягнутися, і, стиснувшись у два тайми, показала все, що було не так з грою BVB у сезоні 2023/24.

Футбольні недоліки останніх тижнів і місяців повторилися у грі з "Гоффенгаймом" як фатальний шаблон. Занадто багато індивідуальних помилок, починаючи з сонних раз-два Емре Джана та Ніко Шлоттербека до того, як гості вийшли вперед. Недоречні передачі в розпасовці та непорозуміння були помітні навіть у найкращій фазі гри Дортмунда між 3-ю та 25-ю хвилинами, але наслідки були особливо серйозними після перерви.

BVB не зміг знайти відповідь на реакцію "Гоффенгайма", який почав пресингувати раніше, а також витягнув двох центральних захисників вище на поле. Просте рішення трохи більше порушити гру на випередження знову призвело до плутанини і браку концентрації, м'ячі віддавалися в підкатах, і ще до подвійного удару нападника гостей Максиміліана Баєра з'явилися ознаки того, що гол буде пропущений з огляду на слабку оборону і численні помилки - наприклад, поганий недоречний пас Джуліана Ріерсона у власному штрафному майданчику (57').

Відсутність помітного прогресу

Погана гра проти висококласних суперників - це закономірність, яка проходить через весь сезон. Немає надійних послідовностей проти повної задньої лінії, бракує підтримки з флангів та сміливості для довгих передач у напрямку Нікласа Фюлкруга через першу лінію захисту. У порівнянні з минулим роком не спостерігається жодних покращень, очікуваний прогрес від багатьох повних тижнів тренувань у новому році, схоже, не матеріалізувався або не реалізується в іграх. Не було ніякого реального прогресу в грі з м'ячем.

А протягом 90 хвилин імпульс з лави запасних прийшов із запізненням. Не було очевидної тактичної відповіді на зміну тактики "Гоффенгайма" і явні проблеми Дортмунда, а тренер Едін Терзіч зробив перші зміни в команді лише за чверть години до кінця - занадто пізно, щоб переломити хід гри проти "TSG".

"У другому таймі ми не припинили припускатися індивідуальних помилок, а подвоїли чи потроїли їх", - сказав роздратований Юліан Брандт:

"Ми повернули наших суперників до життя недбалими м'ячами".

Домінування без загострень, а потім брак ідей

І все ж були й такі фази, коли BVB демонстрували багатообіцяючі підходи. Відстаючи на початку матчу, поки не повели в рахунку, дортмундці грали вперед з темпом та ідеями, незважаючи на деякі неточності, створювали ширину у власній грі, неодноразово виводили вінгерів один на один і неодноразово були винагороджені двома голами та подальшими (половинчастими) нагодами. Однак, як і у вівторок в Ейндховені, з другим голом було висмикнуто вилку з розетки. До перерви це призвело до домінування без загострень, а потім до відсутності ідей при незначних змінах суперника.

Після тимчасового підйому результат команди в останні тижні знову став негативним. Чотири перемоги і 21 очко з останніх 15 матчів чемпіонату - це рекорд клубу з середини таблиці, а не команди, яка обов'язково повинна знову претендувати на потрапляння в Лігу чемпіонів. Той факт, що перемог над кандидатами на виліт "Дармштадтом", "Кельном" та доволі беззахисним "Фрайбург" вистачило для того, щоб поки що утриматись на четвертій сходинці, пояснюється, головним чином, настільки ж мізерним очковим доробком їхніх найбільших конкурентів - "РБ Лейпциг". Однак ситуація оманлива: в той час як саксонці вже зіграли з трьома топ-командами - Леверкузеном, Мюнхеном і Штутгартом - у другій половині сезону, на BVB ще чекають найскладніші суперники, включаючи пряме протистояння в Лейпцигу наприкінці квітня.

У нинішньому вигляді кваліфікація до Ліги чемпіонів висить на волосині - традиційний сигнал для тривоги в Дортмунді.

Якщо вам сподобалася стаття, ставте вподобайку. Також підписуйтеся на канал у Telegram, де ви знайдете більше новин та переклади статей про футбол.