Tribuna/Футбол/Блоги/Чотири м’ячі, гольові шедеври та напруга до останньої хвилини: як Україна вперше в історії вийшла на Олімпіаду?

4 липня, 01:08

В рамках ¼ фіналу молодіжного Євро 2023, збірна України з футболу перемогла збірну Франції з рахунком 3-1 і вперше у своїй історії отримала путівку на Олімпіаду 2024. Це стало знаковою подією не тільки для українського футболу, а й для всієї України. Тож як це відбувалося, дізнавайтеся далі.

Якщо починати з самого початку, то обидві збірні перетиналися ще у відборі на Євро 2023. У вересні 2021 року, Україна зазнала розгромної поразки від Франції з рахунком 5:0, а у червні 2022 була вистояна героїчна нічия з рахунком 3:3, при цьому українці змогли відігратись, програючи у 2 м’ячі. На Євро 2023, збірна Франції впевнено перемогла Італію, Норвегію та Швейцарію, тим самим набрала 9 балів та ще у другому турі гарантувала собі участь у плей-оф, підходячи до гри у статусі найкращої атаки турніру (7 забитих м’ячів за 3 гри — найкращий показник серед інших збірних). Україна також після другого туру гарантувала собі місце у чвертьфіналі. Проте перемога над Іспанією виводила б збірну Україну на 1 місце у групі, тим самим Україна би виходила на збірну Швейцарії. Однак пропущений гол від іспанців на останніх хвилинах поєдинку залишив українську молодіжку на другому місці, в результаті чого Україна у турнірній сітці потрапила на «синіх». Однак враховуючи виступи у кваліфікації та негативний результат дворічної давнини, то протистояння набувало принциповості та інтересу ще до початку гри.

Стосовно кадрових змін, то обидва тренери виставили на гру склади, максимально приближені до бойових, однак зі своїми втратами. У Франції в цій грі не могли розраховувати на травмованих Майкла Олісе та Ману Коне. В українців не змогли взяти участь травмований Богдан В’юнник та дискваліфікований Владислав Ванат.

Після того, як пролунали державні гімни обох команд, поєдинок розпочався. Франція намагалася за допомогою активності зламати міцну оборону номінальних гостей, а Україна намагалася знайти слабкі місця у грі «синіх». Але перший по-справжньому небезпечний момент створили саме французи. На 6 хвилині Бредлі Баркола, пройшовши правим флангом завдавав удару по воротам, однак воротах українців Анатолій Трубін зреагував на нього, однак потім пробивав Раян Шеркі — Трубін зіграв надійно. Україна намагалася загострювати біля чужих воріт, однак через непорозуміння між гравцями, справа до ударів не доходила. На 17 хвилині французи заробили перспективний штрафний удар, однак удар Раяна Шеркі прийшовся вище. А вже через 2 хвилини Франція прогнозовано забила. У стрімкій атаці Беркола віддав пас на того ж Шеркі, який майстерно розібрався з двома захисниками, та переграв Трубіна. 1:0. Франція вийшла вперед. Україна відповіла забитим м’ячем Дмитра Криськіва на 23 хвилині, але через положення поза грою гол був незарахований. Через 2 хвилини французи могли збільшувати свою перевагу, однак удар головою під поперечку від Аміра Гуірі, Анатолій Трубін у блискучому стрибку витягнув цей удар. Українці шукали своє щастя біля воріт суперника, і все ж таки знайшли. Михайло Мудрик, який вперше зіграв на цьому Євро проривався лівим флангом, але був збитий гравцями французької команди. Це пенальті. Виконувати суддівський вирок взявся Георгій Судаков, який у матчі проти Іспанії також бив пенальті. І ось, свисток арбітра, удар, і м’яч у сітці. 1:1. Георгій Судаков впевнено переграв Люка Шевальє та зрівнює рахунок у цьому поєдинку на 32 хвилині. Однак на 35 хвилині герой минулого епізоду у боротьбі ледь не вивів 3 гравців французької збірної на одного воротаря, однак вчасний вихід з воріт від Трубіна ліквідував потенційну загрозу. Через 3 хвилини, французи мали ще одну реальну нагоду забивати, але удар у виконанні Бредлі Баркола, що летів по неймовірній траєкторії прийняла на себе стійка. А от українці навпаки показали французам, як треба розпоряджатися моментами. Мудрик розкішною довгою передачею з власної половини поля вивів Судакова віч на віч, який обіграв голкіпера, та закотив м’яч у порожні ворота, тим самим оформивши дубль. 1:2. Україна вийшла вперед. Йшла лише 44 хвилина поєдинку. Після ще декількох миттєвостей, пролунав свисток арбітра, що сповіщав про закінчення першого тайму.

Другий тайм був багатий не скільки на активну гру, а на боротьбу на кожному клаптику поля, з боку обох команд. Франція намагалася знайти прогалини у захисті України, однак всі їхні підступи до наших воріт нейтралізовували гравці оборони. Лише на 61 хвилині справа дійшла до удару по воротам, однак удар у виконанні Раяна Шеркі виявився неточним.Через 5 хвилин знову французи могли забивати, однак Анатолій Трубін зробив сейв після спроби Бредлі Баркола перекинути воротаря. Українці відповіли ударом Олександра Назаренка через 2 хвилини — вище воріт. Останні 20 хвилин, ініціатива почала переходити на бік Франції, яка почала створювати моменти. біля воріт України. На 76 хвилині Амін Адлі завдавав удару по воротам, однак воротар збірної України у цьому епізоді зіграв надійно. Через 5 хвилин після подачі Валентена Жандре пробивав головою Арно Калімуендо — Трубін зреагував на удар, однак першим на добиванні був Елі Вахі. 2:2. Франція зрівнює рахунок. Однак у справу втрутився VAR, який скасував забитий м’яч французів через офсайд. Через 2 хвилини постріл від того ж Аміна Адлі прийшовся «по горобцям». В українців мав забивати той таки Назаренко, але неточно. Здавалося, що гол з боку французів ось-ось назріває. Однак на 86 хвилині відбулася кульмінація цього поєдинку. Капітан молодіжки Артем Бондаренко отримав пас від Назаренка, хитнув захисника та з неробочої правої перекинув голкіпера французів. 1:3. Україна забиває та знімає усі питання стосовно переможця цієї гри. Останні хвилини поєдинку Франція намагалася хоч якимось чином врятувати програшну гру, однак безуспішно. І ось фінальний свисток. Збірна України вперше у своїй історії виходить на Олімпіаду 2024 та потрапляє до півфіналу молодіжного Євро, де зустрінеться зі старими знайомими: збірною Іспанією, з якою вже українці грали у групі на цьому турнірі.