Tribuna/Футбол/Блоги/DE ANALYTIQUE/НЗЛД-ЗМЛ. №6. 05.07. Чемпіонат Європи з футбол 2023 U-21. Ізраїль - Англія.

НЗЛД-ЗМЛ. №6. 05.07. Чемпіонат Європи з футбол 2023 U-21. Ізраїль - Англія.

Блог — DE ANALYTIQUE
5 липня, 22:30
2

Два Чемпіонати Європи по футболу йдуть паралельно. Юнацький чемпіонат до 19-ти років приймає Мальта, молодіжний чемпіонат до 21-го року відбувається в Грузії та Румунії. Батумі та Бухарест прийняли матчі стадії півфіналу. Кількість глядачів на цих матчах підтверджує підвищений інтерес даного турніру.

Ізраїль – Англія – 0:3

В першому матчі за вихід у фінал зійшлись збірні Ізраїлю та Англії. Ще до матчу, по тенденції попередніх поєдинків на турнірі цих команд, можна було передбачити результат даного. Англія залишається єдиною командою на турнірі, яка жодного разу не пропустила, а Ізраїль був командою, яка забила найменшу кількість голів на турнірі, серед тих хто пройшов в плей-офф раунд.

Зважаючи на вищезазначений факт та на попередній матч між цими командами в групі, який закінчився перемогою Англії з рахунком 2:0, Англія вважалась беззаперечним фаворитом в цій зустрічі і з перших хвилин взяла поєдинок під свій контроль та до останньої хвилини його не відпускала.

Перший небезпечний момент Англії, який мав би закінчитись голом відбувся вже на 13-ій хвилині, коли в межах одного епізоду відбулись:

- Обрізка воротаря Ізраїля;

- Виніс від захисника ізраїльської команди з лінії воріт;

- Чудовий сейв від воротаря Ізраїля – Царфаті;

- Влучання м’яча в каркас воріт;

- Призначений пенальті за фол Джабера на Гордоні;

- Незабитий пенальті від Гіббз-Вайта.

Це був найбільш динамічний момент в даному протистоянні, надалі Ізраїль почав грати більш обережно, а Англія намагалась не ризикувати. В першому таймі, Англія намагалась протиснутись через багаторівневу оборону суперника за рахунок верхових передач до штрафної, адже при просуванні низом, м’яч в зону завершення направити було складно. У Коула Палмера було декілька моментів, коли статичні захисники Ізраїлю не заважали йому виконати зрячий навіс на партнера по команді. Один з таких навісів закінчився голом Гіббз-Вайта.

Після цього голу, до кінця першого тайму, з врахуванням додаткового часу, залишалось 5 хвилин. Весь цей час центральні захисники збірної Англії простояли з м’ячем в зоні центрального кола. Даний момент показував важливість даного матчу для кожної з команд, ризики під кінець тайму могли привести до втрати позитивного рахунку з одного боку, та втрати надії з іншого.

У другому таймі Ізраїль не змінив підхід до гри, це все ще безризиковий захист з надією виходу в контратаку за рахунок помилки англійців, цей план провалився з тріском, адже Англія не допускалась критичних помилок, а якщо вже і м’яч доходив до воріт англійців, то на місці була «майбутня легенда» збірної Англії (а може і ні) Джеймс Траффорд.

Англія голами на 63-ій та 90-ій хвилинах зусиллями все того ж Палмера довела рахунок матчу до розгромного та впевнено вийшла у фінал, де зустрінеться зі збірною України (Віримо!).

Гравець вартий уваги

Ейнджел Гомес

Гомес не був найкращим гравцем матчу, однак варто відмітити, яку позицію на полі займав представник Лілля та як з даними функціями впорався.

При позиційних атаках Англії Ейнджел займав позицію по факту опорного півзахисника, тобто за ним були виключно центральні захисники. Гравець на даній позицій повинен грати з м’ячем просто та чітко, а також могти в будь-який момент включити у відбір. Дуже важко уявити на даній позиції креативного вінгера зростом 168 см, який всю свою кар’єру провів на фланзі. Однак Гомес чудово впорався зі своєю роллю.

- 71 точний пас – третій найкращий показник у команді.

- 94.7% точність передач – найкращий показник у команді.

- 4 втрати володіння - найкращий показник у команді.

- 6 виграних єдиноборств - найкращий показник у команді.

- 3 відбори мяча – другий найкращий показник у команді.

Дуже цікаве використання гравця від Лі Карслі і в даному матчі даний хід спрацював.